esmaspäev, 17. november 2014

Kõige suurem homode sõber on ju hoopis Edgar

Täiesti arusaamatu, miks homode pooldajad kiusavad taga ausat Varro Vooglaidu, kes peab donquijote'likku võitlust seksuaalvähemuste vastu. Mees on ju süüdi üksnes selles, et ütleb ausalt välja, mida asjadest arvab, ja peab seda nii oluliseks, et viitsib selle nimel ka meeleavaldusi korraldada. Kellele ta ette jääb? Las teeb! Ma saan aru, kui Varro ähvardaks mõnel homol kõri läbi närida või nimetaks teda nakatunud raipeks, soovitades tal ennast põlema panna, no vot siis veel. Võiks talle KAPO kallale ässitada. Nagu tegi Yoko. Aga ei midagi sellist! Minu meelest on Varro olnud siiamaani väga viisakas, samas kui homode pooldajad on tema vaenamisega selgelt üle pingutanud.

Mul oli kunagi üks hea sõber, kes armastas öelda: "Peaasi, et sa üle ei pinguta!". See on väga hea soovitus. Ehket sa võid ajada omast arust õiget asja, aga kui seda ajades üle pingutad, siis tühistab see sinu algse eesmärgi ja sa võid jätta endast väga tagurliku mulje. Tagurlikuma kui Varro Vooglaid.

Üks nüanss on veel teenimatult tähelepanu alt välja jäänud. Nimelt - Raido Rüütel ja teised konservatiivid süüdistavad homolembuses Reformierakonda, aga tegelikult on kõige suurem homode sõber ei keegi muu kui Edgar. Kui Reformierakonnal on välja panna ainult Imre Sooäär ja võib-olla veel mõned vähemtähtsad homod, siis Edgari lähikond lausa kubised homodest. Alustades kasvõi tema paremast käest Toobalist, väikese aruga Suure-Jaani poisist, kelle kätte on usaldatud Keskerakonna rahaasjad, ja lõpetades tema lesbitüdrukutest vihmavarjuhoidjatega, kes kordamööda Hundisilma perenaiseks käivad. Ning otse loomulikult ei saa jätta mainimata Linnar Priimäge ja Lauri Leesit, kes kohal igal Hundisilma jaanipeol, Edgari lähimate kaasvõitlejate iga-aastasel kokkutulekul.

Edgarile on homod sümpaatsed ja talle meeldib neid edutada, aga mitte avalikult. Miks? Sest ta teab, mida suurem osa rahvast homodest arvab. Seepärast oli Edgar kooseluseaduse pooldajate ja vastaste madinate ajal vait kui kult rukkis. Temast jäi mulje kui ausast konservatiivist, valitsusest aga kui Soodoma ja Gomorra maaletoojast.

Tegelikult oli kooseluseaduse vastu võtmine aja küsimus ja võitlus selle vastu mõttetu. Paraku on ka homod inimesed, ja kui nad on inimesed, siis neile peavad laienema inimeste õigused. Mitte koerte või hobuste, vaid inimeste õigused. Seniajani olid homod loomadega ühe pulga peal, kooseluseadus tõstis nad inimestega ühe pulga peale. See ongi kooseluseaduse üdi - ühe grupi inimeste, keda enne inimesteks ei peetud, inimestena tunnustamine.

Ka Eesti riigiga oli kunagi nii. Me olime iseseisev väike riik, niiöelda riiklusvähemus, aga siis tuli üks teine, meist palju suurem ja vägevam riik, kes ütles, et me ei ole enam iseseisev riik, ja kuigi me ei olnud oma iseseisvust vabatahtlikult ära andnud, siis ülejäänud maailma silmis polnud me ikka midagi muud kui selle teise riigi osa. Meil ei olnud enam iseseisvate riikidega võrdseid õiguseid. Kui meid pärast iseseisvumist tunnustati, siis saime oma õigused tagasi. Kuid kas me olime seetõttu, et meid vahepeal ei tunnustatud, vähem riik? Homovastased konservatiivid sellega kindlasti ei nõustuks.

Sama lugu homodega. Ega nemadki sel ajal, kui neid "pederastideks" hüüti ja vangi pandi, vähem inimesed olnud. Neid lihtsalt ei tunnustatud inimestena, neilt olid nende õigused ära võetud. Nüüd on ajalooline ebaõiglus parandatud ja sellega tuleb leppida. Mis ei tähenda, et Varro, EKRE ja teised ei võiks oma arvamust avaldada ja ajaloolise ebaõigluse taastamist nõuda. Seni, kui nad seda rahumeelselt teevad, on neil selleks täielik õigus. Seda nimetatakse sõnavabaduseks.

Karta ei tule mitte seda inimest, kes ausalt oma meelsusest räägib. Karta tuleb seda, kel on võimalik kõnelda, aga kes ei tee seda omakasu pärast.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Eestlane olla on uhke ja hää, kui sind lollina loodi, eks?

jevlampi ütles ...

Homode sõbraks võib olla iga inimene, juhul kui need homod on ka ise inimesed, mitte mingid eriõigusi nõudvad juristivärdid. Aga üldiselt, Martin Ehala sõnu tarvitades, ruulib siin labane koolikiusamine.