pühapäev, 31. jaanuar 2016

Homosid tuleks vaadata nagu erivajadusega inimesi

Eestis ja mujal maailmas vaadatakse homosid nagu tavalisi inimesi ja seetõttu ei saa keegi aru, miks tavaline inimene peaks järsku tahtma samast soost teise inimesega seksida ja koos elada ning veel lapsi saada.

Aga homosid tuleks vaadata kui erivajadusega inimesi, kes nad tegelikult ju ongi.  Eesti on liitunud erivajadustega inimeste konventsiooniga  mille järgi peavad erivajadustega inimestele olema loodud samad tingimused ja võimalused kui kõigile teistele. Ehk siis: kui daunid võivad omavahel abielluda ja lapsi saada, miks ei võiks seda homod?

Minu arvates taandub kogu diskussioon homode ümber praegu sellele, et homosid üritatakse nii ühelt kui teiselt poolt näidata kui normaalseid inimesi ja et homoseksuaalsus on normaalsus. Ent igaüks näeb ju selgesti, et see pole normaalsus, see on erivajadus ja vajab vastavat kohtlemist. Koos erivajaduse staatusega saavad homod omale taotleda kerget puuet ning sellega isegi soodustusi, näiteks soovahetusele järgnevaks hoolduseks või milleks muuks iganes.

Nii nagu erivajadusega lapse sünd on iga vanema jaoks pettumus, on ka homoseksuaalne laps vanemale šokk. Tõsi, see on sügav tragöödia, millele järgneb lein, aga sinna pole midagi teha, homosid ei tuleks selles süüdistada, neid diskrimineerida, nii nagu ei tohi diskrimineerida erivajadusega inimesi. Aga sellega tuleks leppida nagu erivajadusega.

Erivajaduse staatus võtab homosuselt ära ka glamuuri, mistõttu paljastuvad tõelised homod, mitte need, kellele meeldib lihtsalt oma vanemate vastu protestida või ohjeldamatult juua ja nikkuda.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Arukas mõte igal juhul.