laupäev, 9. jaanuar 2016

Portugalis suhtutakse homodesse nagu ullikestesse

Portugali homo Sissi näitab tagumikku, kaader hommikutelevisooni saatest A Praca (tõlkes: väljak).

Portugalis suhtutakse homodesse märksa vabamalt kui Eestis ja suhtumist võib võrrelda suhtumisega ullikestesse, heas mõttes. Umbes nagu Eestis suhtutakse „ummamuudu” võrokestesse. Näiteks Contrasse. Selline heatahtlik suhtumine, mis aga ei tähenda, et neid kuidagi tõsiselt võetaks või arvatakse, et see on päris normaalne. Kindlasti mitte! Aga kindlasti neid ei vihata. Keegi ei taha Eestis Contrale peksa anda, ja ükski lapsevanem ei karda, et tema võsukesest võib saada Contra.

Homod ise ka ei varja Portugalis oma homosust, vaid homotsevad päris avalikult, see on siis julgevad olla sellised, kes nad päriselt on. Nagu võrokesed Võrumaal Eestis.  Nad osalevad telesaadetes ja tunnevad end seal täiesti vabalt, rahvas naerab.

Selline suhtumine Portugalis on kindlasti elutervem kui Eestis, kus homod oma homosust kiivalt varjavad ja julgevad olla sellised ullikesed, kes tegelikult on vaid kinnistes klubides ja erapidudel. Muidu mängivad homod ontlikke kodanikke nagu Marko Reikop või Imre Sooäär. Ja paljud inimesed võtavad neid tõsiselt. Portugali Reikopid ja Sooääred ei mängi mingeid asjalikke inimesi, vaid on, kes nad on, oma lapsemeelsuses: räägivad hommiku-TV-s porgandi häälega ja näitavad oma peput. Nad on sellisena õnnelikud ja sellisena pole nende vastu ka mingit viha - ükski lapsevanem ei muretse, et tema võsukesest võiks saada homo. Eestis on see oht olemas, kuna homod elavad oma homoelu varjatult ning on sedasi isegi põnevad, seda just noorte jaoks. Kaasa aitab ühiskonna negatiivne suhtumine, sest noortele on salapära ja keelatud viljad kõige maitsvamad. Eesti homod on nagu vampiirid, kes klubides oma ohvreid jahivad ja nö ära hammustavad- oh, ärge palun küsige, kust ma seda tean!!!

Siin veel üks pilt Sissist, Portugali homost, kes on moenõustaja, umbes nagu Eestis Ženja Fokin ja Urmas Väljaots, kes on samuti homod:


Kommentaare ei ole: