teisipäev, 27. september 2016

Jätkame Savisaare teemal! Toobalist

Mind väga häirib, et Savisaar ja Loone üritavad praegu garantiikirjad Toobali kraesse veeretada. See on nii nõme. Kui Savisaarega tihedat koostööd tegime, siis ei julenud Toobal Savisaare loata aevastada ka mitte. See oleks olnud mõeldamatu, et Toobal oleks midagi kokku leppinud ilma Savisaare teadmata. Või mis - Toobal tegi ainult seda, mida Savisaar tal teha käskis. Toobal ise ei organiseerinud midagi. Toobal isegi ei mõelnud midagi. Ta pea oli anum, millesse Savisaar mõtteid sisse valas. Täpselt sama kehtis ka kõikide teiste savisaarlaste kohta. Savisaar mõtles ja sõnastas ning nemad võtsid need mõtted ja sõnad omaks ning ütlesid välja. Selles mõttes sarnaneb Keskerakonna Savisaare tiib ususektiga - sekti juhti usutakse ja järgitakse pimesi, tingimusteta.

Ja nüüd väita, et garantiikirjad korraldas Toobal... Selles mõttes oli ka Toobali kriminaalkorras süüdi mõistmine ebaõiglane, sest Toobal oli ainult Savisaare käskjalg. Minu meelest oleks tulnud ta süüdistusest vabastada - inimene oli ajupestud ja tegutses autopiloodil.

Kui ma Loone pilku vaatan, siis mulle tundub, et ka tema on ajupestud. Ja Peeter Ernits samuti. Sest enne olid mõlemad täiesti normaalsed ja intelligentsed inimesed. Kes mõtlesid ise ja väljendasid omi mõtteid. Nüüd tuleb aga nende suust vaid selliseid mõtteid, mille genereerijaks saab olla ainult Savisaar.

Garantiikirjadega oli ilmselt sedasi: Savisaar leppis nad Pettaiga kokku ja kuna ta armastab tegutseda nii, et tema enda kõrvalt kuskilt välja ei paista, kasutades mustade asjade ajamiseks oma ustavaid jüngreid, siis vormistas asja ametlikult ära Toobal. Täpselt nagu ka kõik muud Savisaare afäärid ja avantüürid.

Toobali ainus süü on selles, et ta uskus ja usaldas oma juhti siiralt ja südamest. Savisaar kasutas lihtsa maapoisi usaldust ära. Kui Toobal kriminaalkorras süüdimõistmise tõttu Riigikogust lahkuma pidi, siis ei olnud Savisaarel teda enam vaja ja ta lükati kõrvale. Ei läinud kahte minutitki, kui Savisaare kõrval „säras” juba uus ärakasutatav - Oudekki Loone. Kes on ka ilmselt juba suure juhi eest ja nimel päris mitu kahtlast afääri ja avantüüri ära vormistada jõudnud.

Seda, et Loone nüüd Toobalit süüdistab, võiks pidada küüniliseks, aga teatavas mõttes saan ma temast ka aru. Sest ta on nüüd ise Toobal - see narr, jooksupoiss, käskjalg, kes peab usujuhi, „pühamehe”, nagu Heimar Lenk Savisaart nimetab, eest oma naha ja karvad turule tooma. On loomulik, et tema retoorika on nüüd täpselt samasugune nagu oli kunagi Toobali retoorika.

Toobal ise ei ole suud lahti teinud. Kõik teised räägivad Toobali eest, aga Toobal ise ei ütle midagi. Miks? Võib-olla on Toobalil piinlik, võib-olla ei ole ta veel jõudnud seda kõike, mis temaga juhtus, ära seedida. Paljud vajavad pärast ususektist lahkumist psühholoogilist abi.

Ring Savisaare ümber tõmbub koomale. Kui enne võeti üksteise järel vahele tema jüngreid, siis nüüd jahitakse teda ennast. Just tuli uudis, et tema kriminaalasja materjalid saavad valmis nädala jooksul. Usujuhilt kistakse krooni peast ja tiritakse trooni tagumiku alt. Tema jumalikkus on kahtluse alla seatud.

Nüüd on küsimus, mida teeb Savisaar. Kas laseb sel kõigel sündida, mängides märtrit („Siin ma nüüd siis olen - vaadake, mida minuga tehakse!”), või on tal veel mõni trikk varrukas varuks. Poliitsügis tõotab tulla põnev.

11 kommentaari:

Kana Kaks ütles ...

Alles see oli kui Savisaar mõtteid ka teie pähe valas, millest teie siis armsaid ülistavaid artikleid treisite. Mis nende anumatega juhtus nüüd, kukkusite või? Alles oli Savisaar nii tore taat, kelle juurde kohe esinesena peale Portugali maanduda. Kahepalgelisuse tipp!

Anonüümne ütles ...

Alles tõite armsale sõbrukesele Portugalist kausikese kingiks...

Anonüümne ütles ...

Võmmi sõprust ja libu armastust jätkub seniks, kuniks sul raha on .

Anonüümne ütles ...

vaadake seda see on ikka tase https://www.facebook.com/groups/WoolfEiKarda/permalink/1393995613962042/ ei tea kas see vend on ka eediku fänn või ta nii madalalt ei lenda https://www.facebook.com/MargatudTALLINNas/posts/1137625936302549

margus kiis ütles ...

Tegelete kõige labasema asjaga maailmas (või vähemalt Eestis), Savisaare sõimamisega. Seda tehakse Eestis rohkem kui süüakse või juuakse, muust rääkimata.

Anonüümne ütles ...

On mis on aga seda 2 tonni Irjale ei kingita.
Juba selle pärast, et Irja jutu järgi on tegemist kuritegeliku rahaga, mis tulnuks esimesel võimalusel tagastada. Irja võttis kuritegeliku raha endale ja nüüd on kuriteo kaasosaline.
Ma arvan, et Irjast ja Edgarist saavad konginaabrid.

Irja ütles ...

Edgar sellest ilmselt unistabki :).

Kana Kaks ütles ...

Kuidas nii, siiani on Edgari silmarõõmud ju olnud ilusad naised?

Horros ütles ...

Noo mis häda on nüüd vaest poisslast kiusata, teisel ehk niigi raske, nimi ka selline omapärane. :D
.
Märganud, maininud ja ka korduvalt väljendanud, et neidis Irja oskab küll kenasti tähti ritta seada, kuid mõtet sinna taha saada on tal ületamatu probleem.
.
Kui ikka ei ole seda Jumalikku sädet , siis peaks nähtavasti piirduma rohkem asisemate teemadega.
Pingutad , mis pingutad aga tulem on ju kasin, ausalt.
.
Selline soomekeelse kokaraamutu tõlkimine oleks jõukohane.
(Teagi, on soomlastel üldse komaraamatuid)

Anonüümne ütles ...

Lubamatu oleks Irjat ja Edgarist hoida ühes kongis. Parasiitide paljunemisest oleks mõistlik hoiduda. Pigem juba siis kerge ühine ÜKT. Saavad taas nõu pidada jne.

Irja ütles ...

Mina olen nõus!