esmaspäev, 12. september 2016

Kordan, Kohvikut rünnatakse. Kas Savisaare aeg on läbi?

Edgar Savisaar oma kabinetis Tallinnas Keskerakonna kontoris 22. juulil 2016.

Edgar Savisaar on alustanud rünnakut Kohviku vastu. Kohviku külastajate arvates on Edgar Savisaar kadund mees. Võibolla tõesti.

Me ei näe enam tema kõrval kunagisi vapraid kaasvõitlejaid Priit Toobalit ja Moonika Batrakovat. Ega isegi parimat sõpra Aadu Musta. Abikaasa Viljast rääkimata. Kõiki neid kohti täidab nüüd Oudekki Loone, võimekas noor tüdruk, vapper nagu Anakin Skywalker, aga kaua temagi jaksab. Silmaalused juba sinised ja käed värisevad stressist.

Irja oli Edgarist vaimustuses, aga igal asjal on piir. Kui Edgar lapse haiguse ajal oma nõudmistest ei loobunud, saatis Irja ta pikalt perse. Noor ema võitleb oma laste eest nagu emalõvi. Mispeale alustas Edgar rünnakut Irja vastu - nii oma käsilase Oudekki kui Tallinna Televisiooni kaudu, mis oli Irjale aasta algul kandnud üle 2000 eurot. See summa ei kohustanud millekski, sest polnud mingit lepingut, ei suulist ega kirjalikku. Oli lihtsalt soov, et Irja tuleks selle raha eest Eestisse. Piletid said ostetud, aga lapsed jäid haigeks ja tulek jäi ära. Pärast seda ei tundnud Tallinna Televisioon asja vastu pool aastat mingit huvi, kuni praeguse ajani, mil Irja Edgari perse saatis.

Siit tulebki välja tüüpiline Edgar - ta on hea ja lahke ainult niikaua, kuni tema käske ja korraldusi täidad - kes veel ei tea, kulisside taga on Edgar suur käsutaja. Kui seda ei tee, käske ei täida, siis tuleb ilusa pealispinna alt välja jõhkard. Tervisehädad pole tema loomust muutnud, see on jäänud samaks. Võibolla on ta muutunud isegi hullemaks, sest tunneb, et võim, see kullakallis aare on käest libisemas. Ta on nagu Guglunk sõrmuste isanda lugudest. No arusaadav, ega muudmoodi ei saakski praeguses Eestis suurimas omavalitsuses võimul püsida, erakonda juhtida, olla autoriteet. Tuleb olla küüniline, julm ja jõhker. Aga inimestel on õigus seda teada.