esmaspäev, 12. september 2016

Kordan, Kohvikut rünnatakse. Kas Savisaare aeg on läbi?

Edgar Savisaar oma kabinetis Tallinnas Keskerakonna kontoris 22. juulil 2016.

Edgar Savisaar on alustanud rünnakut Kohviku vastu. Kohviku külastajate arvates on Edgar Savisaar kadund mees. Võibolla tõesti.

Me ei näe enam tema kõrval kunagisi vapraid kaasvõitlejaid Priit Toobalit ja Moonika Batrakovat. Ega isegi parimat sõpra Aadu Musta. Abikaasa Viljast rääkimata. Kõiki neid kohti täidab nüüd Oudekki Loone, võimekas noor tüdruk, vapper nagu Anakin Skywalker, aga kaua temagi jaksab. Silmaalused juba sinised ja käed värisevad stressist.

Irja oli Edgarist vaimustuses, aga igal asjal on piir. Kui Edgar lapse haiguse ajal oma nõudmistest ei loobunud, saatis Irja ta pikalt perse. Noor ema võitleb oma laste eest nagu emalõvi. Mispeale alustas Edgar rünnakut Irja vastu - nii oma käsilase Oudekki kui Tallinna Televisiooni kaudu, mis oli Irjale aasta algul kandnud üle 2000 eurot. See summa ei kohustanud millekski, sest polnud mingit lepingut, ei suulist ega kirjalikku. Oli lihtsalt soov, et Irja tuleks selle raha eest Eestisse. Piletid said ostetud, aga lapsed jäid haigeks ja tulek jäi ära. Pärast seda ei tundnud Tallinna Televisioon asja vastu pool aastat mingit huvi, kuni praeguse ajani, mil Irja Edgari perse saatis.

Siit tulebki välja tüüpiline Edgar - ta on hea ja lahke ainult niikaua, kuni tema käske ja korraldusi täidad - kes veel ei tea, kulisside taga on Edgar suur käsutaja. Kui seda ei tee, käske ei täida, siis tuleb ilusa pealispinna alt välja jõhkard. Tervisehädad pole tema loomust muutnud, see on jäänud samaks. Võibolla on ta muutunud isegi hullemaks, sest tunneb, et võim, see kullakallis aare on käest libisemas. Ta on nagu Guglunk sõrmuste isanda lugudest. No arusaadav, ega muudmoodi ei saakski praeguses Eestis suurimas omavalitsuses võimul püsida, erakonda juhtida, olla autoriteet. Tuleb olla küüniline, julm ja jõhker. Aga inimestel on õigus seda teada.

19 kommentaari:

. ütles ...

No aga pange veel üks küsitlus üles: "Kas Irjal on varga moraal, kuna ta laristab võõra rahaga?"
Päris korralik jah-vastuste saak tuleks.
Varastab PUUDEGA VANURI tagant.

Irja ütles ...

See "puudega vanur" on Keskerakonna esimees, kes suudab pelgalt peanoogutusega inimestes kabuhirmu tekitada. Tähesõdade senaator Palpatine ehk Darth Sidious oli ka puudega - võitluses jedi rüütliga deformeerunud, aga see ei tähendanud seda, et tal poleks olnud tohutut võimu ja et ta poleks suutnud teha väga palju halba.

LPR ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Irja ütles ...

See on väärarusaam, et puue või erivajadustega laps on „karistus”. Või et üldse kannatused karistus oleks. Piisab, kui lugeda Iiobi raamatut, et seda mõista. Kannatused on meile saadetud selleks, et me inimestena areneks. Savisaarele ol jala kaotus uus võimalus - ta oleks võinud väga kõrgele tõusta, kui oleks suutnud loobuda oma egoismist.

Kristi P ütles ...

:D Väärarusaam? Ise oled korduvalt ja korduvalt sellesama asjaga âhvardanud kommentaatoreid. Loodan, et saate varsti ravi, pole selliseid hâlvikuid varem näinud :/

Liina Lillak ütles ...

Kuulge, see on ju väga hea, et rünnatakse! Inno saab ju oma kohuse ja meelistegevuse juurde asuda - perekonda kaitsma!

Barrikaadidele!
Nüüd üles, needus keda rõhub!
Juhhei!

LPR ütles ...

Saan aru. Seega türasta, parasta, peta ja varasta - kõik on hea isiksuse arenguks läbi peksu ja sita mis seepeale su kaela langeb. Seega mida sigam, seda parem ja toredam inimene. Mida lollim, seda targem. Mida vaesem, seda rikkam. Mida näljasem, seda rohkem täis kõhuga, mida väsinum, seda erksam ... Sõda on rahu. Vihkamine on armastus ... Selge.

marge ütles ...

Irja, sa oled ise siin blogis mitu korda mustvalgel kirjutanud, et puudega laps ON karistus! Sa nimetasid seda isegi "eluaegseks vanglakaristuseks".

Inno ütles ...

... mis tagab omakorda arenemise. Siin just üks kristi vihjas, et peame arenema. :)

Alice ütles ...

Minu meelest teie puhul saab rääkida ainult taandarengust.Mitte kuidagi ei saa aru, et on valesti käitutud. Ikka üks ja seesama joru.
Ja Irja ajlooline lause, sest muuta me ennast ei kavatse.Palju õnne. :D

Kristel RR ütles ...

Küll see värvivahetus käib kiiresti. Ja siis juurde see eneseõigustus.
Inimene, kes on aastaid lootnud läbi Savisaare mingeid hüvesid või püünele saamist ja seejuures mingit pioneeri stiilis kiitvat ja ülistavat ila parteijuhi kohta kirjutanud, ei saa kuidagi väita, et tal on selgroogu ja tema ei allu survele.
Polnud väga ammu, kui siin blogis Tallinna TV-d kiideti koos sealse persepugemise maailmameistri Heimar Lenkiga.
Minu ema kodukülas Ida-Virumaal öeldi ikka, et ingerlased on see kõige hullem rahvas- kui vaja on soomlased, kui vaja eestlased ja kui vaja venelased. Tundub, et õigust räägib vanarahvas.

Inno ütles ...

Minu meelest on Heimaril rohkem selgroogu kui paljudel teistel. Kui ta oleks persepugeja, siis lömitaks võimu ees nagu tema endine kolleeg ETV-s Aarne Rannamäe. Ning Meedia Keskpunkti saade, mida Heimar juhib on Tallinna TV-s ainus vaadatav saade.

Kristel RR ütles ...

No mida see võim nii andetule inimesele nagu Heimar annaks. Savisaare ainus tugevus ongi see, et ta kasutab oma huvides ära andetud, rumalad ja edevad inimesed.

Kristel RR ütles ...

*võimu all pean silmas valitsevat võimuerakonda. Heimar on liiga loll, et sealt mingit positsiooni välja teenida. Oleme paar sammu ikka edasi hüpanud, ainult ila suust välja ajamisest ei aita.
Ma arvan, et inimene pandaks hullumajja kui ta avalikult Taavi Rõivast hakkaks Jeesus Kristusega võrdlema nagu Heimar Savisaart võrdles.

Kuna see tuli Savisaare suunal, siis võetakse vabalt, vanem põlvkond veel mäletab nõukaaega....

margus kiis ütles ...

Makske see 2000 tagasi, siis olete vabad. Lihtne.

Kristi ütles ...

"Kui Edgar lapse haiguse ajal oma nõudmistest ei loobunud"

Sõnastusest nagu tunduks, et teie lapse haigus on ajutine ning mõne aja pärast võiks uuesti nõudma hakata..

Irja ütles ...

Minu isa ütles, et ainult rumalad inimesed ütlevad, et üks rahvus on see- või toosugune. Samasugune natsism nagu nimetada juute rottideks ja nõuda nende hävitamist.

LPR ütles ...

... Jah, või nõuda inimeste vägisi steriliseerimist. Nende, kes ei jõua lapsi üleval pidada. (Allikas: Inno Tähismaa)

LPR ütles ...

Muideks. Kas hea uudis, aga Delfis oli artikkel, et Eestis võib minna ida Ukraina taoliseks rabelemiseks venelastega. Kui nii, siis võiksite kolida kuskile vene linna Eestis mis jääb rindejoone taha. Sealt enam Eesti võimud ja kohtu täiturid mitte mingit penni teie käest kätte ei saa. See oleks selline long shot strateegiline lüke. Kusjuures venelased ei tea ega tunne teid. Saaksite puhtalt lehelt uuesti alustada. Nende ajutine valitsus kindlasti vajaks igat kätepaari Novoestonia üles ehitamisel. Inno võiks isegi rinde reporteriks minna. Irja saaks prokurör olla. Kinnivõetud eestlasi mahalaskmisele saata jne. Võib-olla saaksite isegi mõnele tegelasele konkreetselt kätte maksta ja parastada. See oleks variant millele mõelda, kui te veel pole jõudnud.

http://m.delfi.ee/ekspress/article.php?id=75603007