pühapäev, 5. veebruar 2017

Brrrrr.... Soome aasta homoks valiti 16-aastane noormees

Väljavõte eestinen.fi veebist.

Davai, šokeerime veel Eesti avalikkust: Soomes valiti aasta homo ja selleks sai äsja 16-aastaseks saanud noormees, kes avalikult tunnistab, et on homo ja lubab end homoks sõimata. Sest ta ongi homo!

Kusjuures auhinna andis üle Helsingi linna piiskop.

Eestis oleks selline asi mõeldamatu. Eesti asub endiselt Vene (nõukogude) kultuuriruumis, kus homosus on siiamaani sisuliselt kuritegu. Eestis kõvasti kõneainet pakkunud homoabielude legaliseerimine on sama tark nagu autoroolis mobiiltelefoniga rääkimise keelamine - see on täiesti mõttetu ja lausa irooniline olukorras, kus tänaval homosid pekstakse ja alandatakse. Eestis ei julge ükski homo kapist välja tulla, isegi mitte Riigikogu omad. Võrdluseks, Soomes kandideeris homomees presidendiks.

Aga lugege ja tutvuge eluga eestinen.fi veebis!

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Siin sa paned mööda, Inno.

Abielu on kahe erinevast soost inimese ühendus, kes OMAVAHEL võivad ka lapsi saada. Homod omavael lapsi ei saa - või kui kunstemakatega saadakase, siis see on ikka üks ebanormaalne ekstreemsus, ei muud. Normaalne on loomulik, eks ole. Kunstemakas ei ole loomulik, lapsevanem nr 1 ja lapsevanem nr 2 ei ole.
Meil promotakse soovahetusi, aga ei räägita neist õnnetutest soovahetajatest, kes seda hiljem kibedasti kahetsevad.

Eestis võivad homod olla vabalt homod - aga neil ei ole asja abieluga. Elagu ja olgu, keegi neid vaena kui nad oma arusaamisi tervetele inimestele ja eriti lastele peale ei suru. Aga suruvad ju - juba hiilib koolidesse see puudutamiseõpetus ja ausalt öeldes kumm-on-sex reklaame tänavatel oli ka rõve. lapse ei pea taolist asja söögi alla ja söögi peale nägema, seliine reklaam on hullem kui alkoholireklaam.

Olen kategooriliselt selle vastu, et mees ja naine saavad lapse ja siis üks hakkab homoks või lesbiks ja laps jäetakse või võetakse sellise homo või lesbi kasvatada ja saab siis oma lihase vanema asemel endale vanema nr 2. Vaevalt sulle meeldiks, Inno, kui su eksabikaasa oleks kaldega ja su lapsi kasvataks ema nr 2.

Nii nagu meil ei ole veel Malmö, kus vaikne esmaspäev politseis on kõigest 10 põlemasüüdatud autot, nii ei ole meil ka veel homoabielusid. Ja Jumal olgu tänatud selle eest. Mis Helsingi piiskoppi puutub, siis eks ta ükskord annab aru. Niisugune kristlus on humanismi ülevool ja sel ei ole vähimatki pistmist Piibli Jumala ega Kristuse järgmisega.

Vaevalt sul, Inno, oleks hommikul heameel kui su autost oleks järel põlenud vrakk. Vaevalt oleks teil mõlemil heameel kui Irja peaks Katariina kohvikusse jalutades kartma matseetede või noaga vehkivaid immigrante. Kes pealegi saavad mitu korda suuremat toetust kui teie oma haige lapsega.

Ei pea meil siin kõik olema nagu Soomes või Rootsis või Saksamaal.

Kiisukeauh ütles ...

See oli ikka väga šokeeriv. Laps ju alles! Ja kes veel auhinna üle andis! Maailm on ikka nii haige :(

Anonüümne ütles ...

Selles küsimuses loodan ma siiralt, et jäämegi Vene kultuuriruumi. Läänt ei tasuks vaadata roosade prillidega. Läänest võib leida hulgaliselt häid ja mõistlikke asju aga mitte kõik ei ole kuld mis sealt meile voolab.
Ja tasuks uurida milline on näiteks Ingeri Luteri Kiriku seisukoht homonduse asjas.

Anonüümne ütles ...

Harjuge ära, kristlikäärmuslane ja sm. Kiisuke. Maailm ei ole haige. On erinevusi, mida Jumal on ette näinud. Õppimiseks. Inimsuhete õppimiseks. Kui sallivus on õppimata, siis võiks ju ära õppida. Nõuka-mentaliteet 21. sajandisse ei sobi.

Pagulasprobleem muidugi on hoopis teisest ooperist. Siin tuleks naiivne madalama asetamine kõrgema sekka koheselt lõpetada.

a.

Kiisukeauh ütles ...

sm. Kiisuke? Seltsimees? Nüüd on mind juba meheks tehtud :D Ja veel nõukogudeaegseks meheks :D

Anonüümne ütles ...

"Eesti asub endiselt Vene (nõukogude) kultuuriruumis, kus homosus on siiamaani sisuliselt kuritegu."
Eesti asub siiamaani kristlikus Euroopa kultuuriruumis, kus meestevaheline homoseksualism on surmapatt ja kriminaalkuritegu. Põhjamaad kuuluvad hoopis kuhugi mujale.