teisipäev, 28. veebruar 2017

Kohvik tutvustab andekat kunstnikku

Mäletate Sandrat, seda noort naist, kellele tehtud ülekohtust Kohvik nädal tagasi rääkis? Sandra jäi kodutuks, kui põgenes koos kolme väikese lapsega koduvägivalla eest - korterist, mille Tallinna linn tema perele eraldanud oli. Selle asemel, et koduvägivalla all kannatnud naist aidata ja vägivaldne isa korterist välja tõsta, jättis Tallinna linn korteri mehele ning Sandra koos lastega pidi kolima turvakodusse. Sellises olukorras ei jäänud Sandral muud üle kui viia lapsed tagasi isa juurde, et neil mingigi peavari oleks. Praegu elavad Sandra lapsed lastekodus, sest laste isalt võeti hooldusõigus ära. Sandra on laste pärast mures ja sooviks neid enda juurde, kuid selleks peaks tal olema oma kodu. Tallinna linnaametnike kõrvad on jäänud Sandra palvetele talle ja tema lastele korter eraldada kurdiks. Abilinnapea Merike Martinson lausa teatas talle ülbelt, et lastel on lastekodus kõik olemas.

Kohvik saatis enam kui nädal tagasi Tallinna linnapeale Taavi Aasale kirja, kus palus selgitada, kuidas sai juhtuda, et munitsipaalkorter jäeti vägivaldsele isale ning ema koos väikeste lastega jäi kodutuks. Palusime härra linnapeal vastata nädala jooksul. Taavi Aasalt ei ole siiamaani mitte mingit vastust saabunud, mis näitab kujukalt, kui palju keskerakondlik Tallinn tegelikult abivajajatest hoolib.

Kohvik teemat ei jäta, kuid tahaksime teile Sandrat veel ühe nurga alt tutvustada. Sandra on nimelt väga andekas kunstnik. Avastasin tema Facebooki küljelt ta tööd ning olen vaimustuses. Siin mõned näited:On ju ilusad? Sandra ütleb, et hakkas maalima, et tuska endast välja saada ning ta on siiamaani olnud neli mininäitust raamatukogudes.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Koduvägivalla probleem on täielikult lahendatud Austrias. Seal on nii, et kui üks elukaaslane teise vastu kätt tõstab, enamasti muidugi mees, siis ei pea mitte naine kodust koos lastega öösärgis põgenema, vaid - kohale tuleb politsei. Ja kodust lüüakse paugupealt välja vägivallatseja, kellele kehtestab politsei ohvri suhtes ka samal hetkel lähenemiskeelu. Selle kinnitab kohus 48 tunni jooksul. Ja ongi kõik. Kui ei oska ikka rusikaid taskus hoida, lendad tänavale. Ilma naljata. Ja tänu sellisele seadusele on Austria oma koduvägivalla probleemi saanud kontrolli alla. Muidugi on ka ühiskondlik hoiak teravalt igasuguse vägivalla vastu. Millal Eestis selline sadus vastu võetakse? Asjata vist isegi loota.

Anonüümne ütles ...

Naivism.
Tubli inimene, et maalib, siiski andekus on midagi muud.
Maalidelt loeb välja , et elu on tormine, otsib vaikset sadamat ja majakat, mis teed näitaks, ihaleb vabadust ja muretust (purjekas rahulikel vetel). Vaatamata kõigele üks õis hinges veel õitseb, kõik ei ole kadunud.
Loen tema lood järgi ja ehk saan samuti aidata.

Anonüümne ütles ...

Kas võiksite anda lingi tema looga uuesti?

Inno ütles ...

https://innojairja.blogspot.com.ee/2017/02/tallinna-linnavalitsuse-jahmatav.html