pühapäev, 19. veebruar 2017

Saatsime Tallinna linnapeale Taavi Aasale küsimuseKohvik ei maga, kui ülekohut märkab. Saatsime Tallinna linnapeale Taavi Aasale (ülal pildil, kujutis: Tallinna linnavalitsus) Sandra murega seoses järgmise kirja:

Tere,

olen vabakutseline ajakirjanik ning veebilehe Inno ja Irja Kohvik üks pidajatest. Meie poole pöördus inimene nimega Sandra, kelle kirjast selgub, et Tallinna linnavalitsus on talle ja tema lastele ränka ülekohut teinud. Sandra kirjast tuleb välja, et tegemist on lähisuhtevägivalla all kannatanud naise ja emaga, kes oli sunnitud 2010. aastal tema ja ta abikaasa ühises kasutuses olnud Tallinna linna poolt eraldatud munitsipaalkorterist pagema, kuna mees jõi, lõi ning alandas teda. Kui ema ja lapsed pidid elama pool aastat Nõmmel ema ja lapse turvakodus, siis vägivaldne isa jäi linna poolt eraldatud korterisse edasi elama.

Kuna linn Sandrale ja tema lastele uut sobivat elukohta ei leidnud, pakuti vaid sotsiaalmajutust 10 m2-ses toas, väga kitsastes oludes, siis oli naine sunnitud lapsed vägivaldse isa juurde tagasi viima, et neil mingigi elukoht oleks. Sellega seoses loobus ta oma hooldusõigusest ning kuna mõne aja pärast võeti ka isalt laste hooldusõigus ära, siis on lapsed hetkel lastekodus, emast lahutatuna.

Minu küsimused:

1. Kuidas sai juhtuda, et Tallinna linn jättis munitsipaalkorteri pigem alkohoolikust vägivaldsele isale, kui emale kolme lapsega? Miks ei leitud emale ja lastele normaalset, korralikku elukohta? Tallinn pidi ju nõrku ja abivajajaid aitama? Miks Sandrat ei aidatud?

2. Sandra üritab oma elu jälle korda saada, tal on olemas töökoht, kuid pole piisavalt raha, et korralikku elukohta üürida. Lapsi enda juurde saab ta taotleda aga ainult juhul, kui tal on olemas korralik elukoht. Tema palved linnale on kõlanud kurtidele kõrvadele. Miks? Miks Tallinna linn ei aita Sandrat, olles ise teda tabanud õnnetuses vähemasti osaliselt süüdi?

3. Kunagi ei ole liiga hilja, tekitatud ülekohus on võimalik heastada. Mida olete valmis tegema, et Sandrat aidata, et emal ja lastel oleks taas võimalik koos olla ja elada?


Palun vastata hiljemalt nädala jooksul,

Lugupidamisega

Irja Tähismaa
vabakutseline ajakirjanik
Inno ja Irja Kohvik


Nõndaks siis. Ja jääme ootama härra Aasa vastust. Või mõne abilinnapea vastust, kellele härra Aas siis kirjale vastamise peab paslikuks delegeerida. Mis peamine - tehtud ülekohus tuleb heastada kiiremas korras!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tublid olete!

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Ei tea kommenteerida aga huvitav on see,et justkui temast ei kirjutata. Mina alles praegu sain teada tema olemasolu.Kas ta siis polegi v22riline Savisaare mantlip2rija ? Miks pole leitud uut peksukotti ?