kolmapäev, 1. märts 2017

Kuidas Tallinn oleks pidanud Sandraga käituma

Tuli selline huvitav kommentaar, mis räägib, kuidas on lahendatud koduvägivalla probleem Austrias:

Koduvägivalla probleem on täielikult lahendatud Austrias. Seal on nii, et kui üks elukaaslane teise vastu kätt tõstab, enamasti muidugi mees, siis ei pea mitte naine kodust koos lastega öösärgis põgenema, vaid - kohale tuleb politsei. Ja kodust lüüakse paugupealt välja vägivallatseja, kellele kehtestab politsei ohvri suhtes ka samal hetkel lähenemiskeelu. Selle kinnitab kohus 48 tunni jooksul. Ja ongi kõik. Kui ei oska ikka rusikaid taskus hoida, lendad tänavale. Ilma naljata. Ja tänu sellisele seadusele on Austria oma koduvägivalla probleemi saanud kontrolli alla. Muidugi on ka ühiskondlik hoiak teravalt igasuguse vägivalla vastu. Millal Eestis selline seadus vastu võetakse? Asjata vist isegi loota.

Ehk siis: see, mida Tallinn tegi, on kohutav julmus. Kolme väikese lapsega naine jäi kodutuks, aga vägivallatsejast mees ja isa elas kõigi mugavustega korteris edasi. Selle tulemusena sattusid Sandra lapsed lastekodusse, kus nad elavad siiani. 

Sandra on pöördunud Tallinna linna poole korduvate abipalvetega, et talle leitaks elupind, kus ta saaks koos oma lastega elada, aga linnaametnikud lihtsalt ei vasta talle. Abilinnapea Merike Martinson ütles, et Sandra lastel on lastekodus kõik olemas. 

Ei tahaks siiski uskuda, et inimlikkus on siit ilmast täiesti kadunud. Sandra käib tööl ja on lisaks sellele ka andekas maalija. Noor naine tahab oma elu uuesti rööpasse saada ja oma lastega koos elada. 

Kas Tallinn aitab Sandrat või jätkab ükskõiksuse poliitikat? Saab näha. 

2 kommentaari:

Triin ütles ...

Austria teeb täiesti õigesti! Nulltolerants vägivallale!

Anonüümne ütles ...

Ka Eestis tuleb vägivaldsesse kodusse kohale politsei (juhul kui kutsutakse, loomulikult. Küllap ka Austrias peab ikka keegi esmalt märku andma) ning ei lahku enne kui üks osapooltest on eemal. Ohvrit püüatakse keelitada avaldust kirjutama, tihtipeale paraku kahjuks asjatult. Kriminaalasu võidakse algatada ka ilma avalduseta, kaasatakse sotsiaaltöötaja, uurija, vajadusel lepitaja jne.
Pole mõtet süüdistustega lahmida, meil püütakse vägivalal puhul ikka palju aidata.