reede, 12. mai 2017

Gretškina (-te) teine tulemine

Lugedes trio Yana Toomi, Olga Ivanova ja Oudekki Loone kirja Jüri Rattale, tekib tunne nagu ENSV-aegne venestamispoliitika elluviija Elsa Gretškina oleks uuesti ellu ärganud :).

Kiri, kus uued gretškinad erakonna juhile oma meelsuse vastuvaidlmist mittesallivas toonis teada annavad, on karm ja ülbe, isegi kergelt ähvardav. Et võta, Jüri, teadmiseks, või muidu...

Ohoh. Mis vaene Jüri nüüd tegema peab? Kui ta nüüd järele annab, siis tulevad gretškinad veel agressiivsemalt peale. See on juba gretškinate loomuses. Nad on südametud karjeristid, keda huvitab vaid omakasu. 9. mai huvitab neid ainult nii palju, kui sellest on võimalik poliitilist profiiti lõigata, ja kuna sellest on võimalik väga palju profiiti lõigata, siis hoidku kõik, kes neile nende teel ette jäävad.

Pärast pronksiööd venelastega ühendust võttes oli mul lootus, et saame rääkida südamest südamesse ja eestlaste ning venelaste vahele silla ehitada. Just lihtsate inimeste vahele. Et me räägime omavahel asjad selgeks ja mõistame, et kõigil meil on vanaisad. Et me austame küll kõige rohkem oma vanaisasid, aga saame aru ka sellest, miks teised oma vanaisasid austavad. Ja me rääkisimegi Dmitri, Maksi, Pjotri ja teistega südamest südamesse. Jõime Puškini kohvikus teed ja rääkisime. Tunde. Mina sain nendest aru ja nemad said minust aru.

Nüüd, kus ma Oudekki Loonele sama asja selgitan, tema minust aru ei saa. Ei saa aru sellest, millest said aru Dmitri Linter, Maksim Reva, Pjotr Puškarnõi, Sergei Tsaulin, isegi Johan Bäckman.

Sest Oudekki Loone tahab olla veel venelasem kui venelased. Punasem kui terve punaarmee.

Seda kõike kartsin ma juba 2009. aastal. Ei teagi, mida nüüd teha. Linter, Reva, Puškarnõi ja paljud teised on Eestist lahkunud. Inimesed, kellega sai rääkida. Toom, Ivanova ja Loone on jäänud ning mida aeg edasi, seda häälekamad nad on. Kas see on parem?

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kui enne oli veel kahtlusi, siis nüüd on kindel - meie peaminister on eimidagiütlevalt mölisev kumminukk. Küll tast sügiseks õhk välja lastakse.

Irja ütles ...

Paistab nii, kahjuks :(

Anonüümne ütles ...

las see Oudekki pröökab ja kummardab ida poole- iga kavalpea p***e jaoks leidub kuskil kruvi ehk ... varsti pole teda enam orbiidil tiirlemas

Anonüümne ütles ...

Isegi Gretškina ajal õpetati ENSV koolides eesti keelt rohkem kui praegu. Kõrgkoolides enam doktorit meie nimikeeles ei tehta. Vaatasin oma TPI aegse eriala teaduskonna kodulehte ja mis ma näen - kaks kolmandikku õppest on AINULT ingliskeelne.
Lisaks - mis keeles on viimasel ajal nn. Eesti Laul?

ann ütles ...

Hah, need Linterid jms. on lihtsalt veidi kavalamad.

Oudekki on lihtsakoelisem.

Muidugi on ka venelasi-venekeelseid, kes ei toeta šovinistlikku suhtumist väikerahvastesse - kuid need on hoopis teistmoodi. Nemad ei käi pronkssõduri juures.

Anonüümne ütles ...

"Nemad ei käi pronkssõduri juures."
Miks ei või käia? Eesti laskurkorpus tegi palju, et sõda saaks ometi kord läbi.
Vägivald ei vii mitte kuhugi. Inimeseloomal peaks niipalju mõistust olema.
Aitäh kõigile kes vabastasid Euroopa sõjast!