reede, 5. mai 2017

Ingrid Veidenberg ja Kersti Kracht - kas kõik võimukad naised on kodus vägivaldsed?

Väljavõte ajakirjast Anne & Stiil.

Ma mäletan, et minu eks Ingrid Veidenberg ülistas alati Kersti Krachti, et kui tore ja tähtis naine. Nad olid tõesti väga sarnased. Ja nagu nüüd välja tuleb, siis mõlemad kodus suured vägivallatsejad.

Ingrid peksis kodus oma meest ja lapsi, Kersti peksis veel 14-aastast tütart, nagu räägib tütar Katrin, uue nimega Jaya värskes Anne & Stiili numbris.

Tütar räägib, et talle tegi kohutavalt haiget teadmine, et inimene, keda ta väga armastas, tegi talle nii palju haiget. Mnjah. Minu jaoks on see tuttav tunne.

Kui Jaya 15-aastaselt kodust lahkus, siis kolis ta endast 15 aastat vanema mehe juurde, kes oli nii emotsionaalselt kui füüsiliselt vägivaldne. Kordus sama muster nagu enne kodus.

Ma igatahes loodan, et tulevikus pööratakse koduvägivallale rohkem tähelepanu ja sellised juhtumid ei kordu, kuigi selles ei saa olla väga kindel, sest mõjukad inimesed suudavad musta valgeks rääkida ning oma saatanlikku tegevust jätkata. Kuni ohvri surmani välja. Ma olen tähele pannud, et Kersti Kracht on tütre peale samuti püha viha täis ja sellise näoga, et kui saaks, siis kägistaks oma tütre ära. Täpselt samasuguse näoga vaatas mulle kohtusaalis otsa minu eks Ingrid Veidenberg. Ingridil oli kange tahtmine mind vangi saata elatise võla pärast, ta oli selleks palganud prokuröri kõrvale eraldi advokaadi, aga kohtunik polnud sellega nõus, kuna mul on uus pere ja väiksed lapsed. Ingrid ütles selle peale kohtunikule, et „need lapsed ei loe”.

Vägivald, eriti laste vastane vägivald on üks hirmus asi, aga seda esineb ühiskonnas päris palju. Vägivald on võimalik, kuna inimesed on harjunud seda pealt vaatamata ja võtma seda kui paratamatust. Sageli süüdistatakse vägivalla ohvreid, et nad end piisavalt ei kaitsnud. Aga sageli pole lähisuhtevägivallaga asi nii lihtne, sest nagu Jaya märkis, sa ju armastad seda inimest, kes sind peksab. Kuidas sa vastu lööd või sellest räägid. Paljud inimesed ei soovi vägivallast rääkida, kuna neil on häbi, mis võimaldab vägivallatsejatel takistamatult edasi tegutseda.

Kui vägivallaga, eriti lähisuhte vägivallaga ei tegeleta, siis korduvad samad mustrid põlvest põlve. Lähisuhte vägivalda kogenud inimene on võimeline armastama inimest, kes teda peksab, nii imelik kui see ka pole. Nad on õppinud võtma peksu kui üht armastuse märki. Nagu venelased ütlevad - peksab, järelikult armastab. Selline olukord on väga levinud ka Eestis.

Ingrid soovis iga hinna eest tütart, aga Jaya peale mõeldes oli jumala õnn, et Ingrid ei saanud tütart, keda peksta. Poisid taluvad enamasti vägivalda paremini kui tüdrukud. Ingrid poleks tütart väärinud, tütreid väärivad ainult hellad ja hoolitsevad emad.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kus siis mujal - kodus, omavahel lööb iseloom ju eriti selgelt välja. //iroonia

Anonüümne ütles ...

Naine on niikaua vägivaldne kuni ise peksa ei saa. Nahknuiaga ja regulaarselt. Siis on nagu lammas vaga.