laupäev, 13. mai 2017

Innol on ka õigus oma lugu rääkida: kogu tõde Ingrid Veidenbergist

Ingrid Veidenberg koos armukesega.

Päevalehe ajakirjanik Ingrid Veidenberg ütleb, et Hannes Võrno laste emal Häli Veskarul on õigus oma lugu rääkida, kus käib ühe isa mahategemine, vabandust tõe kuulutamine.

Aga olgu, ma teen siis ka Ingridit ja kuulutan samuti tõde, Ingridi enda kohta. Sest nagu Ingrid ise ütleb, on kõigil õigus oma lugu ära rääkida.

Aasta võis olla 2000. Vanem poeg oli 5-aastane. Ingrid tuli Kroonikast töölt koju, oli maruvihane nagu tavaliselt. Me olime lapsega süüa teinud. Ingrid tuli, maitses toitu ja viskas selle nurka sõnadega: „Sööge ise seda sitta!”

Läksime lapsega üles närve puhkama, Ingrid jäi üksi allakorrusele telekast imetlema end saatest, kus ta esinenud oli. Siis tuli ta vihaselt, kulm kipras üles. Meie lapsega naersime. Meil oli lõbus. Mängisime klotsidega. Ingrid käsutas lapse allakorrusele. Laps naeris talle vastu. Ingrid ägestus, haaras kapi otsast püksirihma, mida ta oli ka varem kasutanud, ning andis sellega lapsele vastu vahtimist. Laps röökis valust. Ingrid jätkas peksmist. Laps karjus, palun, emme, ära peksa mind. Laps puges nurka. Ingrid tõmbas lapse nurgast välja ja peksis edasi. Ma vaatasin hämmingus asja pealt, see võttis mind sõnatuks. Ma ütlesin, et aitab. Ingridil oli silmad pahupidi ja ta peksis last edasi. Ma karjusin, et aitab. Siis jättis ta lapse rahule ja läks vihaselt allakorrusele tagasi, et imetleda oma intervjuud.

Pärast oli mul Ingridiga jutuajamine, miks ta last peksis. Ta vabandas ette ja taha ja ütles, et tal oli endal raske lapsepõlv, ema suri, kui ta oli 5-aastane. See jättis psüühikale jälje. Ta tunnistas, et ta on ebastabiilne, ei kontrolli ennast. Ta ostis lapsele pärast seda hüvituseks uhke kingituse. Ingrid oli varem ka mulle nõnda kallale tulnud. Ma ütlesin, et ta peaks abi otsima. Ta ütles, et saab sellest ise üle. Et seda pole vaja. Etteruttavalt olgu öeldud, et laste kallal vägivald jätkus. Rihmutamist küll enam ette ei tulnud, vähemalt minu nähes. Aga ta kiskus lapsi juustest ja näpistas valusasti küüntega, nii et veri väljas. Lapsed hakkasid teda kartma. Ei julgenud enam rääkida kõigest. Lapsed olid ära hirmutatud.

Teine episood aastast 2000. Ingrid rääkis, et läheb koos sõbranna Urve Paloga reisile Kanaaridele. Et ise maksma ei pea, Palo olevat saanud tutvuste kaudu ilma rahata reisi. Mina jäin lapsega koju. Mul polnud selle vastu midagi, sest Ingrid oli olnud kodus närviline ja mõtlesin, et ongi hea, saan tast rahu. Ingrid lubas igal õhtul helistada ja lapsele unelaulu laulda.

Ma muutusin ärevaks selle peale, kui Ingrid polnud mitu päeva helistanud. Kas temaga on midagi juhtunud? Hakkasin arvutist otsima, mis hotellis võis Ingrid olla. Sattusin oma otsingutel lugema tema e-maile. Sealt aga vaatas vastu üllatus: kirjad Peep Vainult, sellelt tuntud koolitajalt. Sajad kirjad, mitme aasta jooksul. Millest võis välja lugeda, et Ingrid ja Peep olid salaja minu selja taga korduvalt kohtunud ja isegi seksinud. Pärnus. Sel ajal, kui Ingrid rääkis, et käis koolitusel. Meilidest tuli välja, et Peep oli kõrvuni armunud. Olid valinud välja ühise kodu Viimsis. Nad oli amelenud isegi meie Nõmme kodu akende all Peebu autos, sel ajal kui mina köögis süüa tegin perele. Peep tegi välja reisi Ingridile ning Urve Palole. Ingrid avaldas vastutasuks Peebust lugusid Kroonikas. Peep oli ise sel ajal abielus ja tema naine oli viimaseid kuid lapseootel.

Koos Paloga oli reisil Peep Vainu töökaaslane, noor kena mees Urmas Purde. Kelle kohta rääkis Ingrid, et Urve Palo tahtis Urmast Purdega last saada. Palo oli sel ajal olnud aastaid abielus Janek Paloga, kellega neil polnud lapsi. Urve oli väga õnnetu ja tahtis last saada. Purdega Palo väidetavalt last ei saanud, ta olevat saanud lapse Hannes Rummiga, sellest sai alguse Palo tähelend Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas. Läbi voodi ja ühise lapse Hannes Rummiga, kes oli sotside oluline niiditõmbaja.

Kolmas episood. Aasta võis olla 2004. Oli suviöö Nõmmel. Magamistoa aknad olid pärani. Eemalt oli kuulda koerte haukumist. Ingrid ärkas keset ööd üles ja ütles, et laseb need koerad ära mürgitada. Rotimürgiga. Ta ütles, et teab inimesi, kes sellega tegelevad. Neile tuleb maksta, aga see pole probleem. Ta ütles, et tal raha on. Ma ütlesin, et paneme parem akna kinni. Tema, et nii ei saa, need koerad tuleb vaikima sundida. TEMA ei hakka mingite koerte pärast aknaid kinni panema.

Läks mõni aeg mööda. Aknad olid lahti. Koerad enam ei haukunud. Ma ütlesin, et koerad on vait jäänud. Ingrid ei öelnud selle peale midagi, nohises rahulolevalt.

Neljas episood. Parkla Tallinnas Järve Keskuse juures. Ingrid on auto roolis, sõidab mööda parklat ringi ja otsib parkimiskohta. Eemal on näha üks vabanev koht, kust auto välja tagurdab. Samas kõrval on juba teine auto ootamas. Ingrid kiirendab ja kihutab vabanevale kohale, inimesed ja üks ema lapsevankriga oleks äärepealt auto alla jäänud. Mina vaatan Ingridile küsivalt otsa. Ingrid ütleb: MINU jaoks on alati parklas vaba koht olemas. Kasvõi üle laipade, küsin mina. Kasvõi üle laipade, vastab Ingrid tõsimeeli.

Viies episood. Aasta võis olla 2003. Ingrid laseb Kroonikast lahti Esta Kübarsepa, mitme lapse ema. Põhjus, nagu Ingrid kodus räägib on see, et Esta hakkas televisioonis saateid tegema. Mina küsisin, miks ei võiks Esta teles saateid teha. Ingrid ütles selle peale, et tehku siis oma saateid edasi, aga Kroonikast saab lahti. Tegelikult, nagu Ingrid ise tunnistas, oli ta Esta peale kade, et Estal teles nii hästi läks. Ingrid oleks ise tahtnud telesse minna, aga ta põristab r-tähte. Seetõttu ei saanud ta telesse minna. Ja oli kade kõigi peale, kes teles esinesid. Esta oli Kroonikas muidu väga tubli, tema mullivanni-intevjuu abilinnapea Mait Metsamaaga oli legendaarne. Pärast Esta lahtilaskmist hakkas Kroonika tiraaž alla käima. Esta sai šoki ja suri aasta pärast vähki.

Kuues episood. Aasta umbes 2003. Ingrid tuleb vihasena Kroonikast töölt koju, kulm kipras. Ma küsin, mis lahti. Ingrid vastab, et kõik, aitab, et Anu Saagimit ta enam Kroonikasse ei pane. Mina küsin, et miks. Ingrid vastab, et ei pane ja kõik. Hiljem tuli välja, et ta oli Saagimi peale kade. Ühel hetkel tundus Ingridile, et ta on ise kõige suurem staar. Hakkas endast Kroonikasse pilte panema. ja endast lugusid tegema. Lasi ennast tundmatuseni ära meikida ja piltilusad pildid teha. Millest isegi lapsed ei tundnud teda ära. Aga see oli vajalik, et Saagimile ära panna. Sellest ajast, kui Saagimit enam Kroonikas polnud, hakkas Kroonika tiraaž vaikselt alanema. Ma rääkisin seda Ingridile, aga tema ütles, et teda tiraaž ei huvita. Et tema ei tööta Kroonikas mitte tiraaži pärast, vaid selleks, et ise kuulsaks saada, et omale nime teha.

-----------------

Ma olin selle inimesega abielus aastatel 1994-2005. Me tutvusime volbriööl aastal 1992.

32 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Braavo!Sa oled julge mees endiselt.Juristist naine kõrval,küll tema juba teab...Aga hea, et ka omi õigusi kasutasid.Rääkida,rääkida,rääkida.Nagu sa ütlesid, sa ei unusta.Ja seda on näha.Mina ka ei unustaks.Ma isiklikult olen vastu võtnud teie mantlid ühes kohas,kuhu te tulite kahekesi ja lahkusite kolmekesi---võimu lõhna oli õhus tunda ....

Anonüümne ütles ...

Kusik!!!! Sinu last pekstakse sinu nähes ja sa ei takista naist? Miks?!? Värdjas oled ja keegi võiks sind ennast läbi peksta korralikult. Samas- minu meelest oled sa hetkel end nii korralikult karistanud, et tundub juba õiglane. Sinu elu ei tahaks endale keegi.

Anonüümne ütles ...

Sa pole mingi mees kui lasid oma eksil niimoodi last peksta nagu väidad. Oled närune töll , mitte isa.

Anonüümne ütles ...

Kui ma pilti vaatan, siis näen,et Sul on Võrnikuga üks ühine elamus olnud. Panite mõlemat eeslit. Üks tegi seda afgis missioonil, teine oma eelmises elus.

Anonüümne ütles ...

Oi Innokene, kas sa siis tõesti ei tea, et volbriööl tuleb kodus vakka püsida, sest volbriööl võivad olla liikvel igasugused nõiad! :DD
See on ehtne folkloor, muide.

Anonüümne ütles ...

Selge, et Inno kujutlusvõime kaugemale ei küüni, kui eelmise eksi ainus armulugu ja praeguse riigi puhta p....s käekäik. Võiks siis vähemalt oma aina korduva loo riimi panna - juunis sonettidena, juuli haikudena, sügisel kui õhtud pikemad ehk jambid.

Anonüümne ütles ...

Tõsine molu oled! Sa lased LAST peksta ja "vaatad hämmingus pealt" :O

Anonüümne ütles ...

Aga te aidake kaasa või on sihitu iroonia teie ainuke relv, sest midagi paremat ei oska te kokku üllitada. Küün küüne, hammas hamba vastu. Ja millises alajaotuses on Ingrit teie arust eeskujulikum ja eetilisem pereema?

Anonüümne ütles ...

13. mai 2017 21:24-le
Küllap neid -lugusid ikka oli,kui järele mõelda.Aga noh, too oli lihtsalt kõige pikem ja tummisem.
Inno, su närvid pidid küll laevaköitest olema esimeses abielus...Mäletan,et su naine oli sinusse lahutusejuttude keskel nii kiindunud nagu kirves uksepiita----ei lähe, ei lähe!...Kuidas sa küll selle nabanööri lõpuks läbi julgesid närida?
(kõrvLTJÄLGIJA)

Anonüümne ütles ...

Naine ei lähe kunagi teise mehe juurde kui oma mees s*tt poleks. Ja siin mustapesu pesemine on hale ja lapsik. Siis kui õige aeg oli siis passisid nagu mömm. Lasid last peksta. Sa oled vaat, et hullemgi.

Mailit ütles ...

Ei saa aru - meesterahval peaks ikka jõudu olema, et takistada naist kellegi peksmise eest. JA SA PIDID SELLES OLUKORRAS KAITSMA JU OMA LAST! Hea küll, kui sa ise lasid end peksta, aga last ei oleks sa tohtinud lasta. Ja ausalt öeldes tundub see artikkel lihtsalt pori loopimisena ... kasvõi ainult selle näite põhjal, sest tundub uskumatu, et sa ei teinud tookord midagi lapse kaitsmise nimel.

Anonüümne ütles ...

Lasid last peksta, mis mees sa oled!!!! Minu ema üritas korra mind peksta. Ta jõudis vaid korra kätt tõsta, kui isa tuli vahele ja vedas ema õue. See oli esimene ja viimane kord, kui ema laste vastu kätt tõstis. Ja mis mees sa selline oled, et elasid nii jubeda naisega :D Kas see pidev oma musta pesu pesemine avalikuse ees ei väsita juba. Saage ometi täiskasvanuks. Kõik teie, kes ei suuda oma elu koduseinte vahel hoida.

Anonüümne ütles ...

Huvitav, mitu kommentaari Ingrid siia kirjutanud on? :D

Irja ütles ...

Mailit - ohvrile on inetu süüdistusi esitada. On väga palju selliseid juhuseid, kus oma mehe peksu taluv naine "laseb" peksta ka oma lapsi. Seda ei saa nimetada peksta laskmiseks, sest ohver ei mõtle nagu inimene, kes seda asja mõnusasti oma mugavustsoonist kommenteerib. Mina ei ole kunagi vägivbalda kogenud, aga saan aru, et vägivalla ohver ei käitu alati adekvaatselt. Häbi neile, kes süüdistavad ohvreid!

Inno ütles ...

Vägivald ongi ses mõttes halb, et ohver pole võimeline kedagi kaitsma.

Mailit ütles ...

Mina ei süüdista, vaid ma lihtsalt ei mõista. Ei ole vaja minu pihta ka pori hakata loopima.

Irja ütles ...

Sina ise loobid pori, Mailit. Kas sa selle peale ei ole mõelnud, miks sajad juudid lasid end holokausti ajal karjakaupa ühelainsal sakslasel mahalaskmisele karjatada? Seal olid tursked juudi mehed, vaata mõnd holokausti filmi. Oleks võinud tol sakslasel relva käest väänata ja vehkat teha. Miks nad seda ei teinud? Sest vägivald halvab inimese. Seepärast ei ole vägivallale ja vägivallatsejatele KUNAGI õigistust ja ohvrit süüdistab ainult rumal.

Irja ütles ...

Või eestlased, keda tuldi küüditama. Sageli oli ainult üks püssimees. Tursked mehed oleks saanud tast ilma vaevata jagu. Minu vanaisa, kes küüdirongi pealt koju tagasi tuli, ütles, et sõduril, kes vagunit valvas, polnud isegi püssi. Miks inimesed jalga ei lasknud? Olid lollid? Vägivald halvab inimese, selles on asi. Kui me hakkame vägivalla ohvrit süüdistama, siis teeme ränka ülekohut.

Anonüümne ütles ...

Mis kuradi "küün"? See, mis põlema pandi või mõni seni edasi eksisteeriv?

Anonüümne ütles ...

Ja mida tähendab "kokku üllitamine" või kes on see salapärane "IngriT"? Pead end eestlaseks, kes oma emakeeles väljenduda ei suuda või oled sotsialist-kosmopoliit. Viimased peavad tõesti eesti keele vägistamist auasjaks.

Anonüümne ütles ...

Nõus, et see on lapsik. Aga kuidas me muidu teaksime, kas Veidenbergi-moor on bitch või ainult paistab olevat;-)

Anonüümne ütles ...

Selliseid "raske lapsepõlvega" indiviide on kõik kohad täis. Imelik on ainult see, kuidas ei suudeta omale kaaslast valida. See pole mingi juustordi valimine, vaid teie elu muutev otsus.
Ja teiseks: mehel pole õigust olla naise sussialune pussy.

Anonüümne ütles ...

Hmm,
Urveke ka loos sees. Ja Rumm
Arvamusliidrid nemadki.
Võiks neid kõiki uskuda ja saame "ilusa pildi" väärtuspõhisest riigi juhtimisest ka. Kusagil koliseb

Mailit ütles ...

Veelkord - mina ei ole kedagi süüdistanud, vaid lihtsalt ei mõista. Holokausti näide on siinkohal kohatu, see on hoopis teine asi. Tegemist oli elu ja surma küsimusega, Inno ja tema lapse puhul mitte.

Anonüümne ütles ...

Siin kommentaari avaldades, tuleb kinnitada lahtris: tõesta, et sa pole robot. :D mõtlesin kommentaari osas kannapealt ümber. Olen alati mõelnud, kas Inno/Irja on päriselt ka olemas või on väljamõeldud kirjandustegeleased. Või olete robotid?

Inno ütles ...

Oleme teisest dimensioonist. Täpsem nimetus on android.

Anonüümne ütles ...

Sitt naine läheb küll naine teise mehe juurde ka siis kui oma mees ei ole sitt. PS! Ka karjäärinaised kasutavad seda "meedet". Seal pühitseb eesmärk abinõu.

Anonüümne ütles ...

Naine peksab last ja ikka on mees süüdi? Kas vahel on nii ka, et mees ei ole süüdi?

Anonüümne ütles ...

Ema, anna padruneid! Jesus Christ

Anonüümne ütles ...

Kuidas võib olla üks mees nii hale äbarik, kes ei suuda kaitsta oma last.

Martin ütles ...

Vägivaldsele inimesele tuleb vägivald loomulikult nagu haaraks käsi kohvitassi järele, inimesele kel pole kombeks vägivalda tarvitada tuleb see väga raskelt, isegi kaitsmaks ennast või teisi. Miks nii tihti koolikiusajatele vahele ei minda? Enamustele normaalse närvikavaga inimestele lihtsalt on arusaamatu ja loomuvastane panna kellelegi oma küüned külge.

Anonüümne ütles ...

Huvitav, olen alati põlanud vägivalda ja vältinud seda igal võimalusel, aga siiski, tekib küsimus kas see muudab mind vägivaldseks ja ebastabiilse närvikavaga inimeseks kui olen võimeline oma lapse vastu suunatud rünnakut füüsiliselt takistama?