laupäev, 13. mai 2017

Oudekki Loone on asunud oma Facebooki küljel minu kommentaare kustutama

Vaidlen juba mõnda aega Oudekki Loonega tema Facebooki küljel ja üritan talle selgeks teha, miks eestlaste jaoks ei ole 9. mai pidupäev ning et saksa armees võidelnud Eesti mehed võitlesid Eesti iseseisvuse eest. Minu kommentaarid olid seal päris populaarsed, üks kogus isegi 36 laiki. Kadunud on nii see kommentaar, kus ütlesin, et saksa armees võidelnud eesti mehi saab võrrelda Soome Talvesõjas võidelnud meestega, kui ka see kommentaar, kus avaldasin arvamust, et tähistades liitlaste võitu, tähistab ta ka Stalini võitu, kuna Stalin oli samuti „liitlane.”

Kui alguses vaidles Oudekki mulle vastu, siis nüüd said vist argumendid otsa, sest ta on asunud minu kommentaare kustutama. Kuigi ise rääkis, et sõnavabadus on oluline ja ei saa olla ainult ühte arvamust. Tuleb välja, et Oudekki Loone on silmakirjalikkuse etalon.

Või näeb ta minus rivaali? ;)

Üks kustutatud kommentaar oli järgmine:

Oudekki, ma olen kogu aeg mõelnud, kuidas sulle seda asja puust ja punaseks teha. Eesti Leegion is võidelnud mehed olid nagu soome mehed, kes sõdisid Talvesõjas. Lihtsalt Soome riik ei korjanud soome meestelt relvi ära ja seetõttu ei olnud neil tarvidust võidelda võõra relvaga ja võõras mundris. Öelda, et need mehed, kes sõdisid Eesti Leegionis, olid rumalad või kellegi ohvrid, oleks sama, mis öelda, et Talvesõjas venelastele vapralt vastu hakanud soome mehed oleksidd olnud rumalad või kellegi ohvrid. Mõned propagandistid muidugi nii leiavad, aga sina parlamendi saadikuna ei peaks seda tegema. 

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kui tahad, et aktsepteeritaks natsi saksa poole peal võidelnuid, pead aktsepteerima ka teise poole omasid.
Vastasel korral oled sa täpselt samasugune nagu see, keda sarjad.
Aga - suur tänu neile, kes sõja lõpetasid!

Anonüümne ütles ...

Oudekki on Oudekki on Oudekki, aga miks teie ei avalda kommentaare, mis teile ei meeldi? Mis sealjuures ei ole isiklikult teid ega teie lapsi solvavad, ei sisalda roppusi jms - lihtsalt näiteks sisaldavad teile ebamugavaid küsimusi. Silmakirjalikud olete, oi kui silmakirjalikud (oli see solvang? ei, tõdemus).

Inno ütles ...

Oudekki on rahva teener, see on tema töö, ta saab selle eest palka.

Irja ütles ...

Loomulikult ma aktsepteerin teise poole omasid. Kes võttis venelastega pärast pronksiööd ühendust ja tegi nendega kümneid intervjuusid? Meie Innoga! Ja nemad said ka minust aru, kui ma neile oma isast rääkisin. Siiani oleme head sõbrad. Iva selles ongi, et sa pead austama ka teises olukorras olnud, teise minevikuga inimeste tundeid. Mitte tähtsalt, oma riigikogulase mugavustsoonist ajaloolist kohut mõistma.

Me avaldame kõik kommentaarid, kus inimesed kommenteerivad oma nime all. Oudekki kustutab aga oma nime all kommenteerivate inimeste kommentaare.