Põnevat lugemist ajaloo kohta

Privaatsuspoliitika

esmaspäev, 17. märts 2008

Jälle oleme Innoga eriarvamusel: Pekingi OM

Alles see sammas oli, nüüd Pekingi OM.
Inno leiab, et sportlased peaks OM-i boikoteerima, kuna see on parim viis juhtida tähelepanu probleemidele Hiinas. 36ndal aastal, Berliini OM-l leiti samuti, et kui Saksamaad toetada, siis Saksamaa saab ise aru, et ta on paha, aga sittagi. Kui kurjust toetada, siis saab kurjus ainult jõudu juurde.

Mina jällegi olen ses asjas pullerits ning leian, et sportlastele tuleb anda võimalus oma raske tööga teenitud võimeid näidata, olgu need mängud siis või keset sõjakollet. Sportlaseid ei huvita sõjad, terrorism, genotsiid, inimõigused. Neid huvitab sport. Kõik ei pea olema ajuhiiglased, et oi, inimõigused, nuuks-nuuks. Võib-olla sportlane ei teagi, mis on inimõigus. Seda ei saa talt nõuda! Sport ühendab rahvast!! Inimene härdub teleka ees sporti vaadates, lõpetab naisega viieks minutiks tüli, kui Värnik viskab, sportlaste edu toob kodudesse õndsad õnnehetked!

Raisk, ma ütlen. Ei mingit boikotti! Kujutagem, mis oleks juhtunud, kui me oleks boikoteerinud olümpiamänge, kus osales Kristjan Palusalu, Maailma-Kristjan! Eesti rahvuslik uhkus rajaneb paljuski neil tugevatel meestel, kes maailma maadlusmattidel vastaseid seljatasid. Lurich, Aberg. Oleksime viletsad könnid, kui meil poleks neid.

Boikoteerimist saab nõuda üksnes see, kes ise ei vaata spordivõistlusi. Mina näiteks vaatan huviga, eriti jalgpalli ja suusatamist. Inno sel ajal tavaliselt lihtsalt haigutab. Siis muidugi hea targutada, kui ise ei vaata. Aga kui näiteks ühel päeval hakatakse ära keelama arvuteid, mida Inno väga armastab, näiteks põhjusel, et Maci tootjad on kasutanud orjatööjõudu, siis oleks muidugi suuuur kisa lahti, eks ole? Eks ole?? :)

17 kommentaari:

  1. Noh, mis siis ikka, eks siis tuleb mõni teine arvuti osta. Aga ma ei usu, et nii vinge asja tegemist orjadele usaldataks.

    VastaKustuta
  2. nii nunnu vaidlemine:) aga ise ma ka sporti ei vaata ja leian et kui sport ja olympiale minek pole niipalju riiklikult toetatud siis tõesti oleks suga nõus irja...aga tänapäeval ju sport on ka poliitika
    mulle tundub

    VastaKustuta
  3. ;) Mac ja orjatööjõud!!! noh, eks me kõik töömesilased ole omamoodi orjad, kuigi mitte otseselt inimõiguste puudumise mõttes.

    Aga Pekingi suhtes toetan pigem Irjat. Hiina valitsev klikk ja rezhiim on muidugi aastasadu olnud üks kõige vastikumaid maailmas - tõesti, vaesed hiinlased ja eriti kõik need teised aasia rahvad seal hiinlaste lähedal!
    Aga sport võiks tõesti ületada kõik rezhiimid ja riigipiirid. Pekingis olümpiavõitjaks pürgimine ei tähenda õnneks selle riigi toetamist, mille pinnal võistlus toimub.

    VastaKustuta
  4. :DDD

    Kodusõda? :P

    Mis vahet seal on mis arvuti... peaasi et enda olulised asjad ära saab teha... mäk, keits, või mingi muu firma, oluline on et interbetile juurde pääseb ja kiirus hea oleks, kõik muu suht ebaolulisem... nu kamoon... :DDD

    VastaKustuta
  5. sportlased hakkavad inimõigustele mõtlema küll, ainult et siis kui ennast siberi saadetakse või mõni lähedane maha lastakse. olgem ausad, lisaks spordile on olümpiamängud ennekõike asukohariigi äri- ja propagandaüritus.

    VastaKustuta
  6. No egas igas asjas saagi ühel arvamusel olla, isegi Innol ja Irjal mitte...:D

    VastaKustuta
  7. Kirjutage parem saientoloogia protestidest. Eesti meedias häbiväärselt tähelepanuta jäetud teema.

    VastaKustuta
  8. See tippsport on oma olemuselt gladiaatorite võistlus. Gladiaatorid hävitavad väikese raha ja kuulsuse kära nimel enda ja oma kaasvõistlejate tervist. Kultuursed inimesed ei peaks sellist amoraalset inimtegevuse valdkonda oma kaasaelamisega toetama. Täpsustuseks ütlen, et mul ei ole midagi tervisespordi s.t. kehakultuuri vastu, küll on aga nüüdseks juba ammu üle normaalsete inimvõimete piiri mineva tippspordi vastu. Tippsort kujutab endast peamiselt dopingu ja kõige madalamatel instinkidel töötava poliitika kombinatsiooni, ja seetõttu on tippsport ehk gladiaatorlus põlgusväärne.
    Mis puutub aga Tiibet juhtumisse, siis ei ole mingit alust loota, et USA boikotiga ühineks. USA on Hiinale võlgu triljoneid dollareid ja seetõttu teeb kõik just nii, nagu tema laenuandja tahab.
    Seetõttu arvan, et sportlaste poolne boikott poleks mõistlik, las see jõujuurikas Kanter saab ikka oma ärateenitud medali kätte.
    Pekingi olümpiamängudele tuleks aga kuulutada mitte sportlaste poolne boikott vaid hoopis poliitikute ja ajakirjanduse poolne boikott. See tähendab, sinna ei peaks minea kohale poliitikud, seal peaks lisaks sportlastele, treeneritele ja arstidele kohal olema nii vähe ajakirjanikke kui võimalik. Ja need ajakirjanikud ei peaks tegelema punahiina tema kultuuri ja vaatmisväärsuste kiitmise ja populariseerimisega vaid ainult spordiresultaatide edasiandmisega ja info edastamisega tiibeti jt allasurutud rahvaste olukorra kohta.

    Kokku võttes - mitte sportlaste, vaid hoopis punase meedia ja punase propaganda boikott.

    VastaKustuta
  9. üks pilt teile. peal on Ansip ja Lang: http://www.kalale.ee/sisu/Nyw0NDA1NDIsMCwwLDE/

    VastaKustuta
  10. Elu ongi ebaõiglane ja ei saa olla õnnelik teiste õnnetust pealt vaadates. Ei ole hirmsamat asja minu arvates olemas kui see, et mingid hiinlased tapavad buddha munki!!!! Ei ole nõus sellega, et sportlase asi on oma oda ära visata ja tema asi pole surnud munk! Kui Pärt ja Nool on ühe perse 2 kannikat, siis järelikult on ka sportlased meie kultuuri esindajad ja nad ei tohiks leppida sellise jamaga!

    VastaKustuta
  11. Mina arvan, et avalikkusel oli oma aeg ütelda siis, kui olümpialinna määramist arutati. Praegu on sportlaste aeg ütelda, kas neid inimõigused kotivad või ei ja millisel moel, see pole avalikkuse asi.

    Meie asi võib olla mitte vaadata, mitte osta sinna reklaami, mitte rahastada teleülekandeid.

    VastaKustuta
  12. Kurat, mind jälle ajab tigedaks, kui kõik inimõiguste pärast itkujad just nüüd korraga pröökama pistavad et nõmekolepahavägivaldne Hiina ja aiaiai mis nad tiibetlastega teevad ja boikott!! boikott!!
    See vägivald ja okupatsioon on seal 60 aastat kestnud, inimesed! Aga seni kogu läänemaailm ainult tarbib hiina kaupu niikuis jaksab. Vaadake oma elamistes õige veidi ringi - kui palju asju seal e i o l e tehtud Hiinas? Pakun et enamus on, kui on peal ka mõni muu silt, siis jubinad on ikka lõpuks hiina päritolu. Üks ameerika mees olla koguni teinud oma elus eksperimendi - aasta ilma Hiina kaupu tarbimata, ega ikka ei olnud lihtne küll!
    Ja nüüd siis, kui spordimaailm on oma jummala regulaarseid võistlusi seal korraldamas (ja otsustati see 5 aastat tagasi, eksole), karatakse järsku oma tööd tegevatele sportlastele turja - ärge minge, boikoteerige! Kas nüüd peab siis kõigis sportlases ja spordifunktsionärides järsku poliitiline südametunnistus tärkama? Miks siis mingeid suuri proteste ei korraldatud, kui see korraldusõigus Hiinale määrati?
    Ja kui eestlased otsustaks, et Hiina ei lähe, siis poleks õige minna ka Serbiasse euruviisudele ega üldse sajasse muusse paika maakeral, sest vaata - seal rõhutakse väikerahvaid ja tallatakse inimõigusi põrmu!
    Enamik normaalseid riike niikuinii taunib avalikult Hiina poliitikat, aga milleks lisaks veel sportlasi karistada?

    VastaKustuta
  13. Eile ilmus Delfis Hans H Luige juhtkiri, see oli suhteliselt segaselt kirjutatud artikkel, pretensiooniga "mefafüüsilisusele", jne. Kritiseerisin seda kommentaaris ja mainisin, et Luik peaks kokaiini ninna tõmbamise ja metafüüsika asemel rohkem võõrutusravi ja enesetäiendamise peale mõtlema. See kommentaar kustutati kärmelt. Kui eksperimendi korras kirjutasin teise sarnase kommi, kadus ka see peagi. Nendes kommentaarides puudus sõim või muu roppus, ometi jälgitakse kiivalt, et suure juhi maine oleks plekitu. Selle asemel domineerisid Luike ülistavad kommid. Järelikult ongi Inno jutul Luige narkomaanikalduvustest tõsi taga...

    VastaKustuta
  14. Taustaks niipalju, et kõik asjad, mis enne olid Made in Hong Kong (ja neid oli päris palju), on nüüd Made in Peoples Republic of China. Ma rõhutaksin eriti sõna Peoples.

    VastaKustuta
  15. Ma ise vaatasin ka seda Luige lugu. Oli jah segane. Ilmselt mingis pohmellis kirja pandud, ta aeg-ajalt niimoodi "plahvatab".

    Ja meedial oleks Riigikogu kõrval aeg teha uus üleskutse: Luik võõrutusravile. Kahju vaadata, kuidas nii suur anne hääbub.

    VastaKustuta
  16. Anonüümne, kes tigedaks saab...Olümpiamängud on algselt lihtsalt loodud rahu ja demokraatia mängudeks, kus kõik sõjad tuli lõpetada. Nii, et ajalugu ja mängude mõte tingib selle, et sportlasel ei tohi olla pohhui. Aga sellega olen nõus, et miks üldse valiti Peking olümpialinnaks ja Shotsi- täiesti arusaamatu!!

    VastaKustuta
  17. Kui poliitikud ei suutnud midagi teha, et Pekingit ei valitaks olümpialinnaks siis boikottigu ise OM-i mitte ärgu pangu sportlasi "tanki". Tehakse suuri sõnu boikottimisest aga Om-i ajal on kõik agiteerijad-poliitikud Pekingis.

    VastaKustuta

Kohvik jätab endale õiguse kommentaare modereerida ja spämmi rehitseda.