Saabus tagasiside kirjasaatjatelt, kes laieli üle terve maa:
Reform ja 8 märtsi tagamaad
Tegelikult mõtlesin päris pikalt, miks reform on otsustanud 8. märtsi tähistama hakata.
Andrus Ansip väidab küll venekeelses ajakirjas Bravo, et sellist püha pole olemas, on ainult emadepäev. - Ok, ansip ansipiks, temast võib üle sõita (teda vist erakonnas enam keegi ei kuula, vaene mees), aga kuidas olla ajaloo ja oma ideoloogiliste seisukohtadega. Nimelt oli 8. märts ellu kutsutud just Euroopa kommunistide poolt kui proletaarne püha, mida tähistasid just vasakpoolsed. See on puhtalt vasakpoolne püha. Hiljem on antud traditsiooni üle võtnud sots-demokraadid. Liberaalid pole kunagi seda püha aktsepteerinud. Nüüd on erandiks Reformierakond.
Küsimus on selles, kas Reformierakond on muutunud vasakpoolseks ja loobunud oma liberaalsetest vaadetes või see on populismi kõrgem pilotaaž? Igal juhul on antud erakond oma ideoloogiast väga kaugele läinud.
Minu kommentaar: tundub, et Reform tahab olla igas pulmas peig ja matusel kadunuke. Kõike, ja rohkem. Soov on meeldida kõigile, mis lõppeb päeva lõpuks sellega, et kellelegi ei meeldi. Sama juhtub praegu USAs Hillary Clintoniga, kes pani mängu tohutud rahalised ressursid (umbes nagu Res Publica Eestis enne europarlamendi valimisi), aga sellele vaatamata kõrbeb räigelt.
"Nimelt oli 8. märts ellu kutsutud just Euroopa kommunistide poolt kui proletaarne püha, mida tähistasid just vasakpoolsed. See on puhtalt vasakpoolne püha"
VastaKustutaTegelikult on nii naistepäev kui ka esimene mai vabamüürlikud tähtpäevad. 8. märtsil 1776 asutati Pariisis esimene naiste vabamüürlaste loozh. 1. mail 1776 asutati Ingolstadtis illuminaatide ordu.
Tüüpiline projektipõhine lähenemine
VastaKustutaKui varem oli Keskerakond Eesti kõige populistlikum erakond siis alates Ansipi saamisest Reformierakonna juhiks on reformikad pikkade sammudega keskile järgi ja nüüd juba ka pikalt mööda läinud.
VastaKustutaIirimaal on emadepäev 2. Märtsil.
VastaKustuta