neljapäev, 13. august 2009

PÄEVA POMM: Isamaa ja Res Publica Liidu Rakvere kontorit juhib endine tippkommunist



Väljavõte IRLi veebist.

Isamaa ja Res Publica Liidu Rakvere kontori tähtsaim mees, Rakvere linnavolikogu esimees on endine tippkommunist Mihkel Juhkami, kes enda sõnul astus parteisse, et sõjaväest pääseda.

Juhkami alustas karjääri Komsomoli liinis, ja lõpetas kõrge karjäärikommunistina EKP Rakvere rajoonikomitees.

"Et mitte minna teenima aega nõukogude armeesse," vastas Juhkami küsimusele, miks ta astus komparteisse 1989. aastal, ehk ajal, mil eestlased hakkasid juba massiliselt komparteist välja astuma.

Juhkami ütles, et hakkas ka pärast ülikooli lõpetamist ELKNÜ ehk Komsomoli liinis karjääri tegema, kuna tahtis juba siis pääseda sõjaväest. "1963-64. aastal sündinuid tol ajal ülikoolist sõjaväkke ei võetud," seletas Juhkami ja lisas, et sõjaväkke ei võetud ka neid, kes Komsomoli liinis tööd tegid. Nii suunati ta 1986. aastal pärast ülikooli juristina lõpetamist Rakvere kaubastusse tööle. "Palk oli seal väike, 130 rubla," põhjendas Juhkami veel üht põhjust, miks ta valis karjääri ELKNÜ süsteemis, kus ta teenis 200 rubla kuus.

Juhkami ütles, et töötas algul Komsomoli Rakvere rajoonikomitees orgosakonna juhatajana, ning hiljem finants- ja õigusnõunikuna. "See oli väga kasulik, sain kogu rajooni selgeks," hindas Juhkami karjääri Komsomoli liinis,"väga huvitav oli."

Juhkami astus parteisse 1989. aastal, kui asus tööle EKP Rakvere rajoonikomitee sotsiaalosakonna juhatajana. Ka see samm oli tema sõnul seotud sooviga pääseda nõukogude armeest. "Et mitte minna teenima aega nõukogude armeesse," vastas Juhkami küsimusele, miks ta astus veel 1989. aastal komparteisse. Ta seletas, et Rakvere rajoonis oli tollal vaid 5 inimest, kes polnud sõjaväes käinud., ja tema oli üks neist. Komparteisse astumine andis talle võimaluse sõjaväest hoiduda. Juhkami ütles, et oli parteis pool aastat.

"Arvan, et see on igati kasulik ja normaalne variant olnud," hindas Juhkami oma karjääri kompartei liinis. Tema sõnul avanes tal 1990. aastal võimalus saada tööle Rakvere linna täitevkomitee aseesimeheks, milline ametikoht asendati hiljem abilinnapea omaga. Alates 1990. aastast on Juhkami olnud Rakvere linna palgal, esialgu abilinnapea, hiljem volikogu esimehena. "Mul oli asjade tundmine olemas," hindas ta oma edu võtit linnas.

Mihkel Juhkami on vältinud avalikkuse tähelepanu nagu tuld. Käesoleva aasta juuni algul oleks ta pidanud minema Marko Pomerantsi asendusliikmena Riigikokku, ent ta taandas end, ja parlamenti läks hoopis Mari-Ann Kelam.

Kohvik hoiab edaspidi Juhkamil ja tema tegemistel teraselt silma peal ja toob välja kõik tema varjatud telgitagused. Hea lugeja, kui sa tead veel IRLi sees vanu kommareid, siis anna julgesti teada. Usinamatele kirjasaatjatele ka eriauhind: sotsiaaldemokraatide eurokampaania šokolaadimedal.

5 kommentaari:

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Ei tea kas too Juhkam kavatseb midagi teha ses suunas,et anda tasuta elektrit Eesti kodanikele...
SELLEKS,ET TAGADA IGA EESTI KODANIK TASUTA ELEKTRIGA
ON VAJA OSTA IGALE LEIBKONNALE PÄIKESE PANEELID JA TUULIKU S.O. INVESTEERIDA 60 000-170 000 krooni iga leibkonna kohta,seda ei ole palju...või siis puurida maa pinnasesse sügav puurauk kust ammutada termoenergiat...
Fakt on see,et kui kasutada maksumaksjate raha maksumaksjate hüvanguks aga mitte eliidi hüvanguks siis riik saab tagada
igale Eesti kodanikule
koduseks majapidamiseks tasuta
elektri energiat...
www.copower.ee
www.otherpower.ee
www.power4home.ee
www.thezeitgeistmovement.com
Elagu konkurents!

Anonüümne ütles ...

Juhin tähelepanu, et enamik meie kaasaegseid said VABATAHTLIKULT pioneeriks ja komsomoliks. Pärast olid veel väga uhked oma kaelaräti ja rinnamärgi üle.
Jälgid tüübid. Karjeristid ja tallalakkujad.

Inno ütles ...

Lapski saab aru, üks asi on lihtsalt pioneeriks või komnooreks hakkamine, teine asi on teha komsomoli ja partei liinis karjääri, ja seda veel nõuka aja lõpus. Ni sravni hui s paltsem (ära võrdle munni näpuga), nagu venelased ütlevad.

Anonüümne ütles ...

See Juhkami on tüüpiline komsomolkus.

Franz ütles ...

"1963-64. aastal sündinuid tol ajal ülikoolist sõjaväkke ei võetud"
1964. aastal sündinuid siiski võeti ülikoolist sõjaväkke. 1982. aastal ülikooli astunuid hakati sõjaväkke võtma.