Väljavõte cancerproject.org veebist.
Välismaal on sellest juba aastaid räägitud, aga Eestisse pole veel jõudnud teadmine, et piimatooted põhjustavad vähki. See on mitmetes uuringutes ka teaduslikult tõestatud. Piim sisaldab kasvuhormoone, mis soodustavad ka vähirakkude arengut. Seetõttu on ka loogiline, et ajal, mil inimkond tarbib järjest rohkem eri liiki piimatooteid, seda eriti arenenud riikides, on ka vähki haigestumine hüppeliselt kasvanud, ja seda üha nooremas eas. Aasias, kus piima tarvitatakse vähe, on näiteks naiste rinnavähk haruldane.
Vähk on inimkonnale raske pähkel seetõttu, et seda ei osata ravida. Paljud on pöördunud imearstide poole, aga ka neist pole abi, kui nad soovitavad juua ohtralt kitsepiima. Vähi korral on ainult üks rohi: jätta ära piimatooted ja minna üle 100% rohelisele toidule. Küsimusele, kust saab sel juhul kaltsiumi, mida peetakse piima puhul kõige väärtuslikumaks, võib vastata küsimusega: aga kust saab piima tootja lehm kaltsiumi?
Üks hea kaltsiumiallikas on näiteks mandlid, millest tehakse Eestiski populaarset toodet martsipani. Kahjuks Eestis puhast martsipani ei toodeta, seda tuleb tuua Saksamaalt. Kalevi "martsipan" on martsipanimaitseline kräpp, kui ausalt väljenduda.
Piimatoodetest loobumine aitab lisaks normaliseerida oma kehakaalu ning ainevahetuse. Ka see on suur asi ajal, mil inimesed paisuvad nagu pärmi peal ning on hädas ainevahetushädadega nagu suhkruhaigus.
6 kommentaari:
Oi Inno-Inno, "sõltumatu uurija"... Olgu selle piimaga nüüd kuidas on, aga just nimelt Eesti martsipan on see õige, Saksa pehmik"martsipan" aga tüübiliselt saksapärane ersats.
Äkki kiidad veel Saksa igavesti säilivaid keekse ka, mis ju sinu meelest kindlasti paremad kui meie väiketootjate omad?
Väga tubli, Inno, ebapopulaarse teema esiletoomise eest. Aga ma parandaks sind veidi rohelise söömise koha pealt. Rohelist tuleb loomulikult süüa (isegi kiskjad närvad tihti muru), aga sealt eriti energiat ei saa.
Kasutades praeguse teema näidist, siis mõelge sellele, mis maitsega on inimese piim ja mis maitsega on kasvõi lehmapiim? Inimese piim on MAGUS!Inimene on nimelt bioloogiliselt puuviljasööja nagu kõik inimahvid.
Piima on aga inimene mõeldud sööma esimesed ca 3 aastat põhitoiduna (mida praktiseerib kogu "arengumaailm"), pärast seda lõpetab keha piima lagundavate ensüümide tootmise. Piim on seega sama liigi imikutoit.
Tere Inno ja Irja!
On kiusatus öelda, et ignoreerigem esimest anonüümikut. Aga teid teades, te nagunii talitate omasoodu. :)
Viibin hetkel Portugalis ja viimasel ajal olen söönud muide mandleid otse puu otsast. Kohe palju parem maitse. Poest ostetud mandlite tarbimine on mulle põhjustanud kõrvalnähte. Alguses kahtlustasin endal pähkliallergiat. Aga nüüd leian, et poemandlid on enamasti umbes samamoodi mürgitatud nagu viinamarjad. Mitte ei suuda viinamarju süüa hommikuks ilma end pärast sitasti tundmata. Need kuradi sulfitid! Lõunamaal kohapeal saadavad viinamarjad on aga hoopis teine tera. See on vot umbes sama jama, et tomatid pritsitakse pestitsiididega või konverteeritakse GMOdeks. Ma ei teagi, kas see on süüdimatu kasumiahnus või pigem õel katse meid mürgitada, aga igasugune toidumoondamine on kurjast.
Olgem tublid ja terved!
E.
Kvaliteetne martsipan sisaldab vähemalt 60% mandleid ja suhkrut. Eesti kräpp sisaldab vähese osa mandleid, suhkru asemel toidutööstuse odavat jääki - glükoosisiirupit, lõssipulbrit ja kunstlikku mandli maitseainet. Ehk siis Eesti toode on suures osas keemiatööstuse produkt, täielik ersats.
Ei tea, millistest keeksidest jutt, aga Saksamaal neid ilmselt keegi ei söö, seal eelistavad tarbijad juba aastaid tervislikku toitu. Suur osa seal toodetavast kräpist on mõeldud idaturule, kus inimesed on nõus ka sitta sööma, peaasi et oleks odav.
Kuidas meil siis on nende näiteks mägikarjuste tervisega? Aastasdu on nende põhitoidus olnud piim . "kitsepiim" , et mitte rohkem teid ärritada. Muud toitu (jätkem välja tapale sunnitud loomad) mistahes vormis nad ju ei tarbi tänapäevani. Ja miks nad siis seal kõrgmäestikus ikka ni hea tervise juures on ja nii kaua elavad? Ikka toitumist silmas pidades?
Tagelt ma pole üldse miski piimajoodik, aga piimatooted (kohupiim, juust jne.) mulle maitsevad ja kõhumuresid ei tekita. Ja nt. omlett ilma piimata on ju lihtsalt praemuna veega:)
Prismades on müügil maitsestamata sojajogurt, Prisma oma tootesarja (mahe)toode. Soovitan ja meeldib seda isegi niisama, midagi lisamata, süüa, puhas maitse:)
Meeldivad, nagu eelmisele postitajale Ericule, viinamarjad, aga neid pritsitakse kemikaalidega vist päris kõvasti, et nende söömine toob rohkem kahju kui kasu...
Postita kommentaar