Väidetavast massihävitusrelva huvilisest Saddamist vabanemise sõjast kodusõjaks üle kasvanud relvakonfliktis osalevad eesti poisid surevad (Delfi refereeritud EPLi artikli põhjal), sest:
1. Eesti president saab USA visiitide ajal ööbida Blair House'is (Sven Mikseri hinnang).
2. Eesti veenmine on USAle lihtne (Kadri Musta hinnang).
3. Eesti poliitikud saavad külastada USAd ja kohtuda tähtsate ninadega (visiitide korraldamisega tegelevate ametnike hinnang, kus kaitseminister Aaviksoo tahtis algul tutvuda küberkaitsekorraldusega, aga siis tehti ettepanek, millest ei saanud keelduda: sõita lennukikandjale, ning Ansip sai kohtuda USA tähtsate tegelastega).
Teine selline "sõber" on USA jaoks Iraagi kodusõjas osalemisel Albaania, kes isegi oma kontingenti Iraagis suurendab. Ennustatakse, et kodus vihatud Bush asub pärast ametiaja lõppu elama Albaaniasse. Või siis Eestisse.
Samas pole Eesti poliitikud oma arvukatel USA visiitidel välja uurinud, kelle poolt eesti sõdurid Iraagi kodusõjas võitlevad. Kas sunnide või šiiade poolt. Või uhavad lihtsalt huupi, nagu USA sõdurid ja Blackwateri era-armee.
6 kommentaari:
Sellest on küll kahju, aga:
1) Tegemist on elukutselistega, kes on vabatahtlikult sellise töö valinud.
2) Märksa kaalukam argument on aga see, et Eesti ohvitserid ja sõjaväelased saavad osaleda reaalses lahingutegevuses. Mingi õpiku-ohvitseri või õppus-ohvitseri kätte ei julgeks kunagi oma elu usaldada.
Blackwater on tegelikult üldse turvafirma. Neid ei saa mitte kuidagi mingi armeega võrrelda, sest neid ei saa väära tegevuse korral tribunali alla andagi ning nad ei kuulu ühegi riigi väejuhataja alluvusse. Nad ei esinda mingit riiki.
Eesti osaleb Iraagi sõjas sellepärast, et meie liitlane USA on seal hädas ja palus abi. USA toetas meid eelmise vene okupatsiooni ajal ning toetab võibolla ka järgmise ajal. Vähemalt on neil selleks moraalne kohustus, sest meie oleme neid Iraagis toetanud. Sunnid ja siiiad pole meie heaks siiamaani sittagi teinud, ja vaevalt et teevad ka tulevikus, seetõttu osaleb Eesti sõjas USA poolel.
Kuidas teie, Reformierakonna ja USA vabariiklaste usinad toetajad, saate sellist reeturlikku juttu ajada? Aru ma ei saa.
Ega igast lollusi ka ei saa toetada.
Vabariiklased (aga sõda Iraagis toetavad ka demokraadid) oleks pidanud väed kohe pärast Saddami mahavõtmist välja tõmbama, asendama need rahuvalvajatega, mitte osalema kodusõjas.
USA toetas tõesti Eestit hädas, aga see ei tähenda, et nüüd peaks Eesti iga kutse peale pea ahju pistma.
Suhtumine USAsse oleks Eestis kindlasti teine, kui USA oleks pärast NSVL kokkuvarisemist väed Eestisse sisse toonud, ja siis aktiivselt sõdinud, ütleme, kodusõjas Põhja- ja Lõuna-Eesti vahel.
Parim abi, mida Eesti teha saab, on oma eeskujuga aidata USAl väed välja tuua. Sest poliitikud on ummikus oma valede ja lolluste tõttu. USA on sügavas poliitilises kriisis praegu ja ülim lollus on sinna veel hagu juurde anda.
No kui rahuvalvajad sinna läinud oleks, siis vaevalt, et ameeriklastel mustale kullale nii hea ligipääs olnud oleks. Ärgem unustagem sõja tõelist põhjust. Mitmetel kõrgetel vabariiklastel on ju omad kasud mängus (kasvõi ntx Cheney ja Halliburton). Rääkimata suurtest sõjatehnika lepingutest, mida on sellisel puhul tootjatega vaja sõlmida.
USA pole mingis poliitilises kriisis. Bush is yesterday's news. Hillary on lubanud väed välja tuua, kui võimule saab, sest rahval on sõjast villand. Praegu käib tants ja trall ikka juba uute valimiste ümber ja kodused subprime probleemid, dollari nõrgenemine ja oodatav majanduse jahenemine on praegu tõsisemateks murelasteks.
30 meest ei ole mingi sõjavägi. See on pigem suurepärane võimalus hankida tõsiseid lahingutes karastunud sõjamehi, kes teavad mida tähendab, kui sinu pihta lastakse. Igal sellisel mehel on kulla hind tõsise konflikti puhul.
Ja see ei ole mingi tõsiseltvõetav argument, et peale Saddami mahavõtmist oleks pidanud välja tulema. Millal siis? Saddam püüti teatavasti kinni peale USA vägede 20 kuulist viibimist Iraagis. Kas oleks pidanud peale seda välja tõmbuma? Või peale selle värdja ülespoomist? Olukord Iraagis rahuneb ja mingist kodusõjast rääkida on suur liialdus.
Postita kommentaar