reede, 4. aprill 2008
Sirvime Reformikirja (8)
Kujutised viimasest Reformikirjast, talv 2008.
Ja nüüd siis viimane osa sarjast "Sirvime Reformikirja". Ehk siis mida Ingrid Tähismaa & Co on valmis nikerdanud.
Nagu nägite, on Reformierakonna hall kardinal Keit Pentus käinud USAs. Ja kohtunud Hillary Clintoni kampaaniategelastega. Ühe teksti on kirjutanud Reformi kommunikatsioonijuht Annika Arras, teise Pentus ise. Kus siis daamid seletavad, mis nad Ameerikas nägid ja kuulsid. Et oli vahva ja fantastic!
Siis edasi tuleb järjejutt Parem tee", mis kajastab sedakorda aastat 1997. Arusaamatuks jääb, kes on järjejutu autor, ilmselt siis Siim Kallas, kes on Reformierakonna auesimees. Kes jagab siis lugejatega oma memuaare. Päris põnev lugemine.
Siin pilt Reformierakonna esimestest suvepäevadest Saaremaal 1997. aastal.
Autor meenutab, kuidas Marju Lauristin oli tuliselt sõdinud ettevõtte tulumaksu kaotamise vastu. Järgneb huvitav lõik: "Rahandusminister Siim Kallase esimene suur töö oli negatiivse lisaeelarve koostamine, sest eelnev koonderakondlik koalitsioon oli majanduskasvu ja tarbijahinna kasvu prognoosi üles bluffinud (vastavalt 6% ja 8%), et maksta valimiste eel kõrgemaid pensione." Saatuse irooniana võib sama öelda praegu Reformierakonna kohta ja nii nagu Koonderakond kunagi, nii on järjekordne Titanic Reformierakonna näol uppumas, kuigi, nagu Irja tabavalt märkis, orkester mängib lõpuni.
Siis on reformikirjas rubriigi "pere" üks lugu Reformi liikmest Helen Harakust Võrumaalt, kes võitis novembris erakonna 13. sünnipäeva puhul 13 000 krooni väärtuses investeerimisfondide osakuid. Harak tegi õnneks osakud kohe rahaks, ja läks reisima. Õigesti tehtud, muidu oleks rahast päris ilma jäänud. Teise osa pani ta "kasvama", mis tähendab praegust tausta arvestades puhast kaotust.
Siis tutvustab Reformikiri erakonna liiget Vaido Varulit, kes sõidab bussi ja peab talu Põlvamaal. Edasi räägib Riigikogu liige Raivo Järvi oma hobist, mäesuusatamisest. Peaministri büroo juht Arto Aas kirjutab oma hobist, lumelauasõidust.
Edasi jätkub rubriik "Riigikogu liikme mõtelused":
kus siis on võetud väljavõtteid Jürgen Ligi blogist. Välja on toodud Ligi arvamused üle käte läinud Jõksist. Ja sellest, et ta toetab Tederit.
Siis edasi on intervjuu Reformi musta lamba Atoneniga, kes on oma ausele ja sirgjoonelisusele pidanud erakonnas lõivu maksma. Aga sellele vaatamata pole lasknud omale päitseid pähe panna. Atoneni tutvustab Reformikirjas selline lõik: Reformikiri tutvustab selles numbris nende erakonnaliikmete tegemisi, kes olnud politikas eesliinil, kuid nüüd tegelevad teiste asjadega. No ma ei tea, Atonen on siiani Reformi aseesimees. Kas see pole eesliin?!
Atonen kritiseerib erakonda, et üha enam on tähtis olupoliitika ja meeldida soovimine, oht on populismi kalduda. Ja viitab oravate liberaalsele südametunistusele, kui märgib, et poleks tohtinud kehtestada piiranguid apteekide arvule. Siis räägib Atonen, et pühendab nüüd rohkem aega lähedastele ja perele. Ja ta ütleb oma valijatele, et nood ei muretseks, Atonen on Reformi juhatuse liige ja aseesimees, tema mõju poliitilistele otsustele on piisav, et valijate eest seista. Ja siis ütleb Atonen, et Reform pole lihtsalt erakond, vaid kooslus, mis usaldab inimesi ja tema vabadusi. Noh, Atonen on ilmselt eluvõõraks jäänud, see võis paika pidada 10 aastat tagasi, aga mitte enam, kus Reformi poliitikud kõigest teerulliga üle sõidavad. Ja vabadused kehtivad vaid erakonna enda suurte tuusade jaoks.
Siis kirjutab Keit Pentus, kuidas talle meeldib kodus süüa teha.
Siin Pentus köögis askeldamas:
Siis on lugu Reformi Läänemaa arendusjuhi Tõnu Parbusega, kes kirjeldab ühte oma suht igavat tööpäeva:
Ja siis jälle Riigikogu liikme mõtelused, kus Hannes Astok teeb kokkuvõtte teaduse ja tehnika viimase aja saavustustest arvutite ja muude tehnikavidinate vallas. Näiteks saame teada, et hiir ja klaviatuur kaovad, arvuti hakkab meie jutust aru saama. ja paraneb ka turvalisus. Samuti hakkab arvuti tervist jälgima, uued nutikad sensorid süütavad ja kustutavad tulesid ja reguleerivad ruumide temperatuuri.
Ning seejärel tutvustab Reformikiri Misese raamatut liberalismist ja Henri Arras kirjutab, millega tegelevad noororavad. Lõpus on veel ristsõna (piltidel Ansip ja Maripuu) ja Eesti 90 reklaam. Ja tagakaanel Misese raamatu reklaam.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar