esmaspäev, 11. august 2008

Miks see Saakašvili kogu aeg üksi on?!


Gruusia president Mihhail Saakašvili andmas eile intervjuud CNN ajakirjanikule Wolf Blitzerile.

Kas keegi oskab seletada, miks see Saakašvili kogu aeg üksi on, kui intervjuud annab või avalikkuses esineb? Miks ta pole koos oma rahvaga raskel tunnil? Üleeile oli ta intervjuud andes mingis ruumis, kus lehvisid Gruusia ja Euroopa Liidu lipud. Eile oli ruum justkui teine ja seina peal udune kaart, millel ta püüdis midagi näidata, ja ELi lipp oli kadunud.

Vene juhid, näiteks Putin oli avalikkuses koos teistega, kui saabus Osseetiasse ja astus lennukilt maha. Ning hiljem tegi teatrit koos Medvedjeviga, ilmselt siis Kremlis töölaua taga.

Ja miks pole räägitud osseetidega, mis nemad asjast arvavad? Kus on intervjuud Lõuna-Osseetia juhtidega? Miks neilt midagi ei küsita?

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

inno tahab ilmselt vene palgale kobida. raga puha läbi löödud ja eestimaal ei julge teda keegi enam palgale võtta. nii ta nüüd sondeeribki. äkki näkkab. soovitan blogipidamist jätkata venekeeli. küllap tuleb tunnustust.

Inno ütles ...

Miks kohe Vene palgale? Minu jaoks pole iga Venemaa vaenlane automaatselt sõber. Ma pole ilmselt selleks nii suur natsionalist.

Ja ma ei saa õigeks mõista Gruusia agressiooni. Lisaks, Saakašvili pole puhas poiss. See tema viljeldav demokraatia on Gruusias kehtiv vaid jutumärkides. Umbes nagu kunagi Pätsu ajal Eestis, kus opositsioon ja ajakirjandus olid tasalülitatud. Ja ta käitub nagu poisike, kes solvub, kui midagi ei saa. Kui NATOsse kohe ei saanud, siis oli hädakisa. Võimalik, et praegused sündmused tulid tema soovist Läänele koht kätte näidata. Mis lõppes katastroofiga, nii nagu ka Pätsu kunagine diilitamine venelastega. Kui kaua pidid Eesti ja teised Balti riigid NATOsse saamiseks ootama?! Mingi kümmekond aastat või rohkem. Ja Gruusia tahab kohe, mõne loetud aastaga! Las harjutavad veel seda demokraatiat, las käib läbi mitu presidenti. Mulle kohe ei meeldi see Saakašvili, kiidetagu teda kuipalju tahes.

Anonüümne ütles ...

Ja ometi, Pätsi "diktatuuri" tingimustes olid vabadused suuremad kui nii mõneski täiesti demokraatlikus Lääne-Euroopa riigis.