kolmapäev, 17. september 2008

Üks küsimus ajakirjanduse kohta ja meie vastus

Saabus selline tagasiside/küsimus ajakirjanduse kohta:

Ahoi Inno,

Millised on sinu välismaised lemmikajalehed, kust sa igapäevaselt uut informatsiooni ammutad? Arvestades, kuivõrd oled sa tähelepanu juhtinud Eesti meedia monopoliseerumisele, tundub mulle tõesti, et oleks aeg hüljata Eesti suurimad väljaanded ning et leida alternatiivid. Et oleks kokkupuude reaalse informatsiooniga, mitte ajupesu või võimude perselakkumisega. Mida sa eriti esile tõstaksid? Palun juba ette vabandust, kui see on korduma kippuv küsimus.

Inno kommentaar:
Minu lemmikajaleht on New York Times. Olen teda aeg-ajalt tellinud, aga ainus viga on, et ta jõuab maru hilja kohale. Internetist saab lugeda, aga see pole see, olen ikkagi veel nn vana kooli mees. Samas NYT Euroopa väljaanne International Herald Tribune tuleb üsna siva. Seda olen ka ikka jõudumööda lugenud, kuigi seal pole kõiki artikleid sees. Tuleb siiski tunnistada, et viimasel ajal on USA meedia läinud väga Bushi-vaenulikuks kätte. Ilmselt püütakse kompenseerida seda Iraagi-sõja alguse aegset liigset perselakkumist, aga nüüd on mindud teise äärmusse.

Mulle meeldib väga nädalakiri Economist. Sealt saab kõik olulise kätte. Palju paremini kui näiteks Ekspressist. On näha, et ajakirjanikud valdavad infot ja teemat.

Eesti kohta kahjuks ei saa adekvaatset infot ühestki väljaandest. Kõik kohalikud lehed on ühes või teises suunas kaldu ja peab lugema kõiki, et infokildudest miski pilt kätte saada. Aga kuivõrd Eesti riik müüdi 2004. aastal Euroopa tegijatele maha, siis polegi sest Euroopa mõistes Elvast vaja ehk midagi erilist lugeda. Piisab, kui tead, kes on parasjagu otsustajad, kes president ja peaminister. Nagunii Eestist enam midagi olulist ei sõltu. Siserähklused on rohkem tormid veeklaasis. Ja kohalik utilitaarne info, millal elekter ära läheb, mis ilm on, millal valimised, see on kättesaadav ka otse internetist. Selleks pole lehti vajagi.

Irja: mina soovitaks nädalakirja New Yorkerit, kus on hiiglama huvitavad artiklid poliitikast ja kultuurist. Viimati lugesin põnevat persoonilugu Iraagi presidendist Jalal Talabanist. Sealt leiab ka värskeimat ilukirjandust ning luulet ja karikatuure. Ja National Geographicut soovitan muidugi ka, kvaliteetlugude poolest, ja siis ma soovitan veel Ameerika Vogue'i ja Elle't (naistele).

5 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Palun ärge võrrelge Eesti Ekspressi The Economistiga.


Aitäh!

Inno ütles ...

Nirti on tore! Pole mõtet teda kõiges süüdistada. Vaadake peeglisse!

Anonüümne ütles ...

The Economist, the Economist, the Economist!

Inno on seda juba maininud. Ilmub kord nädalas ja on kuradi kvaliteetne. Jutud on põhjalikult olukorda selgitavad ja analüüsivad. Kirjutajad valdavad teemat. Ning ei kirjutata mitte üldse ainult kuivalt majandusest, vaid ka muudest asjadest.

Kui peaks valima ainult ühe ajakirja, mis tegeleks silmaringi laiendamisega, siis oleks selleks Economist.

Inno, nõustud, et Eestis ei saa selline asi ilmuda, kuna puudu jääks nii kirjutajatest kui ka lugejatest?

Anonüümne ütles ...

Tänks soovituste eest!

E.

Anonüümne ütles ...

anole.19.05
Lõpeta vingumine ja sellisel viisil vaesuse külvamine.
See on ikka kole kuis kogu meedia külvab vaesust-levitab masendust!
Küsige Hannes Hansolt,Raivo Varelt,Andrei Pirovilt kuis saame lahendada kõik probleemid mis vaevavad meie kodumaad-nemad tõestasid kuis saame muuta püstirikkaks meie kodumaa!!!
kuulakukuraadiosaadetsuurhiina
2008.08.28