Ma olen sel alal täielik võhik, aga kas indiaanlaste, ütleme siis, et inkade keel, quechua (Runa Simi) on soomeugrilaste, sh eesti ja soome keele sugulaskeel? Ma ei leidnud mingeid viiteid Ameerika põlisrahvaste ja ülejäänud keelerühmade vahel. Samas on raske uskuda, et sealsed keeled olid isolatsioonis, kuna nii Kaug-Ida (Alaska) kui ka Lapi- ja Gröönimaa kaudu olid sidemed Euraasia ja Ameerika rahvaste vahel olemas.
Sest maailmas on vähe keeli, kus on palju käändeid. Palju on käändeid soomeugrilaste keeltes, näiteks on saami keeles 7, eesti keeles 14, soome keeles 15 käänet. Quechua keeles on koguni 19 käänet, nagu kirjutab Wikipedia.
3 kommentaari:
Indiaanlased külastavad Eestimaad aeg ajalt.Teevad lõket ja tantsivad omi tantse,mängivad pillilugusid ja ümisevad laule.
Ma mäletan,keegi eestlanna mainis,et tema tundvat indiaanlaste juures hingesugulust.
Indiaanlaste külaskäikudest Eestimaale saab enam teada Loitsu Kellerist.
Ma ei mäleta kas see naine oli lugenud Carlos Castaneda raamatuid.
Carlos Castaneda raamatutest soovitan küll eemale hoida.
Üks mees kes pidas ennast Carlos Castaneda raamatute asjatundjana rääkis,et selle õpetuse järgi pidavat olema õige asjade käik mil vanemad hülgavad oma lapsed...
Üks naine seda tegigi ja talt võeti vanemlikud õigused...
tema sõbrannalt eesti politseinik varastas auto ja kasutas seda tööle ja koju sõitmiseks...
Tervitab,
Pärisorjastamise ennetustöö
soome keeles on 22 käänet.
"keegi eestlanna mainis,et tema tundvat indiaanlaste juures hingesugulust"...irw.
Selliseid naisi, kes hakkavad kohe hingesugulust tundma, on karjadekaupa. See on lausa selline kleepuv inimtüüp. Nad imetlevad kõiki pisutki ebatavalisemaid inimesi ja "õpetajaid".
Neid ei tasu küll tõsiselt võtta.
Postita kommentaar