laupäev, 21. veebruar 2009
Dimitri Klenski räägib oma versiooni, miks pronkssõdur maha võeti
Vaata videot (kliki pildil), kus Venemaa eestlane, pronksiöö üks nn ninamees Dimitri Klenski räägib oma versiooni, miks pronkssõdur maha võeti. Ta tegi ettepaneku, et koht, kus venelased käisid oma kombe kohaselt haual joomas, oleks võinud kadakaid täis istutada. Aga seda ei võetud kuulda, isegi Keskerakond oli vastu. Üldine soov oli plats puhtaks teha.
Klenski räägib, et Tõnismägi oli venelastele tähtis sümbol, nagu saar, kus nad tundsid kord aastas end väärikana. Ülejäänud aja tundsid nad end teist sorti inimestena. Venelased elavad kehvemini, nende seas on palju rohkem töötuid, nende haridustase on jäänud madalamaks. Klenski räägib, kuidas pidevalt süvendatakse lõhet venelaste ja eestlaste vahel, ei lasta areneda kodanikuühiskonnal. Eesti poliitika on patoloogia, väidab Klenski. Tema sõnul on see kasulik neile, kes elavad ookeani taga, kes siis venelaste vihkamise eest tagavad julgeolekut. Aga samas pole raskes olukorras abi kusagilt loota.
Klenski räägib ka sellest, kuidas tema suguvõsa on kaua aega Eestis elanud, tema isapoolne vene suguvõsa elab Eestis 5. põlve, tema vanaema on eestlane. Ent pikka aeg Eestis elanud venelasi vaadatakse samuti kui okupante, vene võimu käsilasi.
Klenski seostab eestlaste meelelaadi 700-aastase kannatuste ja orjapõlvega. Kui tuli vabadus, tekkis upsakus, et nüüd on kõik lubatud, kõik purskus välja, mis 700 aastat olnud paisu taga.
Üles võetud 09.02.2009 Tallinnas Mustamäel Magistraali kaubanduskeskuse kohvikus.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
2 kommentaari:
Tegelikult....
Tegelikult oli pronkssõdur mitte sõjamälestusmärk vaid maamärk. Märk, mis andis teada, et siinne maa kuulub moskva-vene kommunistlikule impeeriumile.
Nagu koer oma territooriumi märgistab.
Selliseid pronkssõdureid oli igal pool. Ja andke aru, nõukogude ajal oli pronkssõduri juures toimuvad üritused kõike muud, kui II maailmasõjaga seotud.
Muide, venemaal endal on sõjamälestusmärgid leinava-ema sümboliga, siis venemaa poolt II maailmasõja järgselt vallutatud piirkondades on sõjamälestusmärgid just vene sõjaväelast kujutavad sümbolid.
Viinis näiteks alasid sõbralikus auaterlased mõõdunud kevadel 9. mail sellise sõduri musta värviga üle...
Postita kommentaar