kolmapäev, 22. aprill 2009
Valitsus ikka teeb teise lisaeelarve
Väljavõte Postimehe veebist.
Kuigi peaminister Andrus Ansip kuulutas veel mõned nädalad tagasi, et mingit uut lisaeelarvet ei tule, on see juba plaanis teha mai alguseks. Asjad on siis nii hullud. Ja see tuleb enam-vähem samas mahus mis eelmine, 7 miljardit. Eelmine oli 8. Nii et kokku siis 15 esimesel poolaastal.
Võib arvata, et see ei jää tänavu viimaseks. Ja tuleb arvestada, et valitsus teeb neid väga pika hambaga, pigem väga optimistlikult, sest enne valimisi tahetakse valitsusparteide olukorda näidata paremana kui see tegelikult on. Mis on tegelikult kurjast. Suurtest riigimeestest on saanud poisikesed, kes õunavarga kombel oma tegusid varjavad. Rahvale aetakse mingit juttu kiirest eurole üleminekust (2010 suvi, 2011), kuigi on selge, et seda ei juhtu ka kõige parema tahtmise juures enne 2013. aastat.
Kui rahvas tahetakse uut lootust tekitada, siis esimene eeldus selleks on, et tuleb rääkida asjadest ausalt, nii nagu nad on. Praegu midagi sellist märgata ei ole. See tuleb asjaolust, et praegune valitsusliit on rahvas tekitanud ootusi ja lootusi, mis on olnud alusetud ja seda ei juleta tunnistada. Selle asemel, et oma vigu tunnistada ja leida lahendusi edasiminekuks, läheb kogu aur olukorra ilustamisele, vigade kinnimätsimisele. Maksumaksja raha eest toodetakse maksumaksjale valesid. Väga sitt variant kriisiolukorras.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
2 kommentaari:
majandussurtise jutt ja majanduslanguse jutt on kõik üks suur jama. kui meil saavad olla meeletult suurte palkadega riigiteenistujad, riigikogujad, linnapead jne. kui meil saavad olla väga suured kuluhüvitsed, miljonilised autod jne. 30 K suurused vanemahüvitised. siis ei saa juttugi olla majanduslangusest.
vaid see on lihtsalt üks suur vale, et raha rahvalt ära võtta.
või mis selle vale eesmärk on?
Häh, tõmmatakse jälle õhukest riiki niigi õhemaks. Mart juba ütles teles, et maksud on pühad, eks siis arsti, õpetaja, ja kohaliku omavalitsuseta jäänud kodanik peab härrade soovid jälle oma nahaga kinni maksma. Paljutähenduslik on ju ka riigitruude oligarhide kogunemine kaitsetööstuse ümber, mis samuti raskel ajal pühaks lehmaks kuulutatud. Siitsamast kõrvalt kututasid üle jõu käinud sõjalised kulutused juba ühe riigi. Meie aga ei õpi sellestki...
Postita kommentaar