Väljavõte WSJ veebist.
USA firma Apple kasum kasvas 90%. Mis näitab, et hästi läheb neil, või tarbija armastab neid asju, mis töötavad. Ja seda eriti nüüd, masuajal, kus raha rohkem loetakse ja seda igasugu kribu-krabu peale ei kulutata.
Ma ise kasutan ka Apple'i telefoni iPhone ja ei nurise. Ma ausalt öeldes ei mäletagi enam, mismoodi oli varem Nokiaga, mis iseenesest oli telefonina ok, kuni tuli see ühendada arvutiga. See oli tõeline piin, tunnistan ausalt, ja seda eriti Apple tüüpi arvutiga. Aga ühendada oli vaja, kasvõi selleks, et kopeerida numbreid, igaks juhuks. Lisaks oli tõeline piin numbrite ülekandmine ühest telefonist teise. iPhone'iga ei pea muretsema enam asjade üle, mis Nokia puhul võis tähendada mitut päeva sehkendamist ja peavalu. Ja muid telefonimarke ma polegi elus kasutanud, kui aus olla. Mu eelmine abikaasa kasutas klapiga Ericssoni, sellist edevat ja kallist, maksis kunagi pea 7000 krooni (!!!), ent selle klapp tuli iga paarikuise kasutustsükli järel küljest ära, mistõttu otsustas ka tema lõpuks Nokia kasuks. Ka mu praegune abikaasa kasutab Nokiat ja see töötab telefonina suurepäraselt. Aga, nagu juba märkisin, ei midagi enamat. Nn nutitelefoninduses on Nokia olnud tõeliselt saamatu, ja ilmselt seetõttu on see endine kummikufirma võtnud sihikule uue sihtmärgi - kompaktkaamerad. Ju siis on kaamerate peale Nokial rohkem annet, näiteks iPhone kaamera pole suurem asi, aga seda pole ma ka eriti kasutanud, sest eelistan piltide tegemiseks selle ala proffe: kas siis Canoni või Nikoni peegelkaameraid.
Tagasi tulles asjade juurde, mis töötavad. Olen vahelduva eduga kasutanud Skype'i. Ja ma pole kuidagi suutnud tuvastada selle eeliseid. Seda nimetatakse internetitelefoniks, aga sellega pole ju võimalik helistada. Või õigemini on, aga selle peale ei saa kunagi kindel olla. Sest ta sõltub internetiühendustest, mis peavad olema väga head. Aga selleks on vaja sellist kohta, kus see ühendus on väga hea. Mis muudab kasutamise väga vaevaliseks, eriti palju liikuvale inimesele. Ehk asendab ta tõesti lauatelefoni, mingil määral. Ent mobiili mitte. Ja olukorras, kus maailm läheb üha enam üle mobiilidele, ning mobiilikõnede hinnad kukuvad, ei näe ma Skype'i puhul erilist pointi.
Üks asi Skype'i puhul veel, mis mind häirib. Nimelt vajab ta tõesti väga head ühendust ja neelab tohutult ühenduse ressurssi, kui Skype on kogu aeg sees ja isegi siis, kui teda aktiivselt ei kasuta, ehk kellegagi ei räägi. Kui räägid, siis on täiesti lootusetu samal ajal internetis midagi muud teha. Nii et isegi Elioni kodulahenduse puhul pidin Skype'i välja lülitama, et normaalselt tööd teha. Aga kui ta on välja lülitatud, mis kasu temast siis enam? Sõbrad, kes tahtsid minuga ühendust saada, helistasid mulle telefonile, ja see töötas (ning ma sain samal ajal arvutiga normaalselt tööd teha). Nii nagu töötavad Apple'i tooted ja Apple teenib head raha. Ning Skype ei teeni suurt midagi, sest see lihtsalt ei tööta. Vabandage mind, Skype'i fännid ja töötajad Eestis. Skype'ile lohutuseks: Nokia nutitelefonid ka ei tööta nii nagu nad peaksid töötama, ja seetõttu ei teeni Nokia ka enam erilist raha, sest odavad tavatelefonid suuremat sisse ei too. Nokia probleemid pole mitte riist- vaid tarkvaras, nii nagu ka Skype'i puhul.
Mis on minu sissekande point. Nimelt, kui midagi teete, tehke seda hästi, ja tehke asju, mis töötavad. Eriti mis puudutab tarkvara. Ärge leppige lahendustega, mis ei tööta. Lihtne tõde, aga millegipärast sellega eriti ei arvestata.
Muide, minu Apple mac pole viimase paari aasta jooksul kordagi kokku jooksnud, ses mõttes nagu on tavaline PCde puhul. Kui veel PCd aktiivselt kasutasin, nii 5 aastat tagasi, siis jooksis see päevas mitu korda kokku. Mis mulle Apple'i puhul veel meeldib: iga uue tarkvarajupi pärast ei pea restarti tegema.
15 kommentaari:
huvitav, minu tutvusringkonnas on viimase kahe kuuga lennanud mäkkarite kõvakettad, toiteplokid, akud. peast tean meenutada nelja juhtumit. iJura on üsna mõttetu, kuna appstore ja itunesi poed eestis ei tööta.
iphonel on ka skaip peal ja kui oled wifis saad ka tasuta rääkida- uus versioon ka väljas saad teha ka videokõnesi:) ja saab ka multitaskingut teha uue op süsteemiga
uus iphone
http://gizmodo.com/5520164/this-is-apples-next-iphone
Kui sul skype ei tööta siis kasutad ilmselt dial-up`i. Kui ei, siis viska oma arvuti konteinerisse.
mõttetu artikkel!!
Nojah, olen kasutanud 4 IBM/Lenovo ThinkPad X-klassi arvutit viimase 12 aasta jooksul ja igaüks neist on töötanud kui kellavärk. Mitte ainsatki probleemi.
Eelmise aasta oktoobris ostsin verivärske kõige kõvema poekonfiguratsiooniga Macbook Pro. Jaanuaris tuli välja vahetada DVD seadeldis. Märtsis läks vahetusse kõvaketas. Mõlemal juhul olin 2 nädalat arvutita. Hooldusest infot ka ei mallata jagada.
Peale seda uurisin ka teistelt aktiivsetelt Apple'i kasutajatelt ja selgus, et jutt Apple'i kvaliteedi üleolekust on reklaamimull. Õuduslugusid värskelt soetatud Macbookidega üle elatud piinadest oli kõigil jutustada.
see juba rikub ju arvuti ära kui sinna windows peale panna:.) olen kasutanud palju vanu ja uusi mäkke ja kõik on kena ja kobe:) ainult akud väsivad lõpuks
kahju kui mõndasi mäkk ei armasta
aga andke andeks windowsiga masin on ju tavaliselt nagu viirusega nakatatud- miteme päev närvitsemise massin:)
mulle ka räägiti et mac ei hangu ja restarti ei vaja kunagi...
esimene asi, mis uue maciga juhtus oli kokkujooks ja restarti olen teinud iga teine päev, browser on aeglasem kui 486-el
kas mac on mingi õnnemasin? ...et kellel joppab?
See Maci ülistamine on jah veits üle paisutatud. Kasutan ise Maci juba kolmandat aastat ja ei saa küll väita et tal vigu ei ole. Jookseb väga edevalt kokku kui piisavalt Tab-e firefoxis lahti on ja siis veel kümmekond programmi samal ajal taustas käivad ja erinevalt windowsist ei ole siis muud teha kui aint power nuppu vajutada. Mis puutub kestvusse siis Mac peab tervena keskmiselt poolteist aastat vastu ja siis hakkab kõik ükshaaval lendama alustades akust, laadiast, kõvakettast ja lõpetades cpu ventilaatoriga.
Mis puutub Skype-i siis kahjuks vastab tõele, et ta käies võtab suht palju ressurssi aga Elioni kodulahendust ta nüüd küll ei suuda ära koormata, pigem tekib probleem mõne gprs ühendusega (rongis või laevas näiteks). Skype-i koormus sõltub suuresti ka kontaktide arvust, kuna nendega on vaja pidevalt suhelda p2p võrgus. Mul endal on umbes 400 kontakti ja ei ole veel ühegi normaalse kodulahendust pakkuva provideri interneti ühendusega probleeme tekkinud.
Mis puutub Skype mõtekusse, siis pigem ongi seal 2 eelist: 1. saad helistada tasuta oma online kontaktidele; 2. saad odavalt helistada välismaale. Kusjuures viimast saab ka seadistada nii et sul ei olegi Skype-i klienti vaja vaid saad teha Skype kõnesi otse mobiililt (Skype2Go teenus).
Kokkuvõtteks ütleks, et artikli kirjutaja on selgelt arvutivõhik, sest ega Maciga peale internetis surfamise, multimeedia wizardite kasutamise (piltide slideshowde, videode tegemine), muusika kuulamise ja office toolide kasutamise muud teha saa. Windowsile on asjalikke programme ikka tunduvalt rohkem. Aga kui nii võtta, siis palju maailmas neid heal tasemel arvuti kasutajaid ongi kes viitsivad vaeva näha ja uurida kuidas asjad töötavad. Tõsi ta on, et kui tahad edukas olla peavad asjad olema isegi võhikutele lihtsalt kasutatavad.
to eelmine.ano "Kokkuvõtteks ütleks, et artikli kirjutaja on selgelt arvutivõhik, sest ega Maciga peale internetis surfamise, multimeedia wizardite kasutamise (piltide slideshowde, videode tegemine), muusika kuulamise ja office toolide kasutamise muud teha saa. "
et nagu siin ongi ju tavakasutaja arvamus selles artiklis ja samuti kommentaarides
ja tavakasutaja ootabki seda mis sa eelpool loetled:)
Kas te I6I olete ka uurinud, tervislike eluviiside pooldajad nagu olete, mida teeb mobiiltelefon teie ajukesega, kui seda piisavalt kaua kõrva ääres hoida?
Täpselt sama mis plaksumaisiga sellel videol:
http://www.youtube.com/watch?v=QEb6-wGcjtI
mul on kodus 4 Apple vidinat. eriti rahul pole, aga rahulolematu ka mitte. Apple pole arvutifirma vaid kodumasinate valmistaja.
jatema vidinad lagunevad sama hästi kui muudki. või isegi paremini. selgelt tuleb kasum kokkuhoiu arvel. ja selle arvel, te kogu aeg tuleb uus osta.
bluetooth on vilets. ja seda meelega. kuigi kiip võimaldaks ka IPod Touchi kaudu Skype'i kasutada, on mikrofoniga seadete bluetooth ühendus tarkvaraliselt keelatud. ainult stereokõrvaklapid, mille Apple on heaks kiitnud.
iga tarkvarauuendus teeb töö aeglasemaks ja rohkendab kokkujooksmist.
kui kasutajaliides poleks nii hea, siis ma sellist nigelat töökindlust ja vastupidavust ei taluks.
ja tubli 20 korda töökindlam kui Windows masinad on Apple ka.
Talgute mõte seisneb selles,et noor pere saaks omale kodu ilma pangalaenuta.
Talgud ei tähenda koristustöid.
Talgute mõte seisneb selles,et noor pere saaks omale kodu ilma pangalaenuta.Näiteks,talgute abil ehitatakse savi või põhumaja,nonde ehitusmaterjalidele kulub vaid kakskümmend tuhat krooni.
Vaata
"Loodusehitajad tutvustavad Kuressaares savi- ja põhuehitust"
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid⊂=1&artid=35813
Apple viimase aasta kasum oli lihtsalt tingitud Microsofti ämbrist Vistaga. Kuna xp-masinate väljavahetamisvajadus kumuleerus ja uue op-süsteemina otsustasid paljud mäkki proovida, siis tuli ka kasum.
Oeh... senikaua kuni Inno kirjutab sotsiaaliast on asi veel enam vähem OK, kui ta hakkab "tehnoloogiaeksperdina" esinema, siis on tulemus küll masendav.
Postita kommentaar