kolmapäev, 6. jaanuar 2016

Miks laseb valitsus relvad kokku korjata, kas kardetakse sama asja, mida kartis Päts?

Lugesin erivajadustega inimestelt raha abivahendite raha äravõtmist puudutava artikli juures üht huvitavat kommentaari:

Mulle tundub, et võimaliku vaenlase Eestisse sissetungimisel pöörab iga relvastatud kutt relva esmajärjekorras sisevaenlase vastu (RE) ja alles hiljem sissetungija poole. Valitsus on rahva vaesuse viimase piirini viinud - rahvas on orja staatuses.

Hiljuti oli uudis selle kohta, et Eesti valitsus laseb rahvalt relvad kokku korjata. Sama asi juhtus 1940. aastal enne seda, kui Päts sõlmis venelastega baaside lepingu, kartusest, et eestlased ei lase venelasi sisse ja kui madinaks läheb, pöörab rahvas relva kõigepealt tema valitsuse vastu. Kas nüüd on sama hirm?

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Sarnase loogika kohaselt tuleks keelata igasugune tarbekaupade hulgimüük, s.t. igas majapidamises tohib olla vaid üks auto, üks televiisor, üks arvuti, üks maeiteamisasi, ikka selleks, et piirata ebaseaduslikku kaubandustegevust varastatud kraamiga, eriti irooniliseks teeb selle seaduseelnõu ajastus - uudised terroriaktidest (kus relvituid inimesi notitakse nagu küülikuid) ja isikuvastastest rünnakutest (aastavahetuse Saksamaal), tekib küsimus, mis toimub..