reede, 11. november 2016

Jumal tänatud. Saabus Euroopa toiduabi

Elupäästev Euroopa toiduabi.

Seekord toidupangas käies ootas meeldiv üllatus: oli saabunud Euroopa toiduabi, kus oli liha- ja kalakonserve, tatart, riisi, müsli, kohvi, taimeõli, suhkrut, purgisupid, rosinad, isegi tume šokolaad. Tohutult palju söögikraami, millest jätkub perele mitmeks kuuks. Kõik kapid on täis. Valitsus soovitas varuda toiduaineid sõja tarbeks - nüüd pole ka sellega muret, sõjavaru on õigeaegselt kohe olemas.

Tuleb tõesti tänada siin Euroopa Liitu erilise lahkuse eest. Samuti tänan südamest Toidupanga töötajaid, kes selle abi jagamisega tegelevad.

Igal juhul superasi!

Nüüd palun veel abi talverehvide soetamiseks, sest Kalev Annom ja AS Võru Teataja ei anna meile kätte talverehve, mida nad ise pakkusid, et võivad firma garaažis hoiustada. Põhjuseks on AS Võru Teataja pankrotiseisu kohta kirjutatud artiklid Lõunalehes, mille pärast on Annom pahane. Aga see on tõsi - firma on pankrotis, ja pankrotiseisu varjamiseks pole ettevõte esitanud äriregistrile aasta-aruannet. Firma elab sisuliselt maksuameti armust, sest maksuvõla suurus koos intressiga on üle 300 tuhande euro. Praeguse seisuga ei suuda firma seda võlga kunagi ära maksta, sest ainuüksi jooksev intress ületab ettevõte võimet võlga teenindada. Olgu lisatud, et ettevõtte varastas kohtu materjalide põhjal paljaks ja maksud jättis maksmata seesama Kalev Annom koostöös eelmise raamatupidajaga. Annom jättis möödunud aastal ka meile töö eest lubatud raha maksmata. Asjad veavad viltu, sest Annom on petis ja alkohoolik.

28 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Äkki lähed hoopis tööle ja ostad ise oma autole rehvid ja kuivained kappi? Miks teid peaks üldse aitama? Mida kasuliku teed ühiskonnale vastu annate?

Anonüümne ütles ...

Jumal tänatud! Nüüd toidule ei kulu ja saategi endale ise need kolm puudu olevat rehvi osta. Super!

Anonüümne ütles ...

Jah sina oled 6ige inimene jutustama kellegile v6lgu olemisest...Ja kui rehve tahad, siis kao t66le nagu normaalsed inimesed! l6peta see kerjamine.

Inno ütles ...

Ma töötaksin heameelega Võrumaa Teatajas, kus töötasin viimased 5 aastat ja kus mulle väga meeldis, aga peatoimetaja Kalev Annom on firma paljaks varastanud, mistõttu ei saa palgata mitte ühtegi ajakirjanikku enam.
Blogimine on samuti ühiskonnale kasulik tegevus, sest lugejaid on päris palju, Inno ja Irja Kohvik on Eesti kõige loetum blogi ligi 500 tuhande lugejaga.
Rehvide jaoks oleks ikka abi vaja, sest need on päris kallid.

Inno ütles ...

Ma lisan veel niipalju, et Irja tahtis nüüd minna tööle, aga Kalev Annom lasi ta lahti lapsehoolduspuhkuse ajal, sest Irja oli kirjutanud sellest, kuidas Võrumaa Teatajas asjad käivad ja miks leht ei arene. Meil ei jää sellised olukorras muud üle kui kerjata, sest nii ruttu uut töökohta ei leia, eriti veel Võru linnas. Minuga lõpetas Annom samuti töösuhte, kuna kirjutasin, kuidas ta ettevõtte paljaks varastas.
Aga ootame-vaatame. Võimalik, et olukord muutub ja me saame selles lehes veel tööd. Lugejade on öelnud, et neile meie artiklid väga meeldisid ja ooatavad meid tagasi.

Irja ütles ...

Väikeste laste kasvatamine on samuti töö ja puudega lapse kasvatamine on topelttöö.

Anonüümne ütles ...

Kui kaua teie lapsed veel väikesed on?

Irja ütles ...

Juuli on eluaeg.

Anonüümne ütles ...

Jääte eluks ajaks koju siis?

Irja ütles ...

See sõltub Juuli vajadustest, aga jah - paljud raske ja sügava puudega laste vanemad hooldavad neid kodus. On loomulik, et riik maksab sellise lapse hooldamise eest tema vanematele õiglast palka.

Anonüümne ütles ...

Eks naine ja endine töö nii hingel. Nagu naised ja töö oleks otsa saanud.
Elu läheb edasi.

Anonüümne ütles ...

Aga miks siis Irja tahtis "nüüd tööle minna", kui "laste kasvatamine on samuti töö ja puudega lapse kasvatamine on topelttöö". Imelik, üks teist kirjutab üht ja teine teist. Ja mis oleks saanud, kui Irja oleks saanudki tööle minna (Annom poleks teda vallandanud), kes siis oleks teinud ära laste kasvatamise töö ja puudega lapse kasvatamise topelttöö? Inno käib ju väidetavalt kusagil kursustel vms, ja ÜKT-st peaks ka ikka suurem osa veel tegemata olema?

Anonüümne ütles ...

/... Lugejade on öelnud, et neile meie artiklid väga meeldisid ja ooatavad meid tagasi.../ Et mida kühvlit??? Inno lugusid oli võimalik lugeda, aga Irja!!! Looja küll, selliste lugude ainus põhjus on see, et kui Irja hoopis pelmeene teeks, oleks inimesed suremas. Tõesti: lugejad on öelnud... omg

Inno ütles ...

Irja tahtis tööle minna, sest tal oli selleks õigus. Ja mis lugejatesse puutub, siis eriti meeldisid neile Irja artiklid, sest Irja kirjutab veel paremini kui mina. Irja pole küll nii produktiivne, aga kui kirjutab, siis hästi.

Anonüümne ütles ...

See EU toiduabi on igasugu e-aineid nii täis.Varsti helendate sedavõrd et pole helkurit vajagi.

Anonüümne ütles ...

Õigus võis ju olla, aga see pole ikkagi vastus küsimustele kommentaaris 21.21.Ja muide, lapsehoolduspuhkuselolevat inimest pole õigust vallandada isegi "petisel ja alkohoolikul" Annomil, seda teab igaüks, ammuks siis Irja kui (endine) jurist.

Anonüümne ütles ...

Lapsehoolduspuhkuse ajal ei saa vallandada ju niisama. Koondada ka ei saa. Millega seda põhjendati? Ehk peaks töövaidluskomisjoni poole pöörduma.

Anonüümne ütles ...

Kas ma saan õigesti aru, et Inno ei saa tööle minna (või õigemini pole mingit mõtet tööle minna) selle pärast, et tänu maksmata elatisele on kontod arestis ja seega reaalset raha nagunii ei näeks?

Kui te olete mõlemad võimelised kirjutama, siis miks te ei kasuta võimalust saata kaastöid teistele väljaannetele peale Võrumaa Teataja? Tasu võiks ju Irja kontole kanda ja polekski erilist probleemi. Honorarid pole küll teab kui suured, aga mingi teenistus ikkagi ning pealegi saab tööd teha ka kodus.

Irja ütles ...

Pöördusingi töövaidluskomisjoni ja seal selgus, et saab küll vallandada lapsehoolduspuhkuse ajal. Koondada ei saa, aga lahti lasta saab. Huvitav iseenesest, aga nii see on. Kuna Annom ei teatanud mulle sellest ette, siis töövaidluskomisjon muutis vallandamise töösuhte lõpetamiseks töövaidluskomisjoni poolt ja mul on õigus töötukindlustushüvitisele, kui ma end töötuna arvele võtan. Iseenesest kurioosne muidugi, et lapsehoolduspuhusel olles on võimalik töötajat vallandada - uus valitsus võiks selle ära muuta.

Irja ütles ...

23:28 - see oleks elatise maksmisest kõrvalehoidumine ja selles suhtes saaks alustada uue krimasja.

Irja ütles ...

Kõige õigem on ikka otsida tööd ja hakata siis ausalt elatist maksma. Inno praegu sellega tegelebki - käib koolitustel ja õpib uusi oskusi. Samuti tegeleb aktiivselt töö otsimisega. Ei ole sellist plaanigi, et mitte tööle minna. Töö leidmine võtab lihtsalt oma aja, aga küllap ta lõpuks leidub.

Anonüümne ütles ...

Vallandada saab kui on rikutud lepingu tingimusi. Koondada ei saa.Irja peaks ju teadma neid asju.

Inno ütles ...

Lepingu tingimuste rikkumiseks loeti seda, et Irja kirjutas lapsehoolduspuhkusel olles Portugalist mõned artiklid Lõunalehele.

Anonüümne ütles ...

Sellise asja nimi on usalduse kaotamine. Tõendeid polnud vaja otsida, need vahtisis Lõunalehest vastu.

Irja ütles ...

Töövaidluskomisjon andis samas õiguse minule.

Anonüümne ütles ...

Said siis mingit hüvitist või ennistati tööle?

Anonüümne ütles ...

Minu arust saab usalduse kaotusest rääkida vaid siis, kui sul on mat vastutuse leping või oled sa töölepingus märgitud mingi konfedentsiaalse info teadjana ( selle eest lisatsu, nagu mõnedel pangatöötajail).

Irja ütles ...

Annom maksis mulle ühe kuu töötasu. Töövaidluskomisjon muutis töösuhte lõpetamise põhjuse ära - selleks sai töösuhte lõpetamine töövaidluskomisjoni poolt.

Mina olin nõus tööle naasma ja tegin Annomi advokaadile ka sellekohase ettepaneku. Töövaidluskomisjoni esimees ütles ka, et advokaat võiks Annomile helistada ja küsida, kas too on minu töölevõtmisega nõus. Advokaat Varuli büroost ei olnud aga sellega nõus ning nii jäi see asi sinnapaika. See jäigi mulle arusaamatuks, miks tähtsa Varuli büroo advokaat keeldus oma kliendile töövaidluskomisjoni soovitatud ettepanekut tegemast. Aga ju siis on advokaadil rohkem kasu sellest, kui pooled omavahel jagelevad.