teisipäev, 30. oktoober 2007
Panin oma printeri ja kõvaketta wireless võrku!!!
Minu kodune "võrk", kus printer ja kõvaketas. Esialgu vaid üks. Ja alumine väike karbike on Apple Airporti võimas baasjaam.
Kasutasin Maci toodet Airport Extreme Base Station (Maci poes Eestis 2790 krooni), mis on küll kallis, aga toetab uut wireless-n hea ulatausega ja kiiret standardit. Ning ma usaldan Maci asju nende töö- ja kasutuskindluse poolest. Mul juba on hea sahtlitäis vidinaid kodus, mis ühel või teisel põhjusel ei tööta, ja nende kogumaksumus on ehk kuskil 10 000 krooni. Kasutu risu, näiteks Linksysi jubinad, mida küll Veljo Haamer kõvasti propageerib, aga mis nõuavad ilmselt eriteadmisi, sest mina neid oma etteantud Elioni (koos digi-TVga pakutava) Thomson SpeedTouch 780 WL ruuteriga tööle ei saanud. Ütleme siis, et korralikult tööle. Ja ma olen täheldanud, Eestis hotelle külastades, et jupsivad just Linksysi seadmed. Samas on needki päris kallid. Mingi kala on justkui sees, kord töötavad, siis jälle mitte. Võrk kõigub pidevalt.
Ja nüüd siis valisin Maci standardi. Nimetan seda standardiks, sest Mac ei tooda üldjuhul asju, mis ei tööta. Ja Mac ei rahuldu sellega, kui asi ei hakka tööle. Paljude muude tootjatega on nii, et nende toode võib arvuti küljes olla, ta ei tööta, ja sellest pole sel tootel midagi. Maci tooted hakkavad "ulguma", kui neil on miski viga ja aitavad end ise vee peale, kui piltlikult väljenduda. Seetõttu on Mac hea standard minusuguse thumb-useri jaoks.
Aga ka sellega oli tegemist. Nimelt ei ühildunud Airport Base Station (ABS) loomulikult kohe SpeedTouchiga, juhtmevabalt siis. Ütles, et pole netti. Ok, ühendasin siis otse üle kaabli, ja armas roheline tuluke süttis! Mõtlesin, et mis siis ikka, ostan teise ABSi veel lisaks. Ja loon sedasi oma unelmate võrgu, kus ma saan juhtmevabalt printida ja kõvaketta failidele ligi. Aga siis proovisin veel sellist asjandust nagu WDS (siin artikkel Wikipedias), mida toetavad nii SpeedTouch kui Airport. Ja see ei hakanud samuti tööle. Pusisin tükk aega sellega, kuni avastasin, ühe interneti artikli peale, et SpeedTouch ei toeta WDSi puhul WPA krüpteeringut. No kes selle peale võis tulla?! Ma mõtlen neid insenere seal Thomsoni firmas. Ja mulle meeldib WPA, sest ma ei viitsi WEP keerulist salasõna meelde jätta. Nüüd läksin tagasi üle WEPi peale ja ennäe!, hakkaski värgindus tööle.
Ja kui kurdeti, et üle võrgu on suhtlus kõvakettaga maru aeglane, siis veendusin ise, et nii see pole. Saab ilusti kõvaketta peale talletatud filme vaadata, näiteks, kui arvuti telekaga ühendada. Saab kohe, kasvõi voodis lebades, oma failid kõvaketta peale panna. Sest läpaka ketas on enamasti selline niru, 160 GB ringis. Poole sellest võtab enda alla tavaliselt tarkvara ja nii jääbki piltide, muusika ja video jaoks vaid 80 GB. Seda pole just eriti palju.
Ainult ühe avastuse tegin veel. Nimelt liitis ABS võrku vaid ühe mu kahest kettast, Western Digital My Book Premium Edition. Teine, odavam, nn Essential ei hakanud tööle.
Aga mis on hea, Airporti baasjaama taha saab läbi USB jagaja ühendada mitu eri asjandust.
Ja lisaks seadmete ühendamisele on Airport väga hea võrgu laiendaja. Ja sinna on juba võimalik niks-naks ühendada muid Apple seadmeid. Ja ma annan pea, Apple seadmed on need, mis töötavad. Erinevalt paljudest Windowsi rakendustest, mis lihtsalt ei tööta.
Teemad
Tehnoloogia
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
1 kommentaar:
ikka dumb-user (lollkasutaja), mitte thumb-user (pöialkasutaja)
:)
Postita kommentaar