Panin selle jutu komentaaridesse Ilvese teema alla, aga toon veel eraldi välja:
Õige ja euroopalik oleks muidugi öelda, et Eestit kui sellist enam ei eksisteeri alates 2004. aasta maikuust, on lihtsalt üks osa Euroopa Liidust, kus räägitakse keskmisest rohkem eesti keelt. Umbes nagu Eesti mõistes Elva linn ja elva murre, kui soovite. Jas kas kotib kedagi, kui näiteks venelased Elvasse tulevad ja seal kõik üles ostavad? Ja elvalased saavad palju raha, ostavad omale ilusad edevad autod ning kolivad elama Tartusse, näiteks. Ja keegi enam elva murret ei räägi.
Mitte kedagi ei koti, see ei ületaks isegi uudisekünnist mitte. Või kui, siis mõnes Elva ja Tartu lehes ehk.
Ja veel, kui Eesti poliitikud räägivad tõsimeeli NATOst ja mingist Eesti julgeolekust, siis ajavad nad lihtsalt rahvale puru silma. Et näiteks rahvas mässama ei hakkaks otsuste vastu saata poisse surema Afganistani ja Iraaki. Need otsused on vajalikud vaid neile poliitikuile endile, et veel rohkem mööda maailma ringi sõita, kallites hotellides ööbida ja näiteks USA presidendiga kohtuda. Muuks mitte.
Kordan veel, Eesti riik kui selline eksisteerib vaid ilusa roosa müüdina rahva mälus ja teadvuses. Selle riigi nimi, kus eesti keelt kõnelev rahvakild elab, on Euroopa Liit, millele valitakse varsti ühtne president, mille välispoliitikat hakkab juhtima ühtne välisminister, millel on ühtne raha ja keskpank, ühtne sümboolika ja seadusandlus, ühtne piir. Mis muidugi ei tähenda, et iga rahvakild ei võiks oma lipukesi edasi lehvitada. See on ju isegi tore vaadata!
10 kommentaari:
Paku üks arvestatav alternatiiv Eestile Euroopa Liidu asemel. Kui on valida kas SRÜ või EL-i vahel, siis valin kindlalt EL-i. EL-is saab vähemalt meeleavaldusi korraldada, kui miski ei meeldi. SRÜs saad aint nuia ja kartsa.
2004 on ilmne liialdus. 2007 oli aasta mil Eesti riik juriidilises mõttes lakkas olemast.
Kas Eesti mitte ei võtnud juba 2004. aastal kohustust selle leppega liituda? Siduv oli aasta 2004.
Ja mis neid liite puutub, siis kas peab alati olema mingi liit? Ja kui, siis miks?
Venemaa suunas pole mõtet näppu viibutada, sest viimase 100 aasta jooksul on Venemaa Eestile hoopis iseseisvuse andnud, seda koguni kahel korral!!!, ja Eesti kaotas selle Saksa-Vene ja USA-Briti-Vene sobingute tõttu. Soomlased hakkasid vastu ja säilitasid iseseisvuse, vähemalt näiliselt, mis tagas parema elujärje. Tundub, et sommid tunevad venelast paremini. Aga eestlased on nagu hoorad, kel jalad kogu aeg harkis, et igaüks võiks sisse põrutada, kes tahab.
See kas 2004 võeti kohustus või mitte on vaieldav. Aga Lissaboni leppe allkirjastamisega 2007ndal formaliseeriti asi ära: me oleme nüüd kõik Euroopa Liidu nimelise riigi kodanikud. Mitte Eesti.
Ma eurovastane ei ole. Hüvesid on küllaltki palju ja EU riigid on piisavalt pisikesed, et tuleb koos olla ja koos teha, aga mind häirib see USA sarnase liitriigi teke. Kindlasti saaks suuresti samu asju teha ka ilma iseseisvust kaotamata.
Kas Eestis ei saa meele avaldamise pärast nuia ja kartsa?
Kui tahta ELi, tuleb kolida kas Londonisse, Amsterdami või minupärst kasvõi Barcelonasse või Lissaboni. Eesti on ELi setumaa ja siin on igast asjad võimalikud, ja jäävadki selleks, veel aastakümneteks.
Kas teile ei tundu, et Eesti poisid riskivad eluga Iraagis selle nimel, et teised saaksid viisavabaduse?
Mul klassivend läks Iraaki suuresti raha pärast.
Istub õhtuti netikohvikus ja naudib sealseid kinosid, basseine, kohvikuid, restorane jmt kraami. (Kõik see keset sõda? Jaa.)
Ohtlikku tööd tehakse ka ja oht on olemas, aga eestlased Iraagis on eranditult vabatahtlikud ja sealne USA armee hoiab neid nagu sitta pilpa peal. Kui liitlasarmee sõdur kuuli saab siis on see märksa halvem PR kui et USA sõdur kuuli saab.
Nii et pole neil häda midagi. Ja Iraagis tuuri tegemine on väga kasulik karjääriliigutus. Kui mitte sõjaväekarjääriks, siis Iraagist läbi käinud sõdur teenib mõnes ohtlikus kohas turvamehena vabalt 50k kuni 100k kuus.
Olen algusest peale olnud EL-u vastane ja mida aeg edasi,seda enam veendun,et olin õigel arvamusel.
Asi lihtsalt selles,et minu vanusest tingitud elukogemus võimaldab näha tulevikku,ka ei saa minusuguse ajusid lihtsalt seebistada nagu seda ehk enamusega õnnestus.
Vahe eelmise liiduga on vaid selles,et praegu meid lihtsalt peteti suurte lubadustega et me vabatahtlikult liituksime,aga eelmisel korral okupeeriti.
See on lihtsaim-primitiivseim erinevuse tõlgitsus.
Meilt nõutakse kõik siia pumbatud rahavood mitmel moel tagasi mingi kindla perioodi jooksul,küll trahvide,sanktsioonide ja pealesurutud direktiivide täitmiste näol,mis nõuavad meie endi panustamist,kas me tahame seda või mitte.
Esimeseks katsumuseks saab olema immigrantide kvootide kohustuslikkuse pealesurumine.
Aga enne saab toimuma põlisrahva massiline väljaränne,mis tegelikult ongi alanud,millest aga vaikitakse.
See oligi üks põhilisemaid eesmärke,miks oli vaja nii meid kui ka teisi vaeseid ida-euroopa riike liita selle väärastunud monstrumiga.
Oli ja on vaja meie harvalt asustatud puhast ja rikkumata loodust,oma seismajäänud kaupadele turu laiendamiseks ja ettevõtjatele kiirelt rikastumiseks lühikese ajaga odava tööjõu ekspluateerimisega,mille õnnistajaiks olid Mart Laar ja Siim Kallas.
Ja venemaaga hirmutamine,mis siiani käib,oli ka suitsukate.
Venemaast ei pääse me niikuinii,kes tulevad siia tagant uksest,läbi EL-u varem või hiljem.
Oli ju meie majanduskasv enne liitumistki kõrge,ilma EL-u rahavoogudetagi.
Me oleksime iseseisvatena kindlalt sama kiire majanduskasvuga olnud ja eestlased ei oleks nii massiliselt kusagile pagenud ka.
Usun,et sotsiaalsed ebavõrdsused ei oleks nii trastiliseks jäänud,ammugi mitte kasvanud nagu praegu.
Aga nüüd ei ole tõesti mõtet enam halada.
Oleme oma isesesivuse mahamüünud orjuse ja eestluse hukkumise hinnaga.
Selles oleme ise süüdi.
Aga sellegipoolest tuld reformierakonnale,kes oma kiskja näo on paljastanud kõigile.
Mis teie elul viga on? Kas midagi on halvasti? Või on konkreetseid asju, mida te isiklikult tahaksite ära otsustada, aga ei saa? Mulle EL meeldib. Mulle meeldib mõte, et ma saan ilma pabereid määrimata praktiliselt terves Euroopas reisida JA töötada. Mulle meeldib mõte, et ma saan viisata tulla Kanadasse (kus praegu olen). Ja varsti ka USA-sse. Ma vihkan bürokraatiat ja mida vähem seda üksikisiku tasandil on, seda parem. Minu jaoks on OK, kui meie tippbürokraadid asjad nii korraldavad, et nemad peavad pabereid määrima, mitte mina. Minu jaoks on oluline liikumisvabadus.
MUIG. KAS ENNEM EL-IGA LIITUMIST EI SAANUD VABALT LIIKUDA?
Postita kommentaar