kolmapäev, 30. juuli 2008

Üks huvitav tagasiside Tarmo Silla kohta


Tarmo Sild, väljavõte Lextali büroo kodukalt.

Saabus selline põnev tagasiside:

Eesti on väike ja jääb üha väiksemaks - selleks veendumiseks pruugib vaid Avo Lille tänast EPL artiklit lugeda.

Samas on hämmastav erinevate "võimuvertikaalide" integratsioon, mis ei anna muust märku kui et käib aktiivne lehmakauplemine tagatubades ja leiliruumides.

Leidsin hämmastava tõiga Reiljani-advakaadi Tarmo Silla kohta, kes pole kunagi olnud teab-mis "teadusemees", sest see on konfliktis tema ülipragmaatilise iseloomuga, mis ei otsi tõde, st elul pole tema jaoks mingeid tõe-teoreetilisi sügavusi, kõik "ehtne" on pinnal, siin-kohe-nüüd.

Tal on ilmunud seoses Geeniandmebaasidega vajalik arv publikatsioone, et kaitsta kui vaja, doktorikraad õigusteaduses. Need on ilmunud ... Trames's, mida toimetab Urmas Sutrop, Margiti abikaasa, juht, õpetaja ja "filosoofiline fantoom", kes on vorminud Margiti kirjatööd akadeemiliselt kõlblikeks.

Sild on kirjutanud need tükid koos kolleegidega Islandilt jne, samas pidi keegi just teda soovitama nendeks eriväljaanneteks ja nagu eelpool öeldud pole ta mitte isegi et võimekas akadeemiliselt, sest tal puudub loomulik kalduvus istumiseks ja süvenemiseks. Ometi on õigusteadlaste hulgas neid, kes on teadlased nii võimetelt kui loomuselt ja kes sobinuks antud tööks paremini. Sutropid pidid just teda kutsuma. Võimalik, et oli vahelüli.

S.t temale oli tehtud panus - anda hõlpvõimalus, mis lubanuks hiljem jätkata mistahes avaliku positsiooni taotlemist. Ministrit ja presidenti Sillast pärast neid korruptsiooniskandaale ei saa.
Küll aga osundab see mängujoonisele ja suurele hulgale nendele, kes meritokraatlikele põhimõtetele sülitades rajavad endale teed püramiidi tippu.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Njah. Kuidas seda nüüd öeldagi... Villu Reiljani juhitav Rahvaliit ei teinud kunagi plaane ette pikema aja peale kui järgmised valimised. Neidki oli Reiljani meelest õige aeg hakata tegema kolm kuud enne valimisi. Seega mingit vinget ministriks või presidendiks planeerimist kohe kindlasti ei olnud. Kui keegi tahtiski pikema aja peale planeerida, vaadati teda nagu totakat.

Anonüümne ütles ...

"selleks veendumiseks pruugib vaid Avo Lille tänast EPL artiklit lugeda"
Mis puutub Aivo Lille artiklisse, siis see on kohati hämmastavalt asjatundmatu. Rahvuslikule aspektile ei ole ta üldse tähelepanu pööranud. Räägib rahvaarvu suurest vähenemisest 1990ndatel aastatel, kuid ei sõnagi sellest, et see oli suures osas tingitud 110000-120000 muulase lahkumisest.