neljapäev, 9. veebruar 2023

KUHU KADUS VELLO VÄÄRTNÕU?


 Helistas hea tuttav Rootsist, ERSP asutaja Vello Väärtnõu. Tuntud vabadusvõitleja, kellest on juttu ka meie kirjutatud "Vaba ühiskonna raamatus." Ja teatas, et teda ei olegi enam olemas.

Pidin pikali kukkuma ja arvasin, et Vello viskab jälle talle omaselt nalja, aga siis selgus, et Vello oli läinud Eesti Pensioniametisse ja küsinud omale pensioni, milleks tal on õigus. Pensioniametist vastati talle aga, et teda ei ole olemas ning seetõttu ei saa talle ka mingisugust pensioni maksta. Tehti lausa järelepärimine Rahvusarhiivi ning ka sealt tuli sama vastus: Vello Väärtnõud ei ole olemas.

Nii et oma ausalt välja teenitud pensioni Vello Eesti Vabariigilt ei saa. ERSP asutaja, vabadusvõitleja.

Kas nii kohtleb Eesti Vabariik oma paremaid poegi? Häbi!

Siin pilt Vellost oma Lihula külje all asuva talu õuel.

___

Vello Väärtnõu (sündinud 1951) on Eesti ajaloos legendaarne tegelane, Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) looja, pärit Saaremaalt, praeguse siseministri Jüri Pihli koolivend. Pärast ERSP loomist 1987. aastal ja 1988. aasta 2. veebuaril korraldatud väljaastumist Tartus saadeti Väärtnõu Nõukogude Liidust välja. Ta elas 14 aastat Rootsis, 2007. aastal asus taastama oma talu Läänemaal Lihula külje all, kuhu rajas budistliku templi.

Vello kohta saad rohkem lugeda siit: https://innojairja.blogspot.com/search?q=vello+v%C3%A4%C3%A4rtn%C3%B5u

Ja Wikipedias: https://et.wikipedia.org/wiki/Vello_V%C3%A4%C3%A4rtn%C3%B5u

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Lühike lugu sellest, kuidas koheldi peale sõda kangelastest Poola kindraleid: https://www.youtube.com/watch?v=Af4ut8eGCe4&ab_channel=MarkFeltonProductions

Anonüümne ütles ...

Kas VV-l siis isikut tõendavat dokumenti pole? Iga kodanikul peaks ju olema isikukood. Tunnen lihtsalt huvi.