pühapäev, 3. mai 2009

Üks põnev tagasiside/dilemma seoses läbiotsimisega

Üks põnev tagasiside/dilemma seoses läbiotsimisega:

Minul tekkis selle läbiotsimisega seoses väike dilemma. Olen kaitseliitlane ja andnud tõotuse kaitsta eesti põhiseaduslikku korda ning täita ülemate seaduslikud korraldused.

Mis saab siis, kui See Riik hakkab kasutama oma kodanike vastu kellegi emotsioonile toetuvat tagakiusu? Kuigi põhiseadus kehtib ja valitsusorganid on valitud demokraatlikul teel, on siiski imelik kaitsta institutsioone, kes kasutavad oma võimu rahva -kõrgeima võimu -vastu.

Eesti otsustajad peaks käituma nii, et kaitseliitlased ei peaks häbenema...

Samas näib mulle, et isegi sellised kahetsusväärsed juhtumid nagu teie kodu läbiotsimne, on osa suuremast pildist. Eesti Riik on ikka veel kujunemas ja tohutult palju sõltub teie reaktsioonist juhtunule. Peamine on, et te ei lepiks ülekohtuga, ei tõmbaks pead õlgade vahele, ei vaikiks.

Inno kommentaar:
väga raske on kirjanikku vaikima sundida. Ma ei kujuta ette, kuidas see on tänapäeval üldse võimalik.
Vaikimine annab ülekohtule vaid julgust tegutseda.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Selline kahetsusväärne juhtum nagu teie blogi olemasolu on ka osa suuremast pildist. Kahtlane, kes kusagil mujal maailmas oleks võimalik kedagi, riigi võimuesindajad kaasa arvatud, kuude viisi niisuguse pasarahega üle kallata nagu teie seda olete siiani teinud. Just asjaolu, et te kõigest hoolimata ikka veel elus ja taas blogimisvõimelised olete, näitab, kui meeletult liberaalse riigiga on tegu. Viimane lause, muide, ei sisalda ei varjatud ega avalikku ähvardust, see on pigem kummastav fakt.

Keegi ei oleks teile turja karanud, kui oleksite jäänud oma sekselu kirjeldamise, väidetava tsöliaakia ja hotellide arvustamise juurde. Inimeste valimatu solvamine, ilmselt kinnimakstud tekstide kirjutamine ja pidev tõeväänamine ei ole ei ilu- ega ajakirjandus.

Võib-olla teid huvitab, et teie olete kasutanud juba paar aastat väga paljude Eesti Vabariigi kodanike vastu isiklikule emotsioonile toetuvat tagakiusu. Riigi asi on oma kodanikke kaitsta, ja juhul kui keegi kodanikest teeb teistele kodanikele julmalt liiga, tuleb kurikaela (antud juhul siis teid) korrale kutsuda.

Inno ütles ...

USAs näiteks valas Vanity Fairi peatoimetaja Craydon Carter iga jumala kuu George Bushi pasarahega üle. Selliseid näiteid võib tuua sadu. Vabast ühiskonnast. Eestis on selleni veel pikk tee käia. Kahjuks. Aga see tee saab olema huvitav.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Adbusters.org
Nexusmagzine.com
teevad seda igal sammul
jne