Saabus selline küsimus/tagasiside:
Inno, kuidas kommenteerid?
Tallinna eelarve -2,4 mld krooni
Rakvere linnavalitsuse tegevust küll kajastate täpselt. Aga paluks kommentaare, kuidas Tallinna linnavalitsus oma tööga viimastel aastatel hakkama on saanud. Teed on igatahes kohati täiesti läbimatud.
Inno kommentaar:
Mis Tallinna eelarvesse puutub, siis on see miinus kolme aasta peale, ja seda finantseeritakse laenudest, sellest on ka kirjutatud. Omavalitsuse puhul on see tavapärane tegevus, nimetage omavalitsust, mis laenu ei võta. Nende kõigi eelarve on sellega puudujäägis.
Aga hoopis teravam probleem on valitsuse poliitika, mis on planeerinud tulevaks aastaks tervelt 5 miljardit puudujääki.
Probleem on siin selles, et valitsus tahab ise puudujääki jooksutada, aga Brüssel pole sellega nõus. Nüüd püüab valitsus survestada omavalitsusi, et need laenu EI võtaks ning ise võtta laenu omavalitsuste arvelt. Millega piiratakse omavalitsuste arenguvõimalusi. Eriti kannatavad need omavalitsused, mis pole veel end nö lõhki laenanud ja planeerinud suuremaid kulutusi just eelolevateks aastateks. Näotu tegevus keskvalitsuse poolt.
Mis Tallinna teedesse puutub, siis niipalju kui olen Eestis ringi sõitnud, siis on Tallinna teed väga heas olukorras, võrreldes paljude teiste omavalitsustega. Eks see tuleneb ka sellest, et Tallinn pealinnana on saanud rohkem võimalusi teede korrashoidu panustada. Tegelikult on teede probleem väiksemates omavalitsustes väga terav, aga väiksemate kohtade info paraku meediasse ei jõua. Eesti ajakirjandus on väga Tallinna-keskne. Isegi kohalikud lehed kirjutavad pidevalt Tallinnast, samal ajal kui kohapeal on asjad vägagi nutused. Tallinnas pannakse, piltlikult öeldes kirja iga viimne kui linnapea puuksatus, väiksemates kohtades aga pole elanikel mingit ülevaadet, mis kohalik võim toimetab. See on minu arvates Eesti jaoks kõige suurem probleem, ja see üha süveneb.
Ehk kokkuvõtvalt, niipalju kui olen asju kõrvalt jälginud: Tallinn, Tartu ja Pärnu tunduvad teiste omavalitsustega võrreldes probleemiderohkemad, kuna seal ajakirjandus toimib ja kirjutatakse asjadest. Ülejäänud omavalitsuste kohta aga puudub ülevaade sootuks. Näiteks Rakveres, kus ma ise olen asju jälginud, kirjutab linnavalitsuse tegemistest ajakirjanik, kes ise oli veel äsja ühe võimuerakonna liige. See oleks umbes sama, kui Tallinnas ilmuks vaid üks leht ja see ajakirjanik, kes Tallinna uudiseid kirjutab, on Keskerakonna liige. Mis uudiseid siis sealt oodata oleks?! Tuleb ainult üks kiidulaul.
Mina soovitan suurtele lehtedele saata kohtadele ajakirjanikke, linnast välja, ja ma luban, et te saate selliseid lugusid, et hoia ja keela. Mille kõrval Tallinna, Tartu ja Pärnu asjad kahvatuvad. Sest kohalikud võimurid on karistamatuse olukorras läinud väga ülbeks.
2 kommentaari:
Peale selle tahaksin lisada Pentuse libatud maamaksust!Süüdistatakse Tallinna ,röövelliku maamaksu kehtestamisega aga miks te ei räägi kõikidest Eesti riigi elanikest, maamaksuga koormamisel?Maamaks kehtestati omandireformi käigus ja maade erastamise kiirendamise eesmärgil ja omavalitsuste taskusse.Reformid on möödas ja antud maks mida kehtestab peale Eesti, Euroopas veel 3 riiki peab kaduma.Hetkel kus reform on võimul on neil võimalus kustuta see mõttetu maks ja mitte süüdistada ühte omavalitsust ,sest maximumini tõstsid selle kõik omavalitsused ja seda kõikjal Eestis.Omavalitsused aga ei taha sellest lisasissetulekust loobuda kuna paisutasid "headel aegadel" oma töötajate arvu ja palagafondi suureks ja nüüd ,tööpuudusel, ei taha keegi loobuda töökohast kus ei pea tegema tööd!Kiiremas korras on vaja läbi viia haldusreform ,sest ei ole normaalne kui väiksemates piirkondades on riik suurimaks tööandjaks.Ei ole vaja väga kõrget matemaatikat ,piisab ka 5 klassi omast ,et teha selgeks ,et 3 erasektori töölist ei suuda ülal hoida ühte ametniku oma maksudest kus ametnik tahab veel 2x kõrgemat palka kui erasektori tööline ,olukorras kus töötute armee kasvab iga päevaga!Peale selle valitseb kõikjal endistes NLiidu riikides probleem pensionitega.Väga palju pensionäre ja ka tulevasi kes on töötanud NLiidu ajal ja neile puudub pensioni rahaline kate.Seda püütakse koorida noortelt aga ka see ei ole normaalne.Targem oleks muuta oma poliitilist suunda ja püüda luua heanaaberlikud suhted naabrist suurriigiga.Või siis oleks see riigile laenu võtmiseks ainuke põhjus!!!Mitte aga pudrujakapsad kuludeks nagu seda teeb Ansipi valitsus!
Maamaks on sisuliselt kinnisvaramaks. Ja pole mõtet seda kaotada, et IMFi käsul, ELi soovil hakata seda uuesti kehtestama, nagu nüüd Lätis tehakse.
On selge, et mingeid arukaid reforme praeguses sügavas kriisis enam teha ei suudeta. Aeg on nii hull, et isegi nn ebapopulaarseid otsuseid ei julge keegi teha, sest poliitikud värisevad juba oma koha pärast.
Mina ennustan, et läheb nagu läheb. Ehk siis praegune valitsus pressib, hambad ristis, kuni suudab, müües viimases hädas kõik maha, mis müüa annab. Ja siis antakse Eesti riik IMFile ja Brüsselile (ning Rootsi pankadele) üle. Nagu see Lätiga on juba juhtunud. Ja need siis otsustavad, mida teha.
Ja mis siis ikka tehakse: algab karm saneerimine, paljud ametnikud lendavad tänavale, terved ametkonnad. Kaovad mitmed välisesindused, kaitsekulusid tõmmatakse kõvasti koomale, tehakse väike korrektsioon krooni kursis. Kui need sammud ka ei aita, siis pannakse veel maksudele otsa, näiteks käibemaksule, et turiste ja tarbimist maksustada, sest ega mujalt kuskilt võtta pole. Töötute jaoks tehakse eraldi programmid töö leidmiseks naaber-riikides, sest kohapeal niipea uusi töökohti ei teki.
Postita kommentaar