reede, 11. detsember 2009

Kogu tõde Eesti maksudest


Väljavõte maksud-eestis.blogspot.com veebist.

Soovitan saiti Eesti maksude kohta, mis kummutab müüdi Eestist kui madala maksukoormusega maast. Mõned viided saidile:

1. Kas sa tead, et iga kättesaadava 1 EEK eest tuleb kättesaamiseks kohe maksta maksusid 0,7 EEK ehk 70 senti?

2. Eestis on tööandaja maksnud töötaja eest 10 000 krooni netopalga kättesaamisel sellele lisaks makse koos sundkindlustustega kokku 7026 krooni, mis moodustab maksudena 70% sellest netopalgast. Kogukulu tööandja jaoks on 17 026 krooni

3. kas sa tead, et Eesti on oma maksukoormusega 183 riigi seas 131 kohal ehk 130 riigil on Eestist soodsam maksukeskkond vt. http://maksud-eestis.blogspot.com/#7 ?

4. Poliitikutele meeldib rahvaga manipuleerida, et võrreldes põhjamaadega (eelkõige võrreldes Rootsi ja Soomega) on Eesti maksukoormus ebaloomulikult madal. Vaatame lähemalt, kui Eesti on 131. kohal, siis Soome on 125. kohal, ning Rootsi 144. kohal. Tuleb välja, et antud demagoogiline retoorika on vale, sest kõik 3 riiki on enam-vähem samas suurusjärgus. Eestis on põhjamaade maksukoormus ilma, et sellega kaasneks põhjamaade elukvaliteeti.

5. Teine laialt levinud retoorika põhineb väitel, et Balti riike – Eestit, Lätit ja Leedut ei saa vaadelda ühtse regioonina ning peaaegu alati rõhutatakse, et Eesti on paremas olukorras võrreldes Läti või Leeduga. Kui võtta aluseks uuringus toodud maksukoormuste võrdlus, siis Läti asub tabelis 54. kohal ning Leedu 99. kohal ehk mõlema naabri maksukeskkond on tuntavalt soodsam ja ettevõtjasõbralikum võrreldes Eestiga.

Lisainfo aadressil http://maksud-eestis.blogspot.com

9 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kulla Inno, oled jälle keskerakonna koosolekult puudunud ja täpsed juhtnöörid maha maganud.

"Maksudega hoitakse üleval meie oma riiki ja omavalitsusi. Madalad maksud ja õhuke riik on meid viinud sellesse kriisi, kus me praegu oleme," sõnas Savisaar äripäevale.

Seega, nagu sa järeldad ( Eestis pole madalad maksud, millega ma nõustnud ) siis peaksid seda Savisaarele mainima, viimane räägib avalikult risti-vastupidist infot. või ülla - ülla valetab täiesti avalikult.

Millega ta näitab, täielikult ka seda, et ta ei tea majandusest mitte midagi, veelgi vähem Eesti majandusest.

Kas sa ei nõustu minuga Inno ?

Anonüümne ütles ...

Punkt nr 2
Inno. Endise majandusajakirjanikuna peaks ikka midagi matemaatikast teadma.
Sama loogika kohaselt toimuks järgmine sündmus:
Ants jookseb nuttes emme juurde:
- äää, Jüri võttis endale 100% nendest kahest apelsinist, mis sa meile andsid!!
- kuidas nii?
- sa andsid 2 apelsini, üks jäi Jürile, üks mulle. Kui ühele mulle jäänud apelsinile teise, mis Jüri sai, juurde liita, siis Jüri ju sai 100% apelsinidest!

Aluseks on siiski bruto summa (ehk 2 apelsini), kumbki sai 50% apelsinidest.
Samatmoodi maksudega: maksualuseks on brutotasu, ehk 17'026 krooni, millest riigi "apesin" on 7'026 krooni ehk 7026/17026 x 100% = 41,27%

Anonüümne ütles ...

Eelmisele anonüümsele tohmanile koos oma apelsinidega:
jutt käib mitte brutopalgast vaid palgafondist. Sotsiaalmaks ei käi brutopalga sisse.

ja 70% on tööjõumaksud netopalga suhtes

Tegelik suhe kõiki makse ja lõivusid arvestades tuleb selline et inimene saab kätte heal juhul 20% oma teenitud väärtusest, tubli 80% läheb riigi kaukasse

kusjuures mõni maks, näiteks käibemaks, arvestatakse sealjuures mitu korda, lisaks veel maksud maksudelt pluss viivised

Selliste maksudega ei saa rahvas iial nägu poriloigust välja tõsta, igasugune jõukuse kogumine on praktiliselt võimatu... ainus võimalus jõukaks saada on maksudest kõrvale hiilida, see annab teistega võrreldes mitmekordse edumaa

Inno ütles ...

Eesti maksusüsteem on nii peen, et ühe apelsini saamiseks peadki andma vastu apelsini. Või, ok, 0,7 apelsini, 0,3 apelsini jääb sulle endale.

Anonüümne ütles ...

11 detsember 2009 12:30

miks mina tohman olen, ma lihtsalt võtsin Inno arvud. Ma ei mõelnudki siin seda, et mis on brutopalk ja mis on tööandja kulud töötajale. Lihtsalt alus on vale. Niipidi ei arvutata. Suhtena võib küll näidata, kuid sõnastus "...maksudena netopalgast..." on väär. Sest makse ei arvestata netopalgast.


Üldist maksukoormust võiks hoopis arvutada nii: (Riigieelarve + Haigekassa) / SKT.

Anonüümne ütles ...

PricewaterhouseCoopers on selle maksukoormuse arvestamisel arvesse võtnud tööjõumakse, mis on ettevõtte enda kanda (Eestis peamiselt sotsiaalmaks), ettevõtete tulumaksu ning muid makse (maamaks, erisoodustusmaksud jms). Üksikisiku tulumaksu nimetatud uuringus arvesse võetud pole, ning see tundubki kogu asja iva olevat. Tööjõumaksud on löödud laiali selle järgi, kes on maksukohuslane.

Seega, kui me tahaksime PriceWaterhouscoopers’i edetabelis kõrgemale kohale saada, peaksime näiteks sotsiaalmaksu ära kaotama, brutopalgad 33% kõrgemaks arvutama ning üksikisiku tulumaksu vastavalt tõstma, andes sellele tõstetud osale ka sotsiaalmaksuga analoogse sihtotstarbe. Sellise vangerduse tagajärjel jääksid Eesti ettevõtete kasumiaruanded praktiliselt samasuguseks (palgakulu ei tohiks oluliselt muutuda), kuid riikide edetabelis oleksime palju kõrgemal, nagu meil tavaliselt kombeks – praegusel juhul maanduksime umbes 6. kohale, meie ette jääksid Ida-Timor, Vanuatu, Maldiivid, Namiibia ja Katar, ning meist napilt tahapoole Araabia Ühendemiraadid, Saudi Araabia ning Bahrein.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Mida tähendab õhuke riik?
Õhuke riik tähendab paksusid maksusid ja õhukesi elanikke s.o. makse nõutakse palju aga vastu antakse sõrme otsaga.

Lahendus sellele maksuprobleemile on järgmine:
Tuleb tagada endale tasuta elekter ja ehitada Ökotalusid talgute korras...
Kuidas saab TASUTA ELEKTRIT?
Küsimus:Kuidas saab TASUTA ELEKTRIT?
Vastus:katuseharja tuulikud(Rooftop windturbines) ja päikesepaneelid annavad tasuta elektri:

1.Bakeri OÜ koduleheküljel
http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/
http://209.85.229.132/search?q=cache:aPadvwoes6EJ:ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/+http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/&cd=1&hl=et&ct=clnk&client=firefox-a
taastuvenergia seadmete kohta on kirjas tekst:
Kui kiire on tasuvusperiood?
Tasuvusperiood ei ole ülitäpselt määratletud ja on sõltuvuses tarbimisest. Reeglina, mida suurem on tarbimisvajadus seda lühem on tasuvusperiood.
On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva ja juhuseid kus tasuvusarvutuse tulemus on 20 aastat. Reeglina on tasuvusaeg praeguste hindade jures 5-10 aastat. See ei ole pikk aeg. Tuulegeneraatorite/päikesepaneelide puhul tuleb arvestada, et peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta. Ja mis peamine seadmed kuuluvad kliendile ning lisamakse kohustused
puuduvad. Soojuspumpade tasuvusaeg jääb 3-8 aasta piiridesse.

2.Kommentaar Äripäeva kommentaariumist:
vaatleja 06.10.09 09:41
Kas Te tõesti arvate, et elektrienergial on kuhugi veel tõusta? See oleks üpris imelik .... sest energia hinnale paneb piirid tavatarbija. Nimelt minnakse alternatiivide kasutamise peale ... päikeseenergia koos mõne kW-te tuulegeneraatorite peale ... nende vallas on areng kiire ja seadmed on juba kättesaadavad igale internetikasutajale eriti soodsalt. Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb ja tulevik on selle päralt, kes hakkab pakkuma majapidamisele täit lahendust ... mida varem seda parem, sest vastasel korral minnakse internetti ja ostetakse otse tootjalt. Ideaalis ei ole majapidamisele vaja salvestusjaama, kui ta saaks müüa oma üleliigse energia EE-le ning pimedal ajal teha tasaarvelduse. Ma usun, et sellisel juhul langeb tasuvusaeg 2-3le aastale majapidamise kohta. Tulevik on inimeste kätes ...

3.Arvutagem siis millal hakkab jooksma TASUTA ELEKTER katuseharja elektrituulikute(Rooftop windturbines)puhul!?!

a.Säästa liitumistasu arvelt:Rahvasuu teab rääkida,et Eesti Energia küsib kõrget liitumistasu kuni miljon krooni.Vello Väärtnõult küsiti 250 000 Eesti krooni... Peale liitumistasu tasumist jääte ikka ja aina võlgu Eesti energiale,igakuiste elektri arvete näol mis aina tõusevad koos "elektri hinna tõusuga"...see on legaalne väljapressimine.
Liitumistasu asemel muretsege taastuvenergia seadmed ja siis hakkab areng minema teises suunas-te hakkate lugema päevi mil hakkate saama tasuta elektrit...

b.www.energiaekspert.ee on kirjas tekst:
ELEKTRITUULIK MAKSAB END TAGASI
Kasu elektrituulikust on näha juba järgmises elektriarves! Elektrituuliku tasuvusaeg sõltub tuulte tingimustest, toodetud elektrienergia kogusest ja elektrienergia lõpphinnast.
5 kW-ne elektrituulik peaks tuulte tingimustest olenevalt tootma 10 000 kuni 20 000 kWh elektrienergiat aastas. Aastane energia tarve normaalselt soojustatud tänapäeva väikeelamu kütmisel on u. 120 kWh/m2 ehk näiteks 100 m2 majal umbes 12 000 kWh aastas. Valgustusele ja majapidamismasinatele kulub seejuures ca 5000...6000 kWh aastas

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

c.www.maassen.ie :
The first task of the wind turbine is offset the power that you require for your own needs when the wind is blowing. The generator will at times produce more power than you can use-this power is fed back in to the grid. New legislation now ensures that you get paid by the ESB (first 4000 microgenerator registered/including free import export meter) for any power you feed back into the grid. The first 3000kW you will receive 19cent per kW and for everything above 3000kW you will receive 9cent per kW.
Below are two example of how much a typical house can benefit from an MSET6 wind turbine.
1)Based on Very good wind site 7m/s ave.annual wind speed.
4500kW @ 18.6cent used from your turbine Saves - 837euro
3000kW @ 19cent paid from ESB for your export - 570euro
12500kW@ 9cent paid by the ESB for your export - 1125euro
Total annual gain 7m/s site = 2532.00euro
2)Based on good wind site 6m/s ave.annual wind speed.
4500kW @ 18.6cent used from your turbine Saves - 837euro
3000kW @ 19cent paid from ESB for your export - 570euro
8500kW@ 9cent paid by the ESB for your export - 765euro
Total annual gain 6m/s site = 2172.00euro

(As the cost of electricity rises year on year the gains will increase also)

4.Kõikse odavamalt saab tuuliku siis mil toda ise ehitada.www.otherpower.com
USA-s on tuulikute valmistamise buum,elanikud ise ehitavad tuulikuid autogaraazides.

5.Kõikse enam säästab Ökomajas: A Finnish low energy house, the annual heating costs (without capital costs) are about 300 USD.
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B73H9-4829TP2-R&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1

6.Veel eelmisel sajandil olid majad tasuta sest ehitati talgute korras...siin on võti küsimusele kas olla ori või peremees...Kes võtab pangalaenu teeb endast pangaorja...Pangad on elu terves riigis sättinud nõnda,et inimesed aina neid orjaksid,rabaksid tööd teha palehigis nii nagu orav rattas,et igal sammul pead aina maksma,sedasi saab inimesi aina ekspluateerida,saab hoida aina ohjes-kogu elu riigis on sätitud nii,et inimesed ei saaks vabaks,ei saaks sõltumatuteks siis saab neid aina ekpluateerida-sellest on väljapääs,tuleb ehitada Ökomaju talgute korras ja tagada endile tasuta elekter...
7.On ilmne,et Pangad ja Eesti riigipoliitika mis teenib
välispankasid aga mitte Eesti rahvust on ruineerinud väikesevõimsusega elektrituulikute kasutuselevõtu.Seoses sellega palun kõigil
mulle kirjutada kuidas Eesti Energia ja majandusministeerium on
ruineerinud väikesevõimsusega elektrituulikute kasutuselevõtu.

8."Igaaastaselt aetakse ahju 15 ja enam miljonit tonni põlevkivi. Enamus selles olevast energiast ei anna meile mitte soojust kodudesse, vaid kütab Narva jõest saadava jahutusvee kaudu Soome lahte. Nii umbes 10 miljardi krooni väärtuses aastas."-Marek Strandberg: Kuidas Eesti taas rikkaks saab? http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=26888553&l=fpOpinion

TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE...
TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND...
TASUTA ELEKTER TÄIDAB LASTEGA KÕIK EESTIMAA KÜLAD...
elektritsaabtasuta.blogspot.com

Anonüümne ütles ...

Ma ei saa nyyd aru... Kas too blogi on Inno tehtud?