kolmapäev, 9. märts 2011

Kaja Kallas vs Liis Tappo

Valimiste suureks üllatajaks oli kahtlemata Kaja Kallas, kes, nagu ta isegi ütles, sai palju hääli osalt tänu oma isale, aga mitte ainult. Tundub, et noorem valija, võimalik et ka noorem naissoost valija eelistab pigem Kaja Kallase tüüpi naist, kelle elu ei keerle ainult paja- ja titelappide ümber, vaid kes ootab elult midagi enamat. Liis Tappo seevastu esindab seni veel arhetüüpset naist, kelle ootused on ruttu mehele ja lapsed taha, kelle elu möödub koduseinte vahel ning kes piinleb suurema osa elust eksistentsiaalsete probleemide käes. Liis Tappole muidugi kiitus, et ta need probleemid avalikkuse ette tõi, seni on ühiskond püüdnud neid kiivalt varjata.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Pigem sümboliseerib Kaja Kallas eestlaste väljasuremistrendi. Naise ainsaks väärtuseks on siiski lapsed (äärmisel juhul ka looming). Poliitikas on lastetu naine ühiskonnale ohtlik (kui ta just ei ole nn noor, nt 25-30), sest ta ei lähtu ühiskonna selle osa huvidest, kes kasvatab lapsi ja kellel on selle tegevusega seoses palju probleeme, mis sõltuvad ühiskonnast (kodu saamise võimalus, laste tervis, töö ajatamine, kõrge lahutusprotsent, elatisraha kättesaamine, koolimured ja tuhat muud asja).
Eestis on Euroopaga võrreldes kõige rohkem üksikemasid, mis viitab ühiskonna perverssusele - emased jäetakse järeltuleva põlvega abitult üksi nagu loomariigis.
Mida kaja Kallas sellest teab?
Riigikogus juba on enne teda nähtud neis a-sotsiaalseid lasteuid naisi, esmajooones Ergma, Pentus ja Ojuland, samuti Evelyn Sepp, Simson ja Tuus.
Kõigi nende (iseenesest püüdlike) naiste tegevuses paistab elukauget ja mõttetut sebimist.
Palju sümpaatsemad ja soojemad olid n-ö tagaridade naised nagu Mai Treial, Helle Kalda, Inara Luigas, eriti Mailis Reps ja küllap veel mõni, kellel on mitu last ja kes esitasid eluterveid küsimusi ja eelnõusid.
Kaja Kallas sai 100 % hääli isa eest. See ei ole paha, aga omamoodi tänamatu nende suhtes, kes on rabanud aastaid musta tööd teha, kuid ei ole valija silmis atraktiivsed, vaid pigem äraaetud.

Inno ütles ...

Paraku aereneb elu maailmas selles suunas, eriti arenenud ühiskondades nagu Soomes, et naised jagunevad kaheks: ühed teevad lapsi, teised karjääri. Aeg on näidanud, et laste kõrvalt on väga raske karjääri teha. Ja pärast laste tegemist on paljudel naistel tervis nii käest ära, et nad ei peaks karjääri pingele vastu. Eesti viga ongi paljuski selles, et kõik naised teevad lapsi, mistõttu neid ei jagu karjääri tegema. Seetõttu pole naisi ka esindusorganites - neil lihtsalt pole selle jaoks laste kõrvalt aega, ja hiljem ka tervist.

Anonüümne ütles ...

Esimese kommentaariga täielikult nõus. Kui Eesti ja laiemalt kogu Euroopa on valinud väljasuremisstrateegia, siis ei saa keegi Kallase ja Ojulandi tüüpi naiste fännamist keelata. Tulevik on traditsiooniliste soorollidega ühiskondade päralt, sest need ei ole mingi kiusliku meesshovinisti leiutatud ühiskonnamudelid, vaid kümnete tuhandete aastate jooksul paika loksunud. Kahtlemata katse-eksituse meetodil, kuid nendest kaotajatest ajalugu vaikib. Kõik paneb paika Loodus ja looduslik valik.
Aga eks tänapäeva euroopalik ühiskond olegi orienteeritud lühemat perspektiivi silmas pidades. Nii nagu tänapäeva kipsplaadist ja plekist majadki.