laupäev, 19. märts 2011

Mis toimub Eesti kaitseväes?



Tundub, et Eesti kaitseväes on midagi tõsist lahti. Aare Viirmaa, kes Afganistanis jalad kaotas ja end hiljem maha lasi näib olevat riigi tegematajätmiste ohver. Kus haavata saanutele lubati abi, aga lubadusi ei täidetud. Nagu kirjutavad Viirmaa sõbrad järelehüüdes: "Riik sai valusalt vastu näppe, et unustas haavata saanud sõdurid lihtsalt ära. Lubati küll neid sõdureid aidata, aga tegelikkuses see pole nii."

Nagu kirjutab Briti ajakirjanik Toby Harnden, on Eesti kaitseministeeriumi ametnikud asunud lausa valetama.

Mis toimub?

2 kommentaari:

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Noori poisse meelitatakse sõtta reklaamiga milles kujutatakse eestlaste unistust-omada oma talu...
Selleks,et saada oma talu ja seda pidada pole tarvidust panna pead pakule.Ökoküla on lahenduseks:
The achievement of self-sufficiency in energy is one of the most important objectives for Damanhur.
Today, the Federation is self-sufficient in 70% of water supplies for bathrooms, thanks to solar panel installations; 35% of electricity supplies from photo-voltaic installations and small hydro-electric turbines; 90% of supplies for heating with wood, obtained from looking after the woods. In addition, 35% of Damanhurians use bio-diesel cars (there is a supply pump on the territory of the Federation) and 40% have cars that run on methane or liquid gas.
http://www.damanhur.org/index.php/sustainability/1263-a-sustainable-eco-society

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Meie Rahvuskangelased:Lauri Leis, Madis Tisler, Margus Sammelsaar ja Ardi Teder
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=41525


Noorte äriideed: tark ostukäru ja plekkpurkidega soojatootmine (10)
Autor: Alver Kivi
Laupäev, 19. märts 2011.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Jaga|

Saaremaa arenduskeskuse ja Saaremaa Ettevõtjate Liidu korraldatud konkursi “Saaremaa päike 2011” preemiaraha läks jagamisele plekkpurkidega soojatootmise ja aruka ostukäru väljamõtlejate vahel.


Kokku laekus konkursile 12 tööd. Esmakordselt osales ka põhikooliealisi õpilasi, samuti olid esindatud üliõpilased. Auhinnafondi rahastab SEL (640 eurot, 10 000 krooni). Peaauhind läks sel korral jagamisele.

Žürii liige, arenduskeskuse juhataja Piret Pihel ütles, et esitatud tööd olid väga erinevad. “Noortel on palju toredaid ja vahvaid mõtteid,” märkis ta, lisades, et enamik nendest on äriideed, kuid mõned väga head mõtted on ka sellised, mis sobiksid enam avalikule sektorile edendamiseks.

320 euro suuruse preemia sai SÜG-i võistkond Saaremaa Soojus (Lauri Leis, Madis Tisler, Margus Sammelsaar ja Ardi Teder). “Üks vahva mõte, kuidas päikeseenergia kokku koguda ja seda soojendamiseks kasutada. Igati kaasaegne ja säästva arengu kontseptsiooni toetav äriidee,” kommenteeris Piret Pihel võidutööd.

Antud töö puhul tunnustas žürii idee keskkonnasõbralikkust, seda nii alumiiniumpurkide korduvkasutuse, taastumatute kütuste kokkuhoiu kui ka keskkonnasõbralikkuse seisukohalt. Äriidee ise on lihtne, samas on viidud läbi katsetused, mis tõestavad süsteemi töökindlust ja efektiivsust.

Piheli hinnangul on töö tugevaim külg tootearendus, selle mitmeotstarbeline rakendamine, tehnilised katsetused, teostatavuse lihtsus, suur potentsiaal klientide hulgas ja keskkonnasõbralikkus.

Aste põhikooli võistkond Päikeselapsed (Silja Kalm, Kadi Väli, Kadri Munk ja Mari-Ly Pruul) pakkusid konkursile idee ostukärude lisatarvikutest. “Esimene mõte oli, et kas tõesti selliseid veel ei ole. Tarbijad oleksid nendest kindlasti huvitatud ja kauplused ostaksid need sisse, sest nad tahavad ostjaid just enda juurde meelitada,” kommenteeris Pihel Aste noorte võistlustööd.

“Kindlasti on palju agasid. Näiteks võimalikud vargused, kärude kallis hind, kas müüjad on huvitatud, et ostjad saavad jälgida, mis on ostukorvi hind, kas see mitte ei ohjelda meie ostuhimu, mis toidab kaubandusettevõtete kasumit jne,” tõi ta välja ka mõned küsitavused.

Arenduskeskuse juhataja hinnangul on tähelepanuväärne, et selle äriidee autorid on nii noored. “Nende puhul on kõige suurem risk see, et nende idee rakendatakse ellu enne, kui nad ise tööturule sisenevad. Kuid ideed ei ole maailmast otsas, nutikad tüdrukud vahest mõtlevad sellisel juhul midagi uut välja,” leidis Pihel.

Eriauhinna sai võistkond Ö Pleed (Maris Kõrgessaar, Klair Kivi, Getter Must ja Renate Aavik) Kuressaare gümnaasiumist. Neidude idee on vilditud pleedide valmistamine ja müük, kus on ühendatud tegevus ja toode.

“Pragmaatiline äriidee, mida saaks lihtsalt teostada ja millega oleks ilmselt üsna raske miljonäriks saada. Aga meie turismipiirkonna atraktiivsemaks muutmiseks oleks see lihtne ja käepärane võimalus,” rääkis Piret Pihel.

“Ettevõtte üks kriitiline edutegur on kindlasti asukoht – kusagil eramajade vahel saunas suuremat edu loota ei tasuks, lossi hoovis võiks äri turismihooajal edukalt õitseda. Tulevased ärinaised hindasid riske madalaks – investoriteks plaaniti vanemaid. Muide, vahel on hea, kui ongi riskid, tõelised riskid, ja hea ärivaist oskab need riskid kenasti maandada.
Eriauhinnad panid välja AS Saarte Liinid ja Arensburg Spa Hotellid.