Väljavõte Postimehe veebist.
Grupp seltsimehi (Eestis vist võib juba nii väljenduda) on avaldanud soovi rajada Tallinna, Toompeale mälestusmärk Vene endisele riigijuhile Boriss Jeltsinile. Pealtnäha hea mõte, sest oli ju Jeltsin see, kes NLiidu laiali saatis ning avas tee liiduvabariikide iseseisvumisele.
Öeldakse küll, et surnute üle kohut ei mõisteta, aga mineviku kuriteod ei saa jätta tähelepanuta. Öeldakse ka, et kes oma minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta. On tõsi see, et Jeltsin alustas tšetšeeni rahva genotsiidi, ja kui kippus ise väikerahvale alla jääma, määras (Venemaal määratakse siiani uusi juhte, nii nagu enamikus endistes liiduvabariikides) oma järglaseks võimekama mehe, endise KGB ohvitseri Vladimir Putini.
Millegipärast aga Eestis Putinit ei armastata, küll aga Jeltsinit. Ilmselt seetõttu, et Jeltsiniga lävis sõbralikult armastatud president Lennart Meri. Kui Jeltsin hukka mõista, siis peaks hukka mõistetama ka Meri ja Jeltsini sõlmitud kokkulepe Vene sõjaväepensionäride (nn 5. kolonni) Eestisse jätmise kohta, mis omakorda viis 2007. aasta aprillirahutusteni, mis omakorda tekitas Eesti riigile ja rahvale kahju ligi 150 miljonit krooni. Selle viimase summa eest oleks saanud, näiteks, praegu sulgemisohus väikseid eestikeelseid maakoole veel aastakümneid ülal pidada. Seda raha pole Eesti riigile ja rahvale mitte keegi hüvitanud. On selge, et seda Meri lolli otsust ei rutta praegusel heitlikul ajastul keegi hukka mõistma, seetõttu paistab ka Jeltsin igati tehtud mees. Muide, meenutusena olgu öeldud, et Jeltsin oli resoluutselt vastu Eesti ennesõja-aegsete piiride taastamisele, öeldes, et "ni adin santimetr" ei anna Venemaa oma uutes piirides järgi.
On selge, et mõtteviis oli Jeltsinil ja Putinil sama, lihtsalt vana mees paistis toredam, selline armas tüse mõmmi, kes (ilmselges joobeseisundis) lääneriikide juhte musitas. Sisuliselt paigaldatakse Jeltsini monumendiga ausammas ka Putinile. Võib aru saada, et transiidiärimeestele nagu Raivo Vare tuleks kasuks Putiniga suhteid siluda, aga kas see on praegu kõige otstarbekam samm? Või kui, siis andku Eesti alad tagasi ja tagastagu eestlaste vara, kompenseerigu kasvõi moraalselt okupatsioonist tekitatud kahju ning andku tšetšeenidele rahu. Eestlased, näiteks Herkel ja Mihkelson saaks olla Tšetšeeni küsimuses rahvusvahelised rahusobitajad. On selge ka see, et eestlastel on tšetšeenide ees auvõlg, mille hüvitamisega ollakse juba lootusetult hätta jäänud.
5 kommentaari:
Muideks, yks teie iidolitest, Galonjann, ei ilmunud vanglasse. Parim on see, et selle eest ta karistada ei saa. Ei ole lihtsalt sellist seadust mis karistaks vanglasse mitteilmumise eest. Seega, k6ik kes on eestis vanglas, on seal vabatahtlikult. Kas pole lahe!?
irja, kuidas sittumine läks?
Jumala õige jutt, läksin ka algul emotsioonidega kaasa ja olin valmis isegi raha välja käima jeltsini büsti püstitamiseks. Ilmselt aeg kustutab halvad mälestused
epic fail-
lugege artikli komme:
http://www.epl.ee/news/arvamus/eerik-niiles-kross-samm-vastupanu-vaartustamiseks.d?id=63908949&com=1&s=1&no=80
sealt selgub kui klikkida
Vaata sama kasutaja kommentaare
Anonüümse kasutaja kommentaare antud artiklile: 3
Eerik Kross
13.02.2012 14:35
Panen siia ka loo toimetamata kujul. Üsna tähelepanuväärne, mis osa on trükiversioonis ära kadunud: (järgneb artiklikopipeist parandustega) bla-bla
Eerik Kross
13.02.2012 14:36
.....
Maril, 13.02.2012 10:08
Mari kirjutab: "Oleks õige, et kuni" mitte süüdioleva "kohtuotsuse tegemiseni Venemaa poolt , Kross ei tohi avalikult sõna võtta ega tegutseda poliitikas."-
See on küll hea mõte. Et siis Puutin saab otsustada, kes saab eesti poliitikas osaleda ja kes mitte ja kes "tohib" Eestis avalikult sõna võtta ja kes mitte. Nii teemegi, siis pole ka valimisi enam vaja.
kommib oma artikleid mitme nime alt aga nii nutikas pole et privat data ära diliitida!
Ja nii need blogid välja surevadki!
Postita kommentaar