pühapäev, 21. august 2016

Mida teha, kui naine ähvardab sind noaga?

Väljavõte bossip.com veebist.

Ma pole sellest eriti tahtnud kirjutada, kui mu lapsed eelmisest suhtest olid väiksed, aga nüüd on nad suuremad ja võib olla avameelsem. Nimelt, minu eelmises suhtes ähvardas abikaasa mind noaga. Sellise suure peakoka noaga, umbes nagu sel ülemisel pildil. Ning karjus: ma lõikan sul m...i maha, raisk! Ta lähenes mulle koridoris, nuga ühes käes ja teisega rebis mul püksid lõhki. See oli pärast seda, kui tulin vastu hommikut koju ja ütlesin talle, et käisin lõbumajas. Ma ei jõudnudki enam selgitada, et käisin lõbumajas lihtsalt joomas, sest minust poleks selle eesmärgipärast kasutajat sellises olekus lihtsalt olnud - naine võttis mul sõnad suust.

Ma olin päris ehmunud, see ähvardus lõi mind korraga kaineks. Ma ei tundnud oma naist enam ära. Tema silmis oli hoopis teistsugune läige, selline jube. Me olime olnud 11 aastat abielus, aga midagi säärast polnud varem kunagi olnud. Ta oli mind vahel käte ja jalgadega peksnud, kui purjus peaga koju tulin, ning minu prillid puruks löönud, kui jäin naabrinaisega pikemaks jutustama. Aga midagi säärast polnud kunagi varem näinud. Esiteks mõtlesin, et ilmselt ma mõjun naisele halvasti, kui ta niimoodi reageerib. Ta oli juba varem öelnud, et ta vihkab mind ja ma olen kõige vastikum mees maailmas. Teiseks olin hirmul, sest olin just lugenud, kuidas üks naine oligi oma mehel magamise ajal kööginoaga riista ära nüsinud. Hiljem olen lugenud, kuidas naised on kööginoaga oma mehele otsa peale teinud. Ja nagu öeldakse, mis keelel, see meelel.

Ma veetsin selle öö naisest eraldi diivanil ja ei julgenud uinuda. Hommikul ootasin, kuni naine oli lahkunud, võtsin koti, kapist paar särki ja läksin välja. Otsustasin, et ma oma naise juurde enam tagasi ei lähe.

See oli raske otsus, sest jätsin maha kaks last, poega, üks 10- ja teine 2,5-aastane. Aga mul hakkas ka nende pärast hirm. Sest esiteks kuulsid lapsed seda kõike pealt, teiseks olin hirmul, et naine võib vihahoos ka lastele liiga teha. Palju on juhtumeid, kus naine on mehega tülitsedes raevuhoos teise ilma saatnud nii abikaasa kui lapsed.

Ma tulin tulema, jätsin kõik sinnapaika ja alustasin täiesti uut elu. Samas olen hiljem mõelnud, et kas ma ikka tegin õigesti. Võibolla oleks pidanud suhtes edasi olema, et seda suhet päästa. Ja et jätsin lapsed sellise inimese hoole alla. Mu naine oli varem laste peal füüsilist vägivalda tarvitanud, neid käega löönud, näpistanud ja rihmaga peksnud. Aga mitte kordagi neid noaga ähvardanud. Ma tulin tulema heas usus, et abikaasa jätab lapsed ellu. Ma analüüsisin olukorda ja leidsin, et naise raevuhoogude põhjustajaks olin mina ja vihast minu vastu võis ta teha haiget lastele. Seetõttu leidsin, nii imelik kui see ka pole, et minu lahkumine võib olla hea ka lastele.

Hiljem on mulle öeldud, et olin nõrk mees, et ma olingi selle ära teeninud, et naine minuga niimoodi käitus. Või et ma oleks pidanud end rohkem kehtestama, vajadusel vastama vägivallale omapoolse vägivallaga. Ma ei tea, kas see oleks olnud hea lahendus. Või mis arvate? Mida teha, kui naine ähvardab noaga?

14 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Aga kas ta sisises ka tigedalt? Noh, nagu uss, rästik?

VIKA ütles ...

Appi ma lihtsalt enam ei viitsi😏 Neid lugusi siin lugeda, hoidsin mitu päeva eemale siit lootsin tagasi tulles leida äkki paar head lugu laste just Juulikese arengu kohta v nende käekâigust aga ikka see sama jama siin!!!! Nägemist!!! Lähen teist pikemale puhkusele!

Anonüümne ütles ...

võib-olla oleks tõesti õigem olnud kui ta oleks sul otsast ära lõiganud.Hulk probleeme oleks jäänud olemata.Ja äkki ei nutaks sa teda siis siiamaani enam taga.

Anonüümne ütles ...

Issand küll, no sa Inno oled tõesti hale mees. Mida sa ketrad päevast päeva Ingridi teemal? Keda kotib mida ta tegi või mida ta ei teinud :D. Saa üle juba, mine tööle ja tegele oma lastega, kurat võtaks. Uskumatu tüüp lihtsalt.

Võru milf ütles ...

Inno käib praegu ka regulaarselt lõbumajas.
https://www.upload.ee/image/6086639/no.jpg

Anonüümne ütles ...

14:02, mis mõttes saa üle!? Ja mis mõttes keda kotib? Kõiki kotib! Avaliku elu tegelaste - poliitikute, tippajakirjanike, tippjuhtide tegemised kotivad kõiki! Seepärast kogu ühiskond nii katkine ja lõhestunud ongi, et avaliku elu tegelaste, eriti poliitikute, ajakirjanike ja tippjuhtide hulgas on niivõrd palju psühhopaate. Ja neil lastakse rahulikult toimetada ja üle laipade minna. Inno on erakordselt tugev isiksus, et sellise psühhi juurest tulema tuli ja ise tema tasemele ei laskunud.

Anonüümne ütles ...

Inno,kas sa nüüd käid ise endale anonüümselt toetavaid kommentaare kirjutamas? Või on siin maailmas veel samasuguseid väärastunud mõttemaailmaga inimes, kes ei näe läbi Inno kibestumusest ja vihast eksnaise vastu, keda ta juba 10 aastat alusetult laimab.

Anonüümne ütles ...

Selle asemel, et oma puudega lapsele vajalikku arstiabi anda tegelevad tema süüdimatud vanemad idiootsustega. Saa üle juba oma eksnaisest. Saime aru, et sa tefa endiselt armastad. Ei ole mõtet neid luiskelugusid välja mõelda. Pange see napakas juba vangi ära, lõpeb see komejant siin ära. Äkki trukitakse talle seal mõistus pähe tagasi.

Anonüümne ütles ...

Ma see esimene saa üle! kommenteerija. No saa juba üle jah! Meid ei koti see mida Ingrid tegi või ei teinud nagu ma juba ütlesin:D Innot aga kotib Ingrid vägagi :D. Erakordselt tugev isiksus my ass :D. Sa lihtsalt põgenesid oma uue naisukese juurde, nii lihtne see ongi.

Anonüümne ütles ...

Räägi enda eest, kiibits. Kui sind see teema ei koti, mida siin nii kangesti sädistad!?

Tundub vägagi kottivat see teema, ilmselt oledki see noakangelane ise või siis mõni tema padjaklubist :D :D :D

Anonüümne ütles ...

Kiibits? Ei no tänan :D. Ei ma kahjuks või õnneks ei ole see noakangelane ega ka padjaklubist ;). Ma tavaline inimenene kes lihtsalt imestab et selliseid inimesi nagu Sina üldse olemas on :D Oled sa siis Inno või Irja.

Inno ütles ...

Tead, tavaline inimene, kui tahad midagi muuta, siis vali valimistel naisterahvaste poolt, sest ainult nii on võimalik naiste olukorda muuta. See on Eestis naiste puhul tüüpiline: lähisuhtes kotitakse mehi, aga valimistel valitakse ikka meeste poolt.

Anonüümne ütles ...

Algas kättemaks ükt eest?

Tegelikult pole ju oluline, kas lugejad kirjapandut usuvad või ei usu. Oluline on, et üks teatud isik saab ilmselt teada, et netis ripub tema kohta selline tekst ja see eeldatavasti ei meeldi talle.

Anonüümne ütles ...

Aasta isa räägib: "See oli pärast seda, kui tulin vastu hommikut koju ja ütlesin talle, et käisin lõbumajas. Ma ei jõudnudki enam selgitada, et käisin lõbumajas lihtsalt joomas, sest minust poleks selle eesmärgipärast kasutajat sellises olekus lihtsalt olnud - naine võttis mul sõnad suust."