esmaspäev, 19. september 2016

DVD ajastu on meie peres läbi

Meie pere DVD-mängija õnnetult riiulil lebamas.

Täna ühendasin DVD-mängija teleka küljest lahti. Kes seda oleks võinud arvata, eksole?! Et DVD-ajastu nii lühikeseks jääb. Alles see oli, kui DVD videokasseti välja vahetas.

Kui aus olla, siis pole DVD-mängijaid juba hea mitu aastat enam arvutite küljes. Meil oli teleka ja Apple-TV-ga veel ühendatud DVD-mängija, et kunagi (suure raha eest) kokku ostetud plaate vaadata, sest ei raatsinud neid minema visata. Aga nüüd on DVD kvaliteet selgelt ajale jalgu jäänud. Ja bluray meie peresse ei jõudnudki, selle asemele tulid netist tõmmatud HD-kvaliteediga filmid. Filme ja seriaale on hea mugav vaadata Starmani ajamasinast.

Hüvasti, DVD! Sa teenisid meid hästi oma kümmekond aastat, aga nüüd on sellega kõik. See on umbes nagu juhtmega telefon, millega pole midagi tarka enam peale hakata.

Mis seal salata, kunagi kui Irja miljonid päris, sai DVD-sid kokku ostetud ligi 100 tuhande krooni ehk 6000 euro eest. Osa oleme tuttavatele ära kinkinud ja nüüd pole nendega muud teha kui lutsu visata. DVD-d võtavad kõigele lisaks hirmsalt ruumi. Terve kapitäis DVD-sid, paar tuhat filmi mahub tänapäeval ühele keskmise suurusega välisele kõvakettale.

Vanad DVD-d on hea anda lastele mängimiseks. Enne kiskusid nad riiulist raamatuid, aga nüüd on jäänud rahule DVD-dega.

5 kommentaari:

margus kiis ütles ...

Nii CD ja kui DVD on kergesti riknevad formaadid, isegi pikaks veninud ajalooga üleminekuvorm analoogkandjalt mälukiibile. Neil puudub analoogkandja autentsus ja mälukiibi töökindlus, peamine eelis on neil odavus ja lihtsus (kiht alumiiniumi palstkettal).

Aimot Viira ütles ...

Mis annab alust väita, et teist tüüpi andmekandjad, kõvakettad, mälupulgad jms., on pikema elueaga ? Kogemust ju pole.

Mul on kodus raamatuid, mis on üle 50 aasta vanad ja sama hästi loetavad kui need olid trükist tulles.On ilmselt ka 100 aasta pärast samas seisus .Vanad filmirullid mustvalgete fotonegatiividega, praegugi saaks neist fotosid teha kui oleks vajadust. Ma kahtlen, kas mingi kõvaketas on 50 aasta pärast sama hästi loetav.

Inno ütles ...

Küsimus on ka kvaliteedis. Üle 50 aasta vanad raamatud ja filmirullid on oma kvaliteedilt võrreldavad tänapäevase kõrglahutusega, aga vahepeal kasutusel olnud kassetid ja floppyd ning cd- ja dvd-plaadid ei võimaldanud salvestada eriti suurt andmemahtu, mis oleks taganud kvaliteedi tulevikku silmas pidades.

marge ütles ...

"Mis seal salata, kunagi kui Irja miljonid päris, sai DVD-sid kokku ostetud ligi 100 tuhande krooni ehk 6000 euro eest."
Oleksite selle raha võinud ju alimentide katteks maksta? Miks te seda ei teinud?

. ütles ...

Ma säästan Inno aega ja vaeva ning vastan Irja sõnadega alimentide-küsimusele ära:

"Irja ütles ...
MINA EI PEA MAKSMA INGRIDILE MITTE SENTIGI. OLEKS TA MEELDIV INIMENE, SIIS MA OLEKS MAKSNUD KASVÕI KÜMNEKORDSELT. AGA TA ON JÄLE INIMENE JA SEEPÄRAST MA EI MAKSA TALLE MITTE KUNAGI MITTE ÜHTEGI SENTI.
14. detsember 2009 23:38"

Kuna pärandus oli Irjale, siis oli tegu JOKK tegevusega. Natuke aega tagasi samas blogis loetud liigutav ülestunnistus Irjalt, kuidas ta lapsetoetuste rahast Inno alimente kinni tagus on isase sarvlooma tahke ekskrement.