teisipäev, 27. september 2016

Laste saamise põhiprobleem Soomes: ei leidu sobivat isa

Kui Eestis näikse olevat laste saamisel põhiprobleem raha, vähemalt nii paljud naised väidavad, et kui neil oleks rohkem raha, siis saaksid nad rohkem lapsi, siis Soomes on fookus hoopis mujal: nagu kirjutab Helsingin Sanomat, on laste saamisel on põhiprobleem, et ei leita sobivat meest. Nn heaoluühiskondades see nii ongi: laste saamisel ei ole põhiprobleem raha.

No Soome naiste nõudmised laste isale on väga kõrged - tean seda omast käest, mul on soomlane kodus. See pole nagu Eestis, et mees peab raha koju tooma. Soome naise jaoks pole raha mingi probleem, ta on võimeline seda vajadusel ise teenima. Soome naine tahab, et mees teda kodutöödes abistab. Kui ma 25 aastat tagasi esimest korda Soomes käisin, siis olin üllatunud, kui abivalmid on Soome mehed. Nad tegid ära kõik need tööd, mida Eestis peeti siis naistetöödeks: ostsid poest toitu, tegid süüa, pesid nõusid, pesid pesu, pesid väikse lapse peput, vahetasid mähkmeid, aitasid lapsi vannitada ja lugesid lastele unejuttu. Mul vajus sõna otseses mõttes karp lahti. Olin Soome meeste abivalmidust varem telekast näinud, aga et see päriselt ka nii on, see oli jahmatav.

Tekib küsimus, et naised, mida need naised siis tegid? Aga mitte midagi ei teinud. Istusid lihtsalt kodus, lugesid raamatuid ja ajakirju ning arutlesid päevapoliitiliste teemade üle. Kõik olid nagu Marju Lauristinid, sellised targad ja eneseteadlikud. Või käisid väljas, teatris ja kinos. Nautisid elu, nagu öeldakse. Soome naine on suur elunautija, tahab süüa head sööki ja palju reisida. Minu jaoks oli see täiesti uus maailm, aga see Soomes käimine jättis mulje sügava mulje: tahtsin ise olla oma naisele selline mees.

Ma saan ka aru, miks Soomes pole raha mingi probleem. Sest toetused on sedavõrd suured. Näiteks meie pere toetused oleks Soomes vähemalt kaks korda suuremad. Ainuüksi lastetoetus oleks Soomes ligi 2000 eurot ühes kuus. Soome riik peab sisuliselt väikeste lastega kodus olevaid vanemaid üleval, Eestis seda millegipärast ei tehta, kuigi Eestis väidetakse, et riik on lapsesõbralik. Aga see Eesti lapsesõbralikkus tähendab, et vanemad peavad lapse varakult lasteaeda panema, et ise tööle minna. Kuigi on teada, et lasteaiakohti napib ja vanemad peavad lapse järjekorda panema juba enne lapse sündi.

Teine laste saamise põhiprobleem Soomes on, et naised jätavad sünnitamise liiga hilisele ajale. Kui Eesti naine haarab lastega seoses kohe nö härjal sarvist, stiilis, et 22, viimane taks, siis Soome naine tahab enne koolid ära lõpetada, maailma näha ja elu nautida. Paljud Soome naised jätavad laste saamise 30ndatesse eluaastatesse - täpselt Irja näide - aga siis ei pruugi paljud naised enam lapsi saada. Loodus teeb oma töö. Soome arstid hoiatavad, et laps tuleks saada kõige hiljem 31-aastaselt, kui eesmärgiks on Soome naise ideaal kaks last.

Paljud Soome naised lükkavad lapse saamise edasi sooviga leida sobiv mees. Sobivat meest on aga väga raske leida, seda isegi Soomes. Mistõttu paljud Soome naised loovad kooselu sobimatu mehega, peaasi, et laps saada. See on samuti probleem, sest sobimatu mehega tuleb tihti lahutus, naine jääb üksikuks ja ei pruugi saadagi rohkem kui ühe lapse.

Mis on Eestis laste saamisel põhiprobleem? Panen üles vastava küsitluse.

169 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Aah, milline sisutihe nupuke! Nii põnev ja uudseid fakte täis! Meie tippajakirjanik on tagasi! Braavo!!!

Inno ütles ...

Tänan sisutiheda kommentaari eest! :)

Anonüümne ütles ...

Aah, ja millainen huumorintaju!

Alice ütles ...

Väga kahju, et ma täna ei jõudnudki esimeseks :D Vastamata ka ei saa jätta, sest sa tõesti kirjutad sellist arulagedat juttu jälle, et ma kohe pean kommenteerima.
Soome naistel on nii igav elu ja tore, et te Irjaga teineteist leidsite. Arvan, et paljusid naisi ei rahulda selline elustiil.Mina tahaksid ikka koos mehega teatris ja kinos käia, mitte ei jätaks teda kodutöid tegema, lapsi kasvatama ja ise naudiks elu.
Mis etendust Irja siis viimati vaatamas käis?
Pole need naised midagi veel viljatud peale 30-dat aastat.Sünnitavad veel 40 aastaseltki.
Meil on palju noori, kes lõpetavad kõrgkooli, muretsevad elamise ja alles siis plaanivad oma pereelu.Tänapäeval ongi kindlustunne ja haridus väga tähtsad.

Anonüümne ütles ...

Rumalad naised siis, laps pidi ju pärima ema intelligentsuse, isa tuleb valida vaid füüsiliselt ja vaimselt terve. Soomlastest muidugi on aastakümnete jooksul kujunenud lodev, mugav, igav ja haiglane rahvas tänu heaoluühiskonnale. Anna lollidele raha ja nad suretavad oma vaimu ning elu nagu ameeriklased seda tegid. Ka Eestis on tõusutrendiks see, et aina enam lapsi on ülekaalulised. Eesti riigi pluss on hetkel veel see, et raha ei kasva puu otsas, tuleb liigutada ja vaeva näha ja uskuge, see on suur pluss.

Avatar

Inno ütles ...

Sa Alice pole vist Soomes käinud - ega need mehed siis üksi kodus pole, ikka koos naisega. :) Naine pikutab, mees teeb kodus tööd. Harjumatu, eks? Ja naine käib teatris ja kinos ikka koos mehega. Me Irjaga käisime ka väga tihti kinos ja teatris enne laste sündi, nüüd vaatame kino kodus telekast.
Eestis on samuti arstid mures, et laste saamine jäetakse 30ndatesse, mil paljudel naistel viljakus hüppeliselt langeb. Loomulikult on neid, kes sünnitavad veel 50ndates eluaastates, aga selliseid on vähe.

Inno ütles ...

Aga Alice, sel Soome naiste mugavusel on oma varjukülg: neist paljud on paksud. See ilmselt rõõmustab sind. :)

Anonüümne ütles ...

Eestis ei õnnestu küll kohe kuidagi ENNE sündi laps lasteaia järjekorda panna.

Inno ütles ...

Õnnestub ikka, kui tutvusi on. :)

Anonüümne ütles ...

Teie kaks ei tea ikka mitte midagi elust Soomes. Sest kui te teaksite, siis teaksite ka, et Soomes nimelt enamud lapsi just läheb alla aastaselt lasteaeda, sest toetused kukuvad kolinal. Mis kasu on teenida 2000€ kui normaalse korteri üür on keskmiselt pool sellest? Teie pere ei saa ennast intelligentide hulka arvata Soomes, sest toetusi kerjavad ainult saamatud ja maahanmuuttajat- seda siis soomlaste endi arvamuse kohaselt.

Anonüümne ütles ...

Soome naine Irja on lodev matakas küll, selles osas on sul õigus.

Anonüümne ütles ...

Alice,kas täna on lasteaia päev?Kas istud lastega tegelemise arvelt siin?

Anonüümne ütles ...

Mis vahet seal on? Sina kiida Tühismaasid ja katsu kuidagi rahuneda :).

anonüümne ütles ...

Kuule anonüümne Alice,suur vahe ikka küll kui sa ei tegele tööajal lastega

Anonüümne ütles ...

Mina ei ole Alice, aga sina oled küll kas Inno või Irja. Püüad palju kirjavigu teha, et seda natuke varjata :)

Anonüümne ütles ...

Huvitav mismoodi, kui selleks on vaja lapse sunnikuupaeva või isikukoodi?

Vika ütles ...

Ooollllalaaaa saab jälle konenteerida!!! Siin oligi nii igav viimasel ajal et unustasin lausa siia kiigatagi!!! Aga jah te ei tea ikka soome elust mitte midagi!!! Esiteks on soome naised nii koledad nagu öö, paksud, lodevad ja riietuvad nagu pussakad et oleks mugav!!!! Soomr mehed nii kui kell kukub istuvad öllekas ölleklaasi taga! Ja soome lapsed hängivad juba kymne aastaselt mööda kaubanduskeskusi ringi suitsud hambus ja karjuvad v....!!!! Täiesti tavaline vaatepilt helsinkis!!!!

anonüümne ütles ...

See Teibi-Alice fännclub võiks aru saada,et igaüks võib siin kommenteerimas käia :).Selleks ei pea inno voi irja olema.Vaevalt,et nad viitsivad end anonüümse alt esindada :)

Kana Kaks ütles ...

Sa sonid Alice'ist juba nagu Inno Ingridist. Keegi võiks sul näpud klaviatuuri külge teipida tõesti, siis lärmaksid siin suts vähem :).

Anonüümne ütles ...

Selles suhtes, et Irja latt nüüd on küll mehe vaikul väga madalal ikka olnud.

anonüümne ütles ...

Kana,mis sul ikka ilma Inno-Irjata ja minu kommentaarideta teha oleks,igav hakkaks ju?! :)Kelle kallal siis kaagutaksid?

Kana Kaks ütles ...

Eino mis ta'nd igav. Eks ma siis lihtsalt muneks rohkem. Vahel tavalisi, sekka keedu- ja praemune. Aga see sinu jauramine Alice'i ümber on juba isegi igavam kui Inno kiun. Pole mõtet lihtsalt, nõmeda mulje juba jätab. Oleks ma Irja, siis saadaks su perse ja sõimaks Tühismaade tallalakkujaks.

anonüümne ütles ...

Aga ära tee välja,miks see sind puudutab mis ma Alice idiootsest teibijutust arvan?!Mis topid oma nokka siia?

Kana Kaks ütles ...

Miks Inno ja Irja sulle meeldivad?

anonüümne ütles ...

Ma juba eelneval olen kommenteerinud,et see ei tähenda,et nad mulle meeldivad ja et Alice kommentaaridega nõus poleks.Aga on asju ja sündmusi elus mille kohta ei heideta nalja nagu laste teipimine?Eriti andestamatu on see kui seda teeb õpetaja.Või kas tegi nalja?Mina ei laseks oma last(lapsi)sellise rühma.

anonüümne ütles ...

Ma käin siin samuti teemasid ja kommentaare lugemas.Väga intrigeeriv blogi on,enamik on igavad.

Kana Kaks ütles ...

Loomulikult tegi nalja. Aga siis ju ongi kõik korras, kui sina oma lapsi tema rühma ei pane. Me saime nüüd aru ja sa ei pea rohkem seda ütlema.
Mina ona tibukesed paneks küll Alice'l rühma, mulle meeldivad humoorikad kasvatajad.

anonüümne ütles ...

Sa peaksid ikka aru saama,et sa ei keela mind siin edaspidi kommentaare kirjutamast.Mina ei keela ega kamada sind?!Tekib küsimus miks sa nii tulihingeliselt Alice kaitsed ja välja vabandad.Ja loomulikult paneb Kana oma tibud hoidu :D

Anonüümne ütles ...

Kommenteeri terviseks, lihtsalt veidi opaka mulje jätad, kui teema asemel kommenteerijaid arvustad. Kui see on su eesmärk, siis palju õnne, oled liidripositsioonil...või ups, liider on sel alal ikka Inno ise....

Kana Kaks ütles ...

Ega ma sind keelata ei saa jah, püüdsin su tähelepanu juhtida asjaolule, et sa kordad end. Ikka ja jälle. Kirjutad oma teibist nagu Inno Ingridist, imetamisest, suurepärasest suhtest ja kodusolemise headusest. Ja see on sigaigav. Aga noh, kes on Kana, et sind keelata. Pane edasi, kuni Irja isiklikult tüdineb ja su perse saadab (pardon my french, aga sedasi in sel soome verd mutil kombeks teha).

Irja ütles ...

Jällegi pean tänama humoorikate kommentaaride eest - nii anonüümset kui Kana :). Tegid mul kohe hommikul tuju heaks :). Ja loomulikult - kõik võivad kommenteerida, keegi ei saa kedagi keelata. Nüüd võiks Alice veel öelda, kus lasteaias ta töötab, sest siis saaks tema fännid oma lapsed tema rühma viia ja teised teaks, millisest lasteaiast hoiduda.

anonüümne ütles ...

Kana Kaks,tundub,et Irja ei saada mind esialgu veel persse :)

Anonüümne ütles ...

Millised ilusad yldistused! Ma tunnen paris mitut Soome naist ja paris mitut Soome meest. Sealjuures toepoolest- enamus neist meestest votab aktiivselt osa kodutoodest ning lastekasvatamisest. Aga samal ajal mitte ykski Soome naistest, keda ma tunnen, ei ole kodus diivani kaunistus- koik nad kaivad tool ja jagavad nende samade meestega koduseid ylesandeid (kui just neil ei ole kodus toepoolest vaga vaikest last- siis yks vanematest on kodune). Samal ajal tunnen ma ka paris mitut Eesti meest ning yllatus, yllatus ka nemad teevad koduseid toid ja kasvatavad lapsi. Ma tunnen isegi paris mitut Eesti meest, kes on lapsehooldusel ning naine kaib tool...

Anonüümne ütles ...

Mis see sinu asi on,kas ma kommenteerin teemat või Teibi-Alicet?Mis see sinu asi on,et jätan opaka mulje?Sina ju reageerid mu kommentaaridele :)järelikult pole sigaigavad:)

Anonüümne ütles ...

tundub, et teibi anonüümsel pole ka midagi muud teha kui hommikust õhtuni ainult siin laksutada. siiamaani on ikka ainult alice hambus, et 24/7 kogu aeg kohvikus ja lapsed hooldamata, aga tundub, etse mis teistest räägid käib hoopis sinu kohta.mine õige ravile . oled sa alice peale kade või armunud? Üks kahest sest muidu poleks ta iga postituse all sul hambus.

anonüümne ütles ...

Teibi-Alice on vist ehituspoes,teeb järgmiseks tööpäevaks ettevalmistusi

Ann ütles ...

Kui segi Inno oli seda juttu kirjutades? Selles on Innol õigus, et Soome naised on laisad ja koledad, endal üks näide tal kodus. Aga et mehed kukupaid kodus ja kõik ära teevad, nu seda tahaks kohe näha. Inno loeb guuglest midagi ja kohe kõik ongi nii. Soomes ei ole ju ometi Eestiga võrreldes üle poole suurem üür, üle poole kallim lasteaia koht jne.
Aga juba vanasõnagi ütleb, et iga pool on parem kui seal kus oleme meie.

Palun minge sinna Irja sugulaste juurde ja elage oma unistuste elu. Miks te raiskate õnnetute Eestlaste õnnetut raha?

Anonüümne ütles ...

No kus nüüd tuli ikka naljakas kommentaar.Kas ennast ajab ka naerma? Oledki Alice peale kade, et temal elus kõik hästi on.sina pead siin päevad läbi kommenteerima ja ei meeldi ka veel teistele.

anonüümne ütles ...

Alice,kas piinlik pole sedasi anonüümselt siin esineda?

Anonüümne ütles ...

Muidugi olen Alice peale kade,tahaks ka Nõmme ujulas trennis käia,sinises Adi trikoos,plekke taguda ja lasteaias koos kolleegidega blogi arvustada

Anonüümne ütles ...

Nüüd läks sul ikka sassi. Kindlasti pole minu nimi Alice.Kas tekkis surusehullustus?Kes keelab sul Nõmme ujulas käia. Näedki Alice ära ja saad talle isiklikult öelda tervitused edasi.

Anonüümne ütles ...

Muide tahaks teada mis vahet on selles kui siin anonüümselt seljataga teisi arvustada ja mõnitada või näiteks koos kolleegidega seda blogi laste seisukohast arutada? tahaks nii inimlikust seisukohast teada saada? Pean kahjuks tunnistama, et minu sõpruskonnas on täpselt samuti kui jutt Tähismaadele läheb, siis öeldakse ah need imelikud ebanormaalsed inimesed.Kuidas siis nii kui kõik peaks nii hästi olema? Miks Tähismaade maine on alla igasugust arvustust kui nende elu on nende meelest kõik nii korras ja ideaalne.

Anonüümne ütles ...

Ma ei saa ühest asjast küll aru,et miks Teid torgib võõra inimese maine?Ei,ma ei kaitse neid ja ei kiida teguviisi heaks aga mille kuradi pärast teie muretsete?Noh räägite neid taga,klatsite,kes siis klatsi ei armastaks.Aga Alice kes väidab end olevat neitsimaarja kleebib lasteias suid kinni lastel.Pole ka teab mis normaalne inimene sel juhul...

Anonüümne ütles ...

Sa oled nagu pisike papagoi: "teip-teip-teip". Ise muidu tõesti usud, et Alice seda teeb või? Inno jälle topib endale rusikaid tagumikku ja mõnitab inimesi, sh puudega ja lapsi ja emasid ning see, tundub, on sinu meelest igati ok?

Anonüümne ütles ...

Aina rohkem kaldun arvama küll jah,kuna Alice nii kirjutas ja seda ka ümber ei lükka ega anna teada kus lasteias ta toimetab.Aga las inno topib omale rusikat tagumikku pühajeesus küll,kas kahjustab sind või kedagi oma toiminguga?või oled kade,tahab ise ta rusikat oma tagumikus tunda?Oled innosse armunud?:)

Anonüümne ütles ...

Kas sa olid kõrval ja nägid kui Alice seda tegi? Olid kaasosaline võ i ja aitasid?Mis sinu elus valesti on, et sa terve päeva siin ainult Alicest jahud? Kas sinul oma elu ei olegi?mitte kuidagi ei saa üle ega ümber.Naeruväärne oled.Kui sa kirjutad, et sind Tähismaade maine ei torgi ja sa ei kaitse neid, aga miks Alice sulle nii korda läheb, et sa juba teist päeva ainult temast jahud.

Anonüümne ütles ...

Muidugi kahjustab Inno oma rusika pärakussetoppimisega, kõiki ausaid maksumaksjaidvnimelt. Mõtle mis selle päraku normaalsuurusesse krookimine pärast Haigekassale maksma läheb!

Ei, ma ei taha seda tunda ja Innosse armuda pole reaalselt kellelgi võimalik. Ta on lihtsalt selleks liiga loll ja koll. Aga sulle ta tundub mingil perverssel moel meeldivat :). Öök!

Anonüümne ütles ...

Aga mis sinu elus valesti on,et juba teist päeva järjest jälgid mu kommentaare?Kas sinul oma elu ei olegi?Mitte kuidagi ei saa üle ega ümber.Naeruväärne oled.Miks Alice sulle nii korda läheb?Naeruväärne oled.

Marina ütles ...

Oh, anonüümne, me kõik jälgime sind siin päevade kaupa. Elu ikka on, aga selle pisikese hetke, et siit blogist läbi astuda ja su märatsusi kaeda, ikka leiab. Mul aega on :)

Anonüümne ütles ...

loen ja imestan kuidas punt anonüümikuid ühte püsikommenteerijat kaitsevad.Sassis tegelased

Anonüümne ütles ...

ära kujuta omale ette,et sa kuidagi teistest parem oleksid marinka :)

Anonüümne ütles ...

Kust kohast üks suvaline anonüümne kommentaator peaks teada,et Alice elus kõik nii hästi on?:D Lugesin kommentaare :DDD

Anonüümne ütles ...

Varem olid siin blogis postitused veidi metsa poole (sai vähemalt nalja), aga kommentaarid päris huvitavad, siis nüüd kisub ka kommentaarium täiesti metsa. Lähen ära koju!

Irja ütles ...

Ja kus Alice ise on? Ta võiks nüüd ka paar sõna öelda.

Marina ütles ...

Ma arvan, et Alice on tööl, hoolitseb põnnide eest. Vaevalt ta voodis püherdab.

moor ütles ...

Lapsed teipisid Alice toolikülge kinni,enne andsid valida mis värvi teibiga :D

Anonüümne ütles ...

Huumorinurk :D

Marina ütles ...

Ma ei tea, kuidas teistega, aga mind hakkavad need fetišiteemad/kommentaarid juba tüütama- rusikas p....s, rind suus, teibiga tooli küljes. Kas Inno nüüd hakkas pornot vaatamise asemel lugema? Kirjutage midagi põnevat, seda ju lubate kogu aeg?

Anonüümne ütles ...

Marina,kas keegi sunnib lugema?

Marina ütles ...

Igavus sunnib jah, see blogi ju lubab põnevust. Kus see on, ma küsin?

Anonüümne ütles ...

Pervod hoos

Anonüümne ütles ...

No aga üks püsiteibi anonüümik tahab siin ju esineda ja teistest terasem ja targem olla.Kas sul juba küll pole sellest nämmutamisest? igal asjal on lõpuks piir. Tegid nalja ja ehk nüüd juba aitab sellest teemast. See kisub juba nõmedaks ammu.

Marina ütles ...

Irjake, sul pidi sügisel raamatuesitlus olema Portugalis? Millal ja kus see toimub täpsemalt? Ma tuleks ka kaasa elama.

Anonüümne ütles ...

15.51 kas unustasid rohud täna võtta?

Anonüümne ütles ...

Kuule Jämejala patsient :D Vaata sul on auto juba maja ees.

Maria ütles ...

Tervitused, Marina!

Ma ei viitsi nende pidevat ketramist enam lugeda. Selline "mu eelmises suhtes" oli asi nii, aga "nüüd uues suhtes" on asi nii.

"Kui me tagasi tahtsime lennata, jäid meie lapsed haigeks"...
"Kuidas tegelikult polegi raha vaja, et õnnelik olla..."

Masendav.

Anonüümne ütles ...

Ainult sinuga koos,anna aadress tulen võtan peale :)Ravime su tigedust ja ka Alice võib meiega liituda,saab teibiravi :D

Marina ütles ...

Tšau, Maria!

Vaata, eks Tähismaade ketramisest peab ka aru saama- neil pole millestki uuest kirjutada, kuna nad ei käi kusagil, ei tee ega koge midagi. Siis tulebki minevikumälestusi heietada, kaugete sugulaste päevikutes sobrada ja vanemate pildialbumist parukaga ja parukata pilte avaldada.

Äkki me teemegi neile liiga, kui midagi enamat nõuame?

Anonüümne ütles ...

Irjakene istub ja naudib odavat meelelahutust, õitsedes oma raseduse varases pungumises. Pole kino ega teatrit vajagi, pööbel lennutab sitta ja perseid osavamalt kui suured gurud enne ette näidanud on. Pohlad sest lapse ratastoolist ja poogen Inno pornosõltuvusest ja igapäevatrussikute kulumisastmest, peaasi, et rõve nali soliseks ja blogipidajatele klikid tiksuksid. Hosianna!

Maria ütles ...

Ma ei tea kellele me liiga teeme:), aga üldjuhul on asjadega niimoodi, et ega tühjalt kohalt polegi midagi võtta.

Kas Irja ootab beebit?
See rahaloendus oli küll juba beebirahaga kokku arvestatud. Nojah, mis sa ikka seal kodus teed...pikad päevad ju ees lösutada.
Meie laste koolis käib ka ühe pere lapsed, kus ema ei luba isal tööle minna, sest äkki on keegi tema ilusast mehest huvitatud ja ise ei lähe sellep, et vaja lastega tegeleda.

Marina ütles ...

Kui Irja ootab praegu beebit, siis on ta palju rumalam, kui ma arvasin. No ei ole õige aeg, rabelegu enne vaesusest välja, siis paljunegu.

Anonüümne ütles ...

Miks te Irja pärast muretsete?Kui ootabki beebit see on tema mure,tema elu.

Marina ütles ...

Kust sa võtad, et me tema pärast muretseme?

Anonüümne ütles ...

Tänitad siin,et rabelegu välja vaesusest ja pole õige aeg.Mingi suvaline Marinotška teab millal Irja võiks rasestuda :D

Marina ütles ...

Pole ma mingi suvaline Marinotška. Sina mine ja ravi oma raevu :).

. ütles ...

Vaevalt, et keegi Irja pärast muretseb, suur tüdruk juba.
Aga sellisesse ellu veel lapsi juurde sigitada on kuidagi vastutustundetu. Need kaks esimestki peetakse jeeli-jeeli toetusrahade ja kerjamisega ülal.

Anonüümne ütles ...

Täitsa komöödia nurk:D Inno ja Irja provotseerivad ja kari kommentaatoreid lahmivad teemade all :D

Anonüümne ütles ...

Oh Sind Marinotškat küll :)

Marina ütles ...

Ma tunnen Inno higilõhna, Marinotškaks kutsub mind ainult tema :)

Anonüümne ütles ...

Täna rohud võtmata on samuti Inno higilõhnaline. Ma olen seda ennegi tema suust siit lugenud. On ikka kinu tõesti.Peaasi, et neil endil lõbus on. Varsti uus titt tulemas siis tuleb kunstrind soetada ja selleks jälle vaja raha kerjata. Tühja sellest Juuli teraapiast ja ratastoolist. Uue beebiga saab ju 300 eurot juurde.

Anonüümne ütles ...

Ma pean jälle sulle Marinotška pettumuse valmistama :(Ma pole Inno

Alice ütles ...

Tere õhtust. Tänane päev läks nii pikaks, et mitte kuidagi ei jõudnud varem teie seltsi, aga ma näen, et teil pole siin sugugi igav olnud ja terve päeva on tegevust jätkunud. Kommentaare on nii palju, et ma pidin vahepeal allkorrusel teed käima keetmas, sest kõht läks pika lugemise peale tühjaks. Alustan siis kohe otsast peale.
Inno. Soomes veedan ma igal aastal ühe nädala oma puhkusest, sest mu mehel elab seal hea sõber ja mina olen suur hobuste armastajaning sellel sõbral on hobused.nõen väga hästi kuidas Soome pered elavad.
Sinu jutt.Mida need naised siis tegid? Aga mitte midagi ei teinud. Istusid lihtsalt kodus, lugesid raamatuid ja ajakirju ning arutlesid päevapoliitiliste teemade üle. Kõik olid nagu Marju Lauristinid, sellised targad ja eneseteadlikud. Või käisid väljas, teatris ja kinos. Nautisid elu, nagu öeldakse. Soome naine on suur elunautija, tahab süüa head sööki ja palju reisida. Ja siis meeste kohta oli sul ka pikk arutelu mida kõikwe nad teevad. Kuskil polnud kirjas, et mehed ja naised käiksid koos teatris või kinos. Meestel oli nii suur töökoorem, et nad poleks teatrisse jõudnudki. :D. Mina ei ole näinud üheski peres sellist töökorraldust. Kuskil ei näinud naisi ainult diivanil vedelemas ja ootamas, et toit suhu tuleks. Irjale ja sulle kindlasti selline elustiil sobiks ja ma arvan, et te sobiksite siis sinna keskkonda väga hästi, kuigi ma ei tea kus nii elatakse.Sellest miks mind Soome naiste paksus rõõmustama peaks ma küll aru ei saa.Miks see üldse mind peaks puudutama. Sa ju kirjutasid ka seda, et imetav naine ei lähe kunagi paksuks, aga Irja teeb lausa tandemimetamist ja on ikka tüsedamapoolne.
Anonüümne 9.07 ma pean sind kurvastama. Ma ei olnud arvutis. Täna käisime lastega hoopis matkal Rocca Al Mare vabaõhumuuseumis ja meil oli väga ilus päikeseline sügispäev. Lapsed jäid väga rahule ja meie loomulikult ka, sest oli tõesti võrratu päev.
Tundub, et ma olen endale uue "sõbra"saanud, kes juba teist päeva ei suuda mind meenutamata elada. Irja ja Inno ma peaks ka natuke nüüd honorari teie arvelt saama, sest vaadake kui populaarne ma juba teist päeva olen. Ma ei pea üldse siin käimagi, aga kommentaare sajab uksest ja aknast sisse ja üks parem kui teine.Tulud teeme ikka pooleks nii oleks aus.
Muide teibi anonüümne ehituspoes ma ei pea käima. Kõik lasteaias vajalikud kaubad on ikka maja poolt.Ka värvilised teibid.
Irja 15. 03 olin ma endiselt Rocc Al Mares ja ära arva, et see lasteaeda saamine või mitte saamine ikka nii lihtne on. Järjekorda paneb ja kohti jagab ikka meie direktor mitte mina ja minul pole sellega mingit pistmist. Pealegi on meie rühmad kõik täis ja mitte ühtegi last praegu juurde ei võeta ja mitte keegi ei ole ära ka minemas.
Lõpetuseks tahaks veel teibi anonüümsele öelda, et loodan, et ta veetis väga toreda päeva ja naeris ikka südamest enda üle.minu meelest tegid sa enda ikka päris tolaks. isegi naljakas ei olnud sugugi. Kahju sinust, et sellisel ilusal sügipäeval midagi tarka ei suutnud teha.
Mis neid sõnu ikka raisata, eks.��

Anonüümne ütles ...

Külmavärinad käivad üle selja kuidas Alice püüab endast ideaalse naise pilti maalida.Tahaks endale kurku oksendada.

Alice ütles ...

Eks sa siis oksenda. :_D Siin on ju kõik lubatud. Mina vastasin ainult küsimustele ja see on minu elu.Kas vajad oksekotti või saad ise hakkama?

Kana Kaks ütles ...

Oh sa vaene kadeduse käes vaevlev anonüümne :(

Anonüümne ütles ...

Kas vajad oksekotti või saad ise hakkama?Ideaalsuse kehastus Alice isiklikult.Tahad saadan sulle ehk postiga?

Anonüümne ütles ...

Oh sa vaene Kana,oled vist Irja peale ka kade :(et teda kogu aeg kommenteerid.Vist armastad Innut :(Kahju sinust :(

Alice ütles ...

Loomulikult. Ma olin ju viisakas.Minul pole vaja ja oksele pole ka ajanud, aga jah ma imestan, et sa oled terve päeva kohvikus veetnud, aga ilmselt kõht on ikka tühjaks jäänud, et ikka veel rahu ei saa.
Ma ei usu, et peale Irja suudaks keegi teine Innot taluda, aga ehk teibi anonüümne suudad sina see ja sellepärast su hing ei annagi rahu. Võtad kõik kommenteerijad ette, et Inno ees pugeda ja plusspunkte saada.Ära loodagi. :D Usu mind sul ei lähe see läbi.

Kana Kaks ütles ...

Mõtlen siin oma kanaajuga, et mille pärast ma võiks Irja peale kade olla, aga no ei suuda. Kas sa oskad midagigi välja pakkuda?
Innosse ma armunud pole, see poleks võimalik, ma pole kedagi enda jaoks nii ebaatraktiivset veel kohanudki. Öök! Kus sul see teine oksekott oligi?

Alice ütles ...

Ideaalsuse kehastus Alice isiklikult.Tahad saadan sulle ehk postiga?
Mul oli vaja ainult copi peist teha lahke anonüümne oli vastuse minu eest juba kirja pannud :D

Anonüümne ütles ...

Kuule Alice imedemaalt, kus su ideaalne mees on? Kell nii palju juba, et ideaalis ideaalne paar nahistab teki all juba.Mul siiski kahtlus, et nomme majadest ja ideaalsest elust asi kaugel. Krt kui ikka elu oleks lust ja lillepidu armastav meheraasu kõrval, poleks elus aega 24/7 kohvikus passida ja kommida. Tegeleks ju hoopis muude asjadega.

Anonüümne ütles ...

Tead Alice,kahjuks või õnneks ei suudaks ma kõigiga siin suhelda ja neid ette võtta :D Nii imeline ja ideaalne suudad ainult sina siin olla :D Ja pole mul mingit mõtet Inno ees pugeda,ma ei tunne teda

Anonüümne ütles ...

22.58 milline õnn,et meid veel on :) Ma polegi ainus :) :):)

Marina ütles ...

Kamoon, Inno, sa suudad enamat kui siin anonüümsena jälle selle "küllap pole sul meest ja pole ammu k....i saanud"- retoorikaga välja tulemine!

Alice ütles ...

Mina olin terve päeva ära ja alles saabusin, aga sinu suu vahutas hommikust saadik juba. Minu võimetel olid täna piirid pole siin vestelnud kellegiga.Pole kunagi tervet päeva siin veetnud erinevalt sinust sinu kommide kellaaegu täna vaadates. Vahepeal ikka sööömas jõudsid käia? Näljane inimene pidi tige olema.Mis sinu tööandja siis ütleb, et töö ajast kohvikus passid või oledki see naerualuseks tehtud penskar?

Anonüümne ütles ...

Kana Kaks,lase Alicel teip suule kleepida,siis ongi mure lahendatud :)

Anonüümne ütles ...

Alice,pean sulle pidulikult teatama,trummipõrina saatel,et meid on veel,kellele sa ei meeldi :):):)

Alice ütles ...

Sa oled ennast juba piisavalt naerualuseks oma teibi jutuga teinud, aga lase enda rõõmuks edasi omaette kuskil seal kohviku nurgas. Homme ka päev. Pead jälle hommikust õhtuni siin heietama, aga mul pole enne aega tulla kui hommikul vara või õhtul peale üheksat. Eks ma siis vastan jälle su küsimustele.

Marina ütles ...

Teibi-anonüümne: sa oled ennast vist juba kulminatsioonini üles kütnud oma kujutlustega teibi kasutusviisidest? Sel juhul head ööd, uni tuleb sul ilmselt hea.

Alice ütles ...

Mul pole sellest sooja ega külma. Üldse ei kurvasta ja ma polegi siin selleks, et küsida kellele meeldin ja kellele mitte. See pole üldse minu blogi ja siin pole üldse sellel tähtsust.Ma lihtsalt kommenteerin seda blogi ja kirjutan enda arvamuse.

Anonüümne ütles ...

Marinotška,head und!

Anonüümne ütles ...

Alice,mul on kahju,et su pisikest ideaalset maailma suutsin täna raputada,seega edaspidi tead,et kõik anonüümsed ei ole mina :)Püüa sellega leppida

Alice ütles ...

Minu elu see ju ei muuda. See jääb ikka selliseks nagu on ja nii nagu mulle meeldib.Põhiline on see,et ma armastan oma elu ja see mida teie arvate on teie arvamus.Nii lihtne see ongi.
Olgu head ööd. Me hakkame filmi vaatama.

Anonüümne ütles ...

Sa püüad nii meeleheitlikult kõigile tõestada,et sul on imeline elu,milleks küll?Miks käid siin arvustamas teiste elustiili,miks usud,et oled parem kui inno-irja?Vastus on see,et oled üks õnnetu hing,kes pealekauba teibib veel võõraid lapsi.Oleks sul kõik hästi,ei käiks sa siin seda tõestamas :)

Irjainen ütles ...

Mine perse, teibianaal!

Alice ütles ...

Mina ei püüa mitte kellelegi midagi tõestada ja mul polegi seda vaja.Peaasi, et ma ise oma eluga rahul olen ja anonüümsete kommenteerijate arvamused ei lähe kohe kindlasti korda. Selleks on mul ikka mõned päris tõelised sõbrad, kes minust lugu peavad ja minuga suhelda soovivad.
See kuidas üks pere elab ja seal peres veel lapsed kasvavad on tõesti üllatav.Loen ka teisi blogisid ja mitmel pool on sellest juttu tehtud. Ma pole veel kuskilt lugenud, et nii tore ja armas perekond on see Tähismaade perekond.Millegipärast ikka ainult negatiivsed arvamused.
Pean samuti blogi juba üle 10-ne aasta ja mul on seal oma lugejaskond välja kujunenud, kellega oleme isegi paar korda aastas kokkutuleku teinud.Väga toredad ja positiivsed inimesed on kõik olnud.

Anonüümne ütles ...

Issand sa näed ja ei mürista.Sinul on sõbrad,kes sinust lugu peavad.Vauuu ma arvasin,et see peaks vastastikune olema.Täitsa haige eit oled,kui käid siin Tähismaade kallal kränumas,et ennast hästi tunda.Aga ma saan aru,sa saad mingi haiglase rahulduse,mis mujal puudu jääb,sinu ideaalses maailmas.

Anonüümne allikas ütles ...

No kui saabki, mis siis? Sind ju erutavad teibid näiteks? Teibi endale siis rusikas sinnasamusesse ja naudi, mis sa siin Tyhismatside blogis käratsed?

Anonüümne ütles ...

16.38 Sa pole ammu keppi saanud?

Anonüümne allikas ütles ...

Ja sina, anonüümne Inno? Kas räsitud armuke ka enam ei anna või?

Anonüümne ütles ...

Just anonüümne 16. 16. Võid oma tatti julgelt pritsida kahele poole ja keegi ilmselt isegi ei vihasta su peale.Eile tahtsid endale kurku oksendada. Su elu pole sugugi kerge meelekkumine ja ilmselt oledki üksinda oma vihahunniku otsas. Mis haiglast rahuldust sina saad, et Tähismaade nimel siin mitmes päev juba esined ja ennast lolliks teed? Homme on mihklipäev ja see pidi igal oinal olema. Võid samas vaimus jätkata kui see sulle rahuldust pakub. Igaüks läheb hulluks omamoodi.

Anonüümne ütles ...

Kule teibi anonüümne mis sinu elus puudu jääb, et ainult Alice kallal kräunumas käid?Kas sinu haiglane rahuldus on siis tänaseks kätte saadud või lased veel mitu seanssi?

Anonüümne ütles ...

Minge sebige endale keretäis keppi kusagilt parem :D

Anonüümne ütles ...

Kahjuks pean teid kurvastama kõiki,ma ei ole iga anonüümse kommentaari taga :)

Anonüümne ütles ...

Mul on küsimus, miks te enamus siis Tähismaade vastu olete? Hommikust ööni passite blogis, mõni làheb nii põlema,et hirm tuleb peale. Ja kes on see ime inimene Alice? Kas pole ebanormaalne oma elu kommides kõigile laiali laotada ja siis on esimene, kes ohib Tähismaade elu pärast. Ka mina ei fänna siin teatud kommenteerijaid, eriti närvidele käib Alice. Oma arust mega tark ja tubli aga kassiahastuses üritab töestada,kui lux elu tal on.

Anonüümne ütles ...

Mina jälle just Alice pärast käingi. Mulle ta meeldib. Siin on teisigi kelle kommentaarid on tasemel. Marina ja Kana kaks. Tähismaade blogi on kohati nii jama kui jama. Tundub, et enam eluvõõramaid inimesi polegi olemas, aga muist kommentaarid ongi need, mis selle elama panevad ja tõtt kirjutavad, mida nad ise ei taha märgata või meelega provotseerivad. Muidugi on ka mõni nõmedik, kes ei saa ise ka aru mida ta kirjutab.

Anonüümne ütles ...

Sellest ma saan veel aru, et kommentaatorid kommivad seoses Tähismaadega teemasid,mis neile ei meeldi jne.Aga milleks peab Alice tõestama ja pikalt heietama oma elu, see jääb arusaamatuks... Mida ta nagu tõestada tahab,et temal kõik on ideaalne. Me võime ju igaüks hakata oma elu siin lahkama,aga paraku on see ju nõme. Alice kommidest muud ei loe välja kui, et temal nii ja naa asjad...mida sellega näidata? Ta pole ju maamunal ainus kellel kõik super lux on ja kas ikka on? Tavaliselt öeldakse, et see kel kõik elus lux jne, see ei kiitle kunagi teiste ees....Mulle jääbki mulje ,et Alice näol on tegu kadeda ja kibestunud mutiga.Samas kust selline aeg pidevalt igas teemas sõna võtta ? Ma ei jõua isegi kõiki neid Inno ja Irja postitusi läbi lugeda, rääkimata kommimisest..Tuleb välja, et mõni muud ei tee, kui istub blogis,aga see ju Tähismaadele meeldib ja tegelikult nad teavad kui palju fänne neil on, olgu siis heas või halvas mõttes, aga nagu näha toimub kommides korralik vaidlemine ja ära panemine üksteisele ja see müüb.

Anonüümne ütles ...

Ma läksin just uudishimust seda imeinimest sinu kommide peale otsima, aga siin kõik teised kirjutavad hoopis rohkem. alice on küll väga tagasihoidlikult esinenud ja mina pole küll aru saanud, et hommikust õhtuni siin istub. La tema kirjutab mis talle meeldib sina ela ka oma elu ja kui sulle ei meeldi, siis on arusaaadav ja ei olegi kohustuslik. sain aru, et kõik on lubatud, aga miks just tema nii korda läheb. Järelikult ikka midagi kripeldab hoopis sinu hinges.minu meelest on ta väga optimistlik ja rõõmus inimene ja mutist on küll asi kaugel.Enne võiks irja ja inno kohta öelda, et on mutistunud ja erilisi huvisid pole kui seda teiste eludes sorkimist välja jätta.

Anonüümne ütles ...

Mis mu silmad näevad,ideaalse Alice'i populaarsus aina langeb.

Anonüümne ütles ...

No mina olen endiselt tema fänn ja hoian talle pöialt. mulle meeldivad lõbusad ja huumorisoonega inimesed.Vaevalt ta kurvastab praegu.

Kana Kaks ütles ...

Vastupidi, Alice muutub üha populaarsemaks. Kas sa muidu oma teibiteemadega kuhugi ehitusfoorumisse ei tahaks kolida? Seal on sarnaste huvidega inimesi vast rohkem liikvel?

Anonüümne ütles ...

Just, Kana kaks, mina näiteks arvan, et Alice'ist peaks järgmine president saama, vaadates, kui kannatlikult ta idiootidega suhelda viitsib.

Anonüümne ütles ...

Kana Kaks,ei soovi tõesti.Mulle meeldib samuti siin nagu sinulegi!

Anonüümne ütles ...

Ma ei saa aru, Inno IRja kellegile ei meeldi, aga kõik te kommite suure huviga, vaidlete omavahel. Mõni istub 24/7 blogis. Ja siis te räägite kui totakad Tähismaad on..

Anonüümne ütles ...

Mõni anonüümne jälgib ka siin 24/7 teisi anonüümseid ja siis kritiseerib iseennast ja teisi.Kust sa tead, et mõni siin 24/ istub? Deodorandi pealt lugesid või?

Anonüümne ütles ...

11.04 Aga mis sunnib teda siin suhtlema idiootidega?Miks ta seda teeb?

Anonüümne ütles ...

Mina ei näe siin küll kuskil Alicet idiootidega suhtlemas. Oma arust on silmanägemine ikka veel korras, aga keda pole, see on Alice.Vist on peeglitaguses maailmas.

Anonüümne ütles ...

Küll Alice varsti jälle välja ilmub,et esineda oma lux eluga ja upitada oma ego

Irja ütles ...

Huvitav, et Alice on ära kadunud. Ehmatas kriitiliste kommentaaride peale ära?

Anonüümne ütles ...

Tegime liiga vaesekesele.Punnis oma ideaalse eluga siin,nii et ajas oksele teisi

Anonüümne ütles ...

Alice Imedemaalt sittus oma püksid täis ja jooksis nõmmele metsa ära

Alice ütles ...

Ei ole ma kuskile kadunud.Ärge muretsege. Mul täna ju ujulas trennipäev.Ma ju kirjutasin, et olen 3 korda nädalas ujulas ja tulen peale üheksat. Kuidas te siis sellise pisiasja kahe silma vahele jätsite? Need anonüümsed kommentaarid pole mind sugugi ei ära ehmatanud ega endast välja viinud.minu tõelist elu nad ju ei muuda ja igaüks võib arvata nagu soovib.
Kurvastama pean teid küll, sest pühapäeval sõidame perega 10 päevaks minema ja siis pole mind siin tõesti. Nii, et ilus elu läheb edasi.
Teibi anonüümne oksekoti pakkumine on endiselt jõus. Ma olen ju lahke ja abivalmis ja esmaabi oskan ka sulle anda kui väga hulluks läheb. Just käisin uuesti koolitusel.

Anonüümne ütles ...

Mina arvan, et ega Alice loll ole, mõnes mõttes tal nupp ikka nokib. Ilmub homme blogisse ja esimese asjana kirjutab,kuidas ta eile õhtul ei jõudnudki kohvikut külastada, kuna ta veetis oma imelises elus aega oma imelise perega, super armastava abikaasaga,kes on kõik oma enda kätega loonud ja ta lihtsalt pühendus perele... Pange tähele, et selline jura sealt tuleb,pole ta kuhugi kadunud.

Anonüümne ütles ...

OH imet, kus hundist räägid on hunt juba kohal :D SORRY

Anonüümne ütles ...

Alice, unustasid mainida kuhu sa siis kümneks päevaks sõidad? See pole nagu sinu moodi, kanna ikka kõik üksikasjalikult ette, nii huvitav ja põnev on ju...

Alice ütles ...

Eks uuri välja või loe mu isiklikust blogist. Seal on kõik kirjas. :DTead anonüümne 21.30 sul on isegi vahel õigus. Just selline õhtu ootabki nüüd mind. Kaminas juba tuli praksub. :D

Anonüümne ütles ...

Alice,su fännclub kasvab mühinal :D

Anonüümne ütles ...

Mõnitajat peabki mõnitama,pea seda meeles.Fucking Alice from fucking wonderland.Ooo mu nimi on Alice ää,ma olen nii imeline ja ilus ja ideaalne ää.Kujutan ette mis vastiku sitahaisu näoga sa teisi vaatad

Alice ütles ...

Tead ma arvan, et sina pole isegi mu sitahaisu nägu väärt. Sa pead selle ikka enne korralikult välja teenima. Näita veel mida sa oskad ja suudad, aga tee ruttu. Mul on muud plaanid ja ma mul pole aega kaua oodata. Mu imeline ja ideaalne elu kutsub mind. :D

Anonüümne ütles ...

See on ikka hea komöödia nurk küll:D Teemat ei kommenteerita vaid puretakse üht kommentaatorit:D

Anonüümne ütles ...

See Alice on küll valmis seewaldi püsielanik

Alice ütles ...

No mis teha kui teibi anonüümne ei saa muidu rahuliku südamega magama minna ja tähtis töö jääb tegemata.Las tema räägib, ega sellest niikuinii mingit kasu pole. Palju kära, vähe villa. Igaühel on õigus oma südamelt kõik ära rääkida ja kui kergemaks läheb, siis on ometigi selle tühja tuule tallamisest midagigi kasu.Õndsad on need, eks on vaimult vaesed, sest nende päralt on taevariik. Aamen.

Alice ütles ...

Teibi anonüümne lahjalt esined. Sa suudad ju ometigi paremini. Proovi ikka uuesti.

Anonüümne ütles ...

Ma kaldun arvama,et Alice imedemaalt on hullumaja elanik,kes sai endale kellegi läpaka ja nüüd fantaseerib omale elu välja.Selline inimene ei saa ju päriselt eksisteerida

Alice ütles ...

Aa lõpuks ma saan siis aru miks sa minu kallal juba neljas päev siin tänitad. Sa oled kade. Viimaks tunnistasid üles, et selline inimene, kes oma eluga rahul on ei saa päriselt olemas olla.

Anonüümne ütles ...

Mulle meeldib see korrapära: nii kui ilmub Inno oma "uhuuriva aijagirjandusega", nii on naksti pkatsis ka nilbesuine anonüümik kommentaatoreid sarjamas.
Kokkusattumus?
Vaevalt küll.

Anonüümne ütles ...

Jällegi pean sind Teibi-Alice kurvastama ja vb su süda murdub nüüd kildudeks,et ma pole ammugi enam ainus kes kõigi kommentaaride taga on :D

Nipitiri ütles ...

Kas keegi teab selle saripostitaja Alice blogi?

Alice ütles ...

Tead teibi anonüümne seda vanasõna, et targem annab järele. Sai nalja tehtud kuigi naljakas ei olnud, aga igal asjal on ükskord lõpp ja sa võid nüüd üksinda seda jätkata siis kasvõi hommikuni. Mina sinu kommentaaridele enam ei vasta ja ma isegi ei loe neid enam, sest panen nüüd oma telefoni ära ja tegelen muude asjadega. Sa võid kirjutada mulle hästi pika kirja ja kohe mitu tükki. Võib-olla ma kunagi loen Maybe or maybe not.Igatahes ma luban, et saadan selle jõuluvanale edasi tervitustega sinu poolt.Eks ta siis ise otsustab.

Anonüümne ütles ...

Midagi pole teha Teibi-Alice,minust võid ju mitte välja teha aga oma uued sõbrad siin oled ise auga välja teeninud :)

Irja ütles ...

Alice, mind ka huvitab su blogi. Pane palun aadress, tahaksin seda lugeda. Ma arvan, et teised ka :).

Anonüümne ütles ...

Kuidas sa siis Alice ei viitsi lugeda kui istud veel 22,34 blogis ja kommid nii, et silmist pillub sädemeid? Ära aja jama, ammu peaksid juba kallima kaisus praksuvat kamina tuld vaatama. Millal sa seda romantikat veel teha jõuad, kui ujumistrenn ka veel seljataga , keha ja vaim vässud.. Ja võin kihla vedada, et loed koik kommid läbi ja oled varsti oma õigustustega platsis.

Alice ütles ...

Teate mis kõige naljakam on. Vahite siin kellaaegu millal ma siin käin ja aina arvustate.Viimane kommija isegi veel natuke enne südaööd käib jälgimas kas ma olen siin või mitte. Pean sulle pettumuse valmistama. panin oma telefoni kapile just 22.34 jaei lugenud su armsaid tervitusi.Kas sinu kallim siis sind voodisse ei oodanud ja sul polegi oma isiklikku elu,et nii hilja käid mind luuramas. :D
Muide ujula trenn teeb olemise väga reipaks ja mõnusaks ja mina ei vaja mitte kunagi rohkem ööund kui 6 tundi ja olen selline terve elu olnud. Nii, et romantikaks oli aega küll ja küll.
Mis te minu pärast muretsete. Mina saan hakkama. Ma ei veeda siin pooltki seda aega, mis anonüümsed õpetajad ja tänitajad veedavad ja just see näitabki teie olemust. Isennast ei näe, aga teisi olete siin küll kritiseerimas ja arvustamas.

Anonüümne ütles ...

No kümnesse, ma panin täppi,et Alice varsti platsis. Söö oma sõnu nüüd, et TARGEM ANNAB JÄRELE :D Ei suutnudki targem olla :D
Ja mul Alice on kallimad ,mitte kallim..võta siis näpust ,elu täis igast vürtsi ja minu jaoks pole ujumine mingi trenn...uina muina...ma ei viitsiksi sellise jama peale aega raisata.Ujumine pigem lõõgastus, mitte mingi trenn. Aga loomulikult peamine, et sa reibas ikka oled, siis jõuad veelgi tihedamini kommida ja veelgi rohkem ja rohkem oma elu lahata.

Ja kuidas teisi ei näe ja arvustame.. Mida sa ise siin koguaeg tegemas käid? Sa ju muud ei teegi, kui kas arvustad teisi või kiitled iseennast. Kuidas siis sina Alice iseennast ei näe?:D

Anonüümne ütles ...

Sellepärast Alice mulle(juba päris paljudele!) närvidele käib,et käib siin Innot-Irjat maha tegemas ja ennast upitamas pidevalt.Ainult võlt ja odav inimene kiitleb endaga,normaalne inimene ei tunne selleks vajadust.

Anonüümne ütles ...

Kuule pervo kas sina oledki inno uus armuke, et käid siin kannuseid teenimas ja määrad millal keegi võib kommimas käia.Sa käid ka paljudele närvidele oma rikkiläinud plaadiga.Litsakat tõugu ka veel nagu kirjutad.Rahune ükskord maha ja hakka oma elu elama. Niikuinii on aru saada, et poolte kommide taga oled sina, sest oma kirjakeelt ja ühesuguseid vigu ei saa varjata.siil udus.

Irja ütles ...

Mina küsisin Alice'ilt ükskord, kas tal on kunagi ka mitte õigus olnud ja palusin tuua ühe näite, kus ta EI OLE õigus olnud. No igal inimesel ei ole vahel õigus. Seepeale ütles tema, et tal on alati õigus :). Naera või nuta!

mõtlik ütles ...

Kus on Ällu?

Anonüümne ütles ...

17.43 Mine kerja kusagilt seksi hakkab ehk pärast kergem?:)

Anonüümne ütles ...

irja kui palju on sinule nõu antud ja räägitud igasugust tarka juttu. Kasvõi su laste suhtes. oled sa kunagi nõu kuulda võtnud. enne kui hakkad siin teisi arvustama või hukka mõistma mõtle mida te praegu teete. te järjest siin oma blogis materdate inimesi ja otsite nende vigu, aga ise olete nagu olete.Teie aemel ma kindlasti nutaksin, sest nii põhja annab ikka vajuda ja ma ei usu, et sealt kunagi isegi enam väljapääsu leiab. ükskord hakkavad teie vigade eest maksma teie lapsed. Inno juba praegu otsib lohutust teise naise juurest ja mis teist üldse saab. kohusetunnet pole ja eluga hakkama saamise kogemusi ja tahtmist ka pole.kas see pisutki ei pane mõtlema homse suhtes.

Anonüümne ütles ...

huvitavad argumendid. inno arvab, et kõike saab ravida rinnapiimaga ja mõni ainult seksiga.eks muidugi igaüks räägibki sellest millest parasjagu puudust tunneb.Innol on vist rinnapiimaag mõneks ajaks jokk, aga eks uus armuke varsti hoolitseb selle eest.
kuule pervo sul pidi ju ka mitu armukest olema. kas sa ei lähe enam kaubaks?

Irja ütles ...

Ällu on vist hakanud anonüümsena kommenteerima, kuidagi väga temalikud on need anonüümsed kommentaarid :). Oma nime all ei julge enam pead välja pista :).

Anonüümne ütles ...

Loomulikult Alice kommenteerib anonüümsena,ning oma blogi linki ka ei julge siia ülesse panna kuna kardab,et uus fännclub kolib sinna ümber :)

Alice ütles ...

Loomulikult teibi-anonüümne sina oled nii tark ja hea ja tead kõike, aga tee endale siis selgeks mis sind kõige rohkem vaevab et istun 24/7 siin või jätan lihtsalt päeva vahele :D Anonüümsena pole mul põhjust siin käia. Mida ma peaksin kartma kui tahan enda arvamust avaldadae. Eks te võite seda teemat siin nüüd pikka aega venitada ja avaldada arvamusi, et ise ise vastan.Mind lihtsalt ei ole. Isegi mitte anonüümsena nagu te siin arvasite.Kaua võib? Teil pole ammu mitte midagi tarka öelda ja oma blogi linki kindlasti ei hakka ma siia panema. Minu sõbrad on normaalsed ja viisakad inimesed. Miks ma peaksin?
Lugesin just hoopis mis musterpere kohta kirjutatakse. Irja miks sa nendele küsimustele ei vasta? Kas Innol on uus silmarõõm ja kus on Juuli, Roosi?Tahaksin ka enne ärasõitu teada, mis teie perest on saanud?

Irja ütles ...

Aga miks sa, Alice, siis ühes kommentaaris kirjutasid, et „lugege minu blogist”? Pane siis ometi blogi link, et saaksime lugeda!

Anonüümne ütles ...

Sa Teibi-Alice,ei pidanud ju minu kommentaaridele enam vastama.Targem pidi ju järele andma?Mis sa sügeled siis siin?

Ann ütles ...

Irja, sa oled oma blogi Alicile juba loovutanud, loe seda. Sulle ju meeldib sopakas.
Tähismaad loobivad oma blogis soppavaid teiste pihta, aga oma elu elatud ei saa.

Irja ütles ...

Või pole seda Alice'i blogi olemaski? ;)

Anonüümne ütles ...

See ongi Alice blogi :D Arvestades kui palju ta siin aega veedab :)