pühapäev, 11. september 2016

Miks ei võiks isa olla lapsehoolduspuhkusel?

Räägitakse küll palju emade ja isade, meeste ja naiste võrdsusest, aga kui sünnib laps, siis jääb lapsehoolduspuhkusele enamasti ema, mitte isa. Aga miks ei võiks olla isa, või siis ema koos isaga lapsehoolduspuhkusel? Kui on nii, nagu räägitakse, et lapsed on riigile olulised.

Miks peaks isa saama võimaluse olla lapsehoolduspuhkusel? Eelkõige seepärast, et kui sünnivad lapsed ja ema jääb koju, siis peab isa hakkama tööd rabama mitme eest, et pere hakkama saaks. Sest kui ema töölt koju jääb ja lapsed sünnivad, siis pere kulud mitmekordistuvad, aga tulud vähenevad. Seda vahet hakkab tasa tegema isa oma tööga, sageli ennast ja oma tervist säästmata mitme koha peal. Pole siis ime, et mehed end noorelt surnuks töötavad.

Nii et: miks ei võiks isa olla lapsehoolduspuhkusel. Koos emaga, lapse 3 esimest eluaastat. Üksi on emal väikse lapse või lastega väga raske, eriti kui peres on veel erivajadusega laps. Uuringute järgi saavad isad lastega hakkama niisama hästi kui emad.

Öeldakse, et paljud paarid lähevad lahku siis, kui sünnivad lapsed. Mis on väga halb, sest pered ongi loodud lapse turvaliseks arenguks, see on lapse turvavõrgustik. Kui see murdub, siis kannatavad eelkõige lapsed. Mina väidan, et naiste ja meeste võõrdumine saabki alguse sellest, kui naine jääb lastega koduseks ja mees rabab mitmel rindel tööd teha. Paarid enam teineteist ei näe ja lahutus polegi enam kaugel. Emad ja isad peaks saama võimaluse koos kodus olla ja väikeste lastega tegeleda. Ma olen 100 protsenti kindel, et lahutuste arv kukub kivina.

3 kommentaari:

Alice ütles ...

Huvitavad faktid sul. Sa nagu otsiksid kogu aeg endale vabandusi, et oled koos Irjaga kodus ja elate almustest ning toetustest.
Mina olen 4 korda lapsega kodus olnud ja mitte kordagi pole mees pidanud tegema lisatööd või mitmel kohal rabama. Kui mehel on kindel sissetulek ja lisaks veel lastetoetused, siis saab normaalne pere väga hästi hakkama. Me ehitasime koos veel maja valmis kui esimene laps oli 2 aastane ja ma jäin teist last ootama. Võtsime küll ka veel 10000 rubla pangalaenu, aga selle tagasi maksmisega polnud küll mingeid raskusi ja 2 aastaga kolisime majja sisse.
Usun, et tänapäeva emad saavad isa tööl olles väga hästi lastega hakkama ja ühist aega on ka piisavalt, et koos pere ja lastega seda veeta.

Ann ütles ...

Mida on teha kahel vanemal beebiga kodus? Vaadata kuidas ta magab, tissitab ja siputab tekil? Mis seal vaatamises nii rasket on?
Meil ei jäänud otseselt koju kumbki, mõlemad tegime väikese kohaga tööd ja olime kas kordamööda või koos lapsega kodus.


Aga kui mõlemad vanemad on ühe lapsega kodus, siis kas töötavaid inimesi jääbki? Ja lapsehooldus puhkus ei anna ju raha. Või ootad, et mõlemad saaks vanemahüvitist? Kust see raha tuleks? Meie riigis ei laeku makse nii palju, et saaks lubada kõikidel riigikulul kodus olla. Ja sinul Innoke polegi õigust VH, sest sa pole 6a makse maksnud. AAAA... sa ei märganud, et VT ei maksa 6a. Oleks Ingrid OÜ-tanud, küll sa siis oleks selle juba ammu välja uurinud ja lamenti löönud.

ann ütles ...

Ma ei ütleks, et kui naine on väikese lapsega kodus, siis pere kulutused kasvavad.
Võibolla siis, kui naine veedab aega koos lapsega shopates ja kui näit. lapsevanker peab ikka see kõige kallim-luksuslikum olema jne.

Kui erilst shoppamist ei ole (ei osta endale riideid kokku, lasteasju kasutad korduvalt mitmel lapsel),siis kulutused on ikka pigem väiksemad.