esmaspäev, 19. september 2016

Noored rändavad lastega ringi

Briti-Rootsi abielupaar müüs maja maha ja rändab mööda maailma ringi, väljavõte Daily Maili veebist.

Viimasel ajal on üha levinum trend, kus noored lastega pered müüvad oma elamise maha ja rändavad mööda maailma ringi. Lapsi kooli ei panda, sest kool ahistab lapsi.

Daily Mail kirjutab Briti-Rootsi perest, kus üks poeg 4-ne saab rinda ja teine 6-ne pidi kooli minema, aga pere ei leidnud Inglismaal sobivat kooli. Peres laste peale häält ei tõsteta, aga koolis seda põhimõtet ei järgita. Samuti leiab pere, et lapsed õpivad koos vanematega ringi rännates palju rohkem kui klassiruumis samu asju raamatust lugedes.

Eestist meenub Irja venna Vello ja tema kaasa Aita Vaheri pere, kes reisis oma peretsirkusega 10-15 aastat tagasi mööda Euroopat ja Põhja-Aafrikat ringi ning lapsed õppisid kodus. Väga toredad lapsed on, ei saaks öelda, et koduõpe oleks neile kuidagi halvasti mõjunud. Tihedalt koos kasvanud pere on väga ühtne ning mis huvitav, lapsed on jäänud Eestisse. Irja teise venna Eino lapsed õppisid Eestis koolis ja on nüüd elama asunud Austraaliasse.

Paljud vanemad eelistavad koduõpet koolile, sest koolis peab laps valdavalt istuma laua taga, mis on väikse lapse jaoks ebatervislik. Eesis on asutatud mitmeid väikseid erakoole nagu Sänna leiutajate kool, kus lapsed õpivad tegevuste kaudu väljas vabas looduses.

6 kommentaari:

Alice ütles ...

Ma küll ei usu, et paljud vanemad eelistavad koduõpet koolile. Erandeid on kindlasti, aga mitte palju. Lastel on vaja suhelda ka teiste lastega väljaspool kodu mitte ainult oma õdede, vendadega.
Vello peres tingiski kodusõppe just see, et pere käis ringreisidel mööda maailma ja esines. Nad ei olnud ju kuskil paiksed kaua aega, aga palju selliseid peresid ikka on.

Inno ütles ...

Aga kodusõppe tulemus on väga hea! Vaadake, kui kokkuhoidev pere, kuidas lapsed teineteist ja oma vanemaid toetavad. Selliseid näiteid on väga vähe. Õdede ja vendadega lähisuhtlus õpetab suhtlema kõigi teistega. Õpetab lastele kõige tähtsamat - püsisuhet. Kõik muud suhted on ebapüsivad. Tänapäeva lapsed ei oska püsisuhteid luua, kuna neil pole eeskujusid ja neil pole kogemust, lapsed ja täiskasvanud on suured egoistid, seepärast paljud abielud lagunevad.

Inno ütles ...

Lisaks ma leian, et laps peaks suhtlema teiste lastega mitte ainult oma kodumaal, vaid üle maailma. Nõnda õpivad lapsed hindama, austama ja armastama oma kodumaad.

Ann ütles ...

Mitte mingil juhul ei õpetaks ma last ise kodus. Mul puuduvad nii mõnedki oskused. Võin ju eesti keelt, matemaatikat ja loodusaineid õpetada, aga kunst, tööõpetus, muusika, teistega arvestamine, seda ei ole mul kodus kuidagi võimalik pakkuda. Ja millal ma siis tööl käiksin? Öösel õpime lapsega ja päeval teen tööd? Võimalus on ka, et hakkan ka internetis kerjama.
Roosike peabki koduõppele jääma, sest muidu saab ta sama jama kaela nagu su poisid. Isa teeb internetis perest külanarrid´.

Alice ütles ...

Lõpeta ära oma jaburdused. Meil on 4 lapseline pere ja ainult noorem on veel koju jäänud, aga me käime väga tihedalt läbi ja veedame kõik pühad koos. Helistame ja suhtleme igapäevaselt ja saame osaa kõikide muredest ja rõõmudest. Kõik lapsed on koolis käinud ja mitte keegi pole koduõppel olnud. Sinul on kogu aeg ainult 2 äärmust ja mitte kunagi pole vahepealseid variante.
ma saan aru kui lapsel on mingi terviserike või on selline elustiil nagu perekond Vaheril oli, aga normaalne laps peaks ikka koolis omasugustega läbi käima ja koos õppima.Ja enamikust kasvavad terved ja tublid inimesed, kes oskavad ka teistega arvestada.

margus kiis ütles ...

Mingid mõned veidrikud küll nüüd trend ei ole.