esmaspäev, 26. september 2016

Tulge oma haigele lapsele järgi!

Harjun tasapidi mõttega, et pean lapse lasteaeda panema. Mis mind aga eelmises suhtes lasteaia puhul kõige rohkem häiris, isegi hirmutas, oli telefonikõne: „Teie laps on haige. Palun tulge oma haigele lapsele järele.”

Sageli tuli kõne poole päeva pealt, mil olin kas mõnel kohtumisel või koosolekul. Siis oli päris hirmutav, kui kõne tuli lasteaiast. Alati käis läbi hirmuvärin, et kas on lapsega midagi juhtunud? Enamasti helistati küll emale, aga kui teda kätte ei saadud või telefon oli kinni, siis helistati isale. Ja lasteaiast tulevad sõnumid olid alati negatiivsed. Mitte kunagi ei helistatud selleks, et öelda midagi positiivset, näiteks stiilis, et teie laps on täna eriti vahva. Ma ei mäleta, et laste kohta oleks kunagi öeldud, et nad olid vahvad.

Pärast sellist kõnet tuli loomulikult kõik tööd ja tegemised pooleli jätta ning lasteaeda kiirustada. Vahel juhtus nii, et sattusime emaga üheaegselt, siis oli tükk aega vaidlemist, kes lapse koju viib ja haige lapsega koju jääb. Võite ette kujutada seda olukorda: kaks high-achieverit ootamatult välja kutsutud, mõlemal tähtsad kohtumised ja koosolekud pooleli ja ootel, laps nutab kõrval, õpeteja nõutu näoga tunnistajana kõrval. Kes paneb lapse riidesse, kes temaga koju sõidab, kes koju jääb. Vahel oli nii, et kõigepealt sõitis ema koju ja siis vahetas isa ta hiljem välja. Ning siis tuli hakata otsima hoidjat, kes haige lapsega koju jääb. Kui hoidjat ei leidnud, tuli kõik plaanid ringi teha. Ühesõnaga, üks paras peavalu. Väga stressirohke. Ning selliseid olukordi tuli ette vähemalt üks kord kuus, vahel isegi sagedamini.

Ühelt poolt võib lasteaia tegevusest aru saada. Ega tegemist pole mingi heategevusasutusega. Teiselt poolt jälle võiks olla suhtumine veidi inimlikum. Ma ei mõtle siin ekstreemsusi, kus õpetaja lapsel suu kinni teibib. Vaid võiks olla veidi rohkem nagu perekonnas. Aga jälle, igas peres on asjad isemoodi. Mõnes peres süüakse ilusti ümber laua, käed põlvedel ja kõik toit tuleb viimseni ära süüa, enne ei või lauast tõusta. Teiselt poolt jälle on mõnes peres nii, et laps võib toiduga mängida, söömise ajal telekat vaadata ja osa toitu söömata jätta. Kuidas ja mismoodi leida lasteaias see kesktee?!

Lasteaed ja siis edasi kool on mõeldud eelkõige selleks, et lastest saaksid tulevikus igapidi korralikud ja kasulikud rahvamajanduse sisendid. See on see, kui öeldakse, et lapsed on meie tulevik. Ja ega neid siis eriti hellitada ei saa. Muidu hellitatakse ära ja lapsed ei taha sõna kuulata, lähevad õppima filosoofiat ja hakkavad mingeid arusaamatuid teooriaid välja mõtlema. Või mõtlevad välja mingi vidina, mis võtab miljonitelt inimestelt töö. Kas seda on siis vaja?!

81 kommentaari:

Ann ütles ...

Mu lapsed on järjest 7a kokku käinud lasteaias ja selliseid kõnesid on ikka üli vähe. Nii 4-5 mõlema peale kokku. Laps ei jää nii kergelt ootamatult haigeks. Tal ilmnevad ikka enamasti mingid sümptomid enne.

Ja teie peres pole ju muret, et te tööl ja keegi ei saa järgi minna Te ju ei lähe tööl. Ja last te ka nagunii ei pane lasteaeda. Mida sa halvustad lasteaedu, teadmata mis seal tegelikult toimub. Mu lapse lasteaias õpetaja ei võta tatist last vastu ja ei lase haigel lapsel 8h seal passida, et veel teisi nakatada.

Helen ütles ...

Mul on 3 last lasteaias olnud ja kordagi pole sellist kõne saanud. See võib juhtuda siis, kui viidki poolhaige lapse lasteaeda. MIna olen lapsega kodus olnud, kui on näha, et tal on mingi haiguseuss sisse pugemas. Vahel muidugi tulevad haigused ka ootamatult, seda küll. Muide, seda tuleks teadvustada endale ENNE laste tegemist, et nad võivad vahel haigeks jääda ja siis peab keeg nendega kodus olema. See ei tohiks sulle nüüd ega kas iis küll erilise üllatusena tulla, et see nii on.

Inno ütles ...

Vat minul pole kunagi õnnestunud seda haiguseussi hommikul vara kindlaks teha. Siis on kõik lapsed ühesugused, nii haiged kui terved. Pealegi tõuseb palavik päeva peale, nii kella 14-16 ajal. Hommikul pole tavaliselt mingeid sümptomeid veel, vähemalt on see nii olnud minu laste puhul.

Marina ütles ...

Püha müristus! Sinu jaoks on probleem, et sul palutakse oma haige laps lasteaiast koju viia? Haige lapse koht ju ongi kodus, oma voodis ja oma vanemate hoole all! Selle asemel, et olla tänulik, et sulle kiiresti teada antakse, et saaksid lapse koju oma hella hoole alla viia, sa hoopis virised! Kas sa ei armasta siis oma lapsi?!? Mingi koosolek on tähtsam kui lapse heaolu?

Alice ütles ...

Millist varianti sina siis välja pakuksid? Kuidas saaks lasteaed veel inimlikumalt käituda kui laps jääb haigeks. Võtame tavalise näite, et lasteaias on 20 last kohal ja on 2 täiskasvanut.Teie peate olema kahekesi kodus, sest irja ei saa üksi kahe lapsega hakkama, ei jõua endale süüa teha, sest ta peab kogu aeg imetama ja sureb muidu nälga, aga kuidas siis lasteaias peaks saama hakkama 19 terve ja 1 haige lapsega 2 täiskasvanut. Seal tuleb samuti lapsi toita, õppetööd teha, väljas käia, ja lapsed päevaunele panna.Loomulikult ei saa nõuda, et vanemad tormavad kohe silmapilk kohale ja viivad lapse minema, aga inimlikust seisukohast võttes on ju loomulik, et vanem tegeleb ise edasi oma haige lapsega. Lasteaias pole lubatud lapsele rohtugi anda.Mõõdame palavikku ja anname esmaabi kui lapsl on ninaverejooks või kukkudes viga saanud, aga tõsisemate probleemide puhul ikka teatame vanematele.Kui meie seisukohast nähtuna on olukord väga tõsine, siis kutsume kiirabi. Mina olen seda ühel korral teinud ja selgus, et lapsel oli epillepsia, millest vanem polnud meile teatanud.
Sõõmisel on lasteaias oma kindlad reeglid. Selge see, et kui lapsele ei maitse ei pea ta lõpuni sööma ja teda ei hoita vägisi laua taga kuni taldrik on tühi, aga toiduga mängida või kõva häälega söögi ajal lobiseda pole samuti viisakas.
Kes keelab lapsi hellitamast? Lapsi tuleb alati hellitada ja tunnustada, aga teha seda mõistuse piirides ja mitte ära rikkuda, et tal ei tekiks selline tunne, et teha võib kõike ja kõik mis tema ütleb ja tahab ongi õige. Elementaarsed reeglid peaksid ikka paigas olema.

Inno ütles ...

No vot, Alice, saate nüüd kõvasti arutada seda teemat kolleegidega oma lasteaias. Anna siis teada, mis välja mõtlesite!

Alice ütles ...

Sinu taiplikkuse aste on meil juba selge ja seal pole midagi uut. Asi ei kuulu isegi arutlusele enam.

Inno ütles ...

Võtate siis mõne teise pere ette? :)

Alice ütles ...

Õnneks olete teie ainuke selline pere. Pole kunagi varem selliste peredega kokku puutunud ja ausalt öeldes alguses ma arvasin, et see ei olegi päris vaid te teete inimkatseid ning vaatate kuidas inimesed reageerivad.Siiamaani on pisut raske uskuda, et sellise mõtlemisega inimesed eksisteerivad ja on veel oma eluga rahul ka.

Marina ütles ...

Inno, vasta palun küsimusele: kas sa ei armasta oma lapsi? Miks sa ei taha ise oma haige lapse eest hoolt kanda vaid tahad ta lasteaeda võõraste inimeste kantseldada jätta just siis, kui ta sind kõige rohkem vajab?

Anonüümne ütles ...

Sellest on natule raske aru saada küll, mida sa praegu lasteaiale ette heidad? Muidugi on töötaval inimesel keeruline asju ümber korraldada - aga lapsevanemate esimene huvi on ju ikka see, et laps tunneks ennast hästi. Ja päris kindlasti ei taha haige laps midagi muud rohkem kui et ema või isa oleks tema kõrval. Kui lapse kord juba saad, siis oskad ju ikka arvestada sellega, et eriti tema väikelapsevanuses tuleb olla valmis kõigiks ootamatusteks. Minu omad palaviku tulles oksendasid alati ja olid koduski hoolimata kõigest lohutamisest-julgustamisest mures,kui see juhtus, lasteaias siis seda enam. Ma oleksin küll olnud tõsiselt häiritud, kui mu laps oleks kügelenud palavikuga lasteaias ja kasvatajad oleksid pidanud võimalikuks mulle mitte helistada. See ju tähendab ka nende seisukohalt ennekõike lapse huvidega arvestamist, mõtlemist sellele, kuidas tal oleks parem. Kui ema ja isa omavahel nii vähe suhtlevad, et sedagi ei saa kokku lepitud, kumb haigele lapsele järele äheb, eks siis on ka palju oodata, et mõistetaks, miks see oluline on. Tööl, ole sa kui tähtsal ametikohal tahes, on alati ka teisi inimesi, kes saavad korraks mõne asja enda peale võtta, ema ja isa on lapsel siiski vaid üks, seda lähedust ei asenda talle ükski kasvataja, see on paratamatus. Põhimõtteliselt heidad sa praegu lasteaednikele ette, et nad lastest hoolivad. Kasvataja asi pole mõelda su tähtsale töökohale - tema asi on mõelda lapse heaolule ja seda nad ka üldjuhul teevad. Selleks ema-isa järele kutsutaksegi, et nad saaksid oma haiget last hellitada, sest seda vajab laps - ja eriti haigena - rohkem kui midagi muud.
Ja miks sa üldse PEAD lapse lasteaeda pead panema? Toetustest elab ju lahedalt ära, kodus olete nagunii, pole siis ju vaja sinna viia?
triina

Inno ütles ...

Ma ei heidagi mitte midagi ette, lihtsalt kirjeldasin, mis toimus. :)

Anonüümne ütles ...

Milles probleem? Nüüd on ju mõlemad vanemad töötud logelejad, miks nad ei võiks haigele lapsele järgi tulla? usun, et ka kurjategija lastakse sellisel juhul erandkorras oma sunnitöölt varem ära.

Inno ütles ...

Oot, aga tööle ei aetagi siis enam või? :)

Anonüümne ütles ...

Kirjeldasid, mis toimus, aga ütlesid ka, et sind see HÄIRIS ja HIRMUTAS - teistel emadel-isadel on tavaliselt ikka hea meel, kui haige laps saab kehva enesetundega kiiresti oma koju, see võib tekitada keerulisi olukordi, aga häiriks ikka pigem lasteaiaõpetajate vastupidine käitumine.
Aga et tööle - sa oled ju siin kümneid kordi halanud, kuidas sa ei saa tööle minna ja sul pole ka mõtet tööle minna ja sa ei tahagi tööle minna, sest toetustest aitab küll - mis sind sinna siis ajada, sa nagunii ju ei lähe.

Anonüümne ütles ...

Mina ikka tahan uskuda, et peategelased teevad inimkatseid. Kuna keskmine mõistus ei saa ometigi sellist sõnaosavate heidikute elukorraldust aktsepteerida, siis igati mõistlik on piire nihutada ja vaadata kui kaua (ja mind ennast huvitab justnimelt, et miks) viitsivad kommentaatorid ohkida ja puhkida: "laisad ja lodevad ning ei viitsi tööle minna, issand iu". Üldiselt mind ei häiri selle blogi puhul see töötuse ja imetamise jne teema aga vastu hakkab laisk ema, kes korrutab, et ta koristab kodu aga iga pildi peal on see segamine ja suvaline ehk kodust ei õhku ei turvatunnet, ei enesekindlust, ei midagi omapärast-teiepärast, see on igav. Lastega usun saate praegu hakkama elu-oluliselt aga ka looduses on reeglid, paljas suhtumine, et laps jooksis nt talvel jääauku, küll on lapsel tore, ei tee last kuidagi looduslähedasemaks. Samas usun, et ka minu häiritus on katse ja tegelikult nii ei ole. Inno ja Irja on suurepärast inimesed, verbaalses pildis andekad ja lastevanematena igati eeskujulikud.

Anonüümne ütles ...

Inno, loomulikult tahaks enamus blogi lugejaid (ja ilmselt ka enamus maksumaksjaid), et teie parasiitlik eluviis lõppeks ja te tööle asuksite. Samas usun, et kõik on ka sellest aru saanud, et tööle sa minna ei taha, kuna kohtutäitur võtaks enamuse su palgast ära ja annaks Ingridile. Samuti lõppeksid siis sotsiaaltoetused.

Anonüümne ütles ...

Alice pidi selle blogi peale 5 min.päevas raiskama.Ometigi on iga teema all esimesena postitamas.Kas lastega lasteaias ikka jõuad tegeleda või on nina telefonis pidevalt?

Kana Kaks ütles ...

Nn "anonüümne"- kas on tore Inno ja Irja käsku täita ja siin tülikamate kommentaatorite kallal kraaksuda? Et kui kommentaari kohta pole midagi öelda, siis läheme kommentaatori isiku kallale? Nii Innolik käitumine.

Anonüümne ütles ...

Kummaline lasteaia õpetaja,kes jõuab iga kell ja iga minut siin kommenteerida.Laste lõunaune ajal tehakse paberitööd või käiakse koosolekul vms.Lastest kahju,kellel selline õpetaja..Selle asemel,et nendega tegeleda ta kraaksub siin..Kurb tegelikult...

Anonüümne ütles ...

anonüümne 14.44
Kurb et ka Sinu päevakava Sind ikka siia toob. Et pole midagi teha sel kellaajal. Kurb tegelikult...

Anonüümne ütles ...

Seda ka anonüümnetead, et lasteaiaõpetajad ei käi iga päev tööl ja minu meelest on Alice kommentaarid küll väga asjalikud.Mina olen temaga kommentaaridega kahe käega nõus ja ma ei saa aru tõesti mida sa tema kallal irised.
Pole ta siin mitte tihedamini kui teised kommenteerijad.Kas need blogipostitused on siis tõesti viimase anonüümse meelest asjlikud ja tõesed, et tõesti juba kommenteerijate kraesse hüpata ja pole Alice siin midagi kogu aeg kommenteerimas. Minu meelest ta kaitsebki rohkem lasteaeda ja postitusi lastest. Naljakas inimene oled.Haletse parem Tähismaade lapsi mitte lapsi Alice lasteaias. Kui ta nii halb õpetaja oleks küll siis oleks seda juba märgatud ja abinõud tarvitusele võetud.

Anonüümne ütles ...

Alice tegeleb lastega.Nad vajavad tähelepanu,juhendamist,aitamist jne jne.Üks normaalne kasvataja ei hängi tööajast Inno ja Irja blogis..Kurb..

Anonüümne ütles ...

Kuule anonüümne kas sa tead ka midagi lasteaia tööst. Kui õpetaja laste une ajal käib koosolekul ja teeb paberitööd, kes siis laste juures istub ja nende und valvab.Või pannaksegi teibiga suud kinni ja siis saab muretult koosolekule minna.

Anonüümne ütles ...

Ma polegi väitnud,et ta kommentaarid ei ole asjalikud.Lihtsalt kui inimene väidab,et pühendab päevas blogile 5.min kuigi ise alati esimesena uue postituse kommenteerijana platsis siis valetab ju?Iga päev ka Õpetaja ei puhka?!Alice on aga igapäevaselt siin,olenemata kellaajast.

Ann ütles ...

Hakkab tunduma, et kõik anonüümsed on Inno ise :D

Alicil on väga asjalikud kommentaarid ja see kuidas ta oma tööd teeb, jäägu tema teada ja teha. Kui tema hoolealused on hoolitsetud, õpetatud jne siis võiks ta rahule jätta.

Mina tahan näha seda lasteaia õpetajat kes lõunaune ajast läheb koosolekule ja jätab lapsed üksi.

Anonüümne ütles ...

OK, aga milline oleks siis lahendus? Inno ja Irja puhul on tegelikult häiriv pigem see, et nad ei otsigi ühelegi oma probleemile reaalset lahendust vaid hakkavad lihtsalt jaurama.

See lasteaia teema on väga tüüpiline - kõik lapsed jäävad mõnikord haigeks ja paraku nii ongi, et tuleb kas olla ise lapsega kodus või siis kasutada tasuta (vanavanemad, sõbrad) või tasulist lapsehoidu (hoidja). Kõik on ju tegelikult teostatav. Näiteks pole mõtet oma kõikide sugulaste ja tuttavatega tülli minna. Seda võid lubada vaid siis kui sul on kas väga palju vaba aega või väga palju vaba raha.

Inno ja Irja puhul aega paistab olema.

Anonüümne ütles ...

Ei ole ma mingi "Inno" ja pole väitnud,et Inno ja Irja elustiil ja valikud mulle meeldivad,samuti,et Alice kommentaaridega poleks ma nõus.Käin siin samuti aeg ajalt teemasid ja arvamusi lugemas.Lihtsalt paneb imestama,kuidas üks õpetaja jõuab siin IGA PÄEV olenemata kellaajast kommenteerida.Ka nt.siis kui on hommikusöögi aeg lasteaias või õuetund või õppekava,võimlemine jne jne.

Anonüümne ütles ...

Vaatasin huvi pärast praegu neid Alice kommentaare. Täna on ta siin ainult hommikul olnud, eile oli pühapäev ja mõnel päeval pole teda üldse. Enne ikka tehke kindlaks kui kedagi süüdistama hakkate.Kus kohas need tema kommentaarid on olenemata kellaajast.Pimedad olete või kirjaoskamatud. mõni teine kommenteerib tunduvalt rohkem kui Alice. inimesed mis teil viga on? ei ole vaja oma paha tuju kellegi peal välja valada seda enam , et see on alusetu.

Anonüümne ütles ...

Vaata ikka hoolega ringi eks!Mul pole paha tuju ja ei ela ma seda teiste peal välja.Kordan veelkord,mind paneb imestama,kuidas ta jõuab iga(peaaegu iga!!!)teema alla koheselt kommentaari jätta.Alice võiks kirjutada kus lasteaias ta töötab.

Anonüümne ütles ...

Ja Sina "anonüümne"oled ka ilmselt ta sõber?!lasteaia õpetaja(paariline).Alice väitis,et kõik koos naerate lasteaias Inno ja Irja üle.Kes siis lastega tegeleb samal ajal?Kas direktor on ka Teiega pundis,irvitate kõik koos?!

Anonüümne ütles ...

Muidugi ja me kõik koos teibime laste suid ka kinni.Kas imelik pole praegu tema selja taga siin teda laimata?Ja seal koolis, kus ühiskonna õpetuse tunnis Inno ja Irja peremudelit näitena kasutatakse olen ma ka õpetaja.

Anonüümne ütles ...

Alice vastab ainult laste ja perega seotud kommidele. tehke ikka silmad lahti ja jätke inimene rahule. milles tema süüdi on? kommenteerida pole kellelgi keelatud ja praegu tundub, et kõigil on ka megaaega, et siin inimese kallal ilkuda.miks te ise ei tee pühendusega tööd või ei ela oma isiklikku elu?

Anonüümne ütles ...

Kui Alice tohib siin kommenteerida,võivad teised ka,eks?Kas siis teema üle või kommentaatorite.Vaba maa.

Marina ütles ...

No tegus inimene jõuabki palju. Alice ju voodis püherdamise peale aega ei kuluta, nii et siinsete teemade lugemine ka vajadusel kommenteerimine ei tohiks olla midagi kontimurdvat. Aga laiskadele inimestele on tegusad inimesed ikka närvidele käinud, nii et ma ei imesta, et Inno-Irja siin aeg-ajalt anonüümsetena nende tegusate kallal pragamas käivad. Ise võiksid siin iba ajamise asemel Roosit potile ja Juulit kõndima õpetada, aga no nii väga on vaja Kaljuranda ja Savisaart ja Alice'it tümitada. Mage.

Anonüümne ütles ...

Statistika mõttes tegin uuringu. Lugesin ära 20 blogilugu. Alice on sealt kirjutanud komme 5 loole ja mõnel on ainult 1 komm. MOTT. kas keegi tahab veel midagi lisada?Naljaninad olete . igal kellaajal ja iga päev.Tehke ikka silmad lahti ja jätke inimene rahule. inno varsti kindlasti küsib, et kas te pole keppi saanud, et nii öelad olete .

Anonüümne ütles ...

See teibi teema ei anna ei sulle ega Alicele kuidagi rahu?mnjaa..Kirjuta kus koolis sa "õpetaja" oled?Siis oskan sealt eemale hoiduda.

Anonüümne ütles ...

kahjuks elan tallinnast liiga kaugel, et Aaliciga kohtuda saaks, aga mine tea.Tema käe alla usaldaksin kindlasti oma lapselapsed õppima.

Anonüümne ütles ...

Vahet pole,et ei kommenteeri igat teemat.Esimesena aga üldjuhul alati,omale meelepärasel teemal.Nagu ta isegi ütles,et käib siin iga päev ja kirjutas isegi,et kommenteerib laste lõunaune ajal ja irvitab teiste õpetajatega koos.Ilmselt siis lapsed sel ajal omapead ja unaruses.

Anonüümne ütles ...

Ha haaa...seda ma arvasingi,et penskar...hahahaaa

Anonüümne ütles ...

Sellise "ÕPETAJA" hoolde ei jätakski lapsi,kes teeb teibiteemal nalja(või äkki ei teegi,äkki teibibki suud kinni ja laseb lastel värve valida?!)teeb.Hirmus hakkab,ise veel nimetavad endid õpetajateks...

Anonüümne ütles ...

Penskar pole inimene ja sõna võtta ei tohi?

Anonüümne ütles ...

Kõik on võrdsed kommenteerima!Aga ainult vanakooli "õpetaja" teeb teibi teemal nalja(või kas teeb)

Anonüümne ütles ...

Ja penskar nühibki koolis või lasteaias lihtsalt oma aja ära,et palka saada.Ei huvita neid need lapsed.Ei imesta siis,et Alicega koos lapsi teibite.

Anonüümne ütles ...

Liitun ka vestlusega, õel ei ole, sest keppi olen saanud, aga minu küsimus on Innost ülejäänutele. Mis töökohad need sellised on, kus saab töö hetkega nurka visata ja minema tormata, haiget last, vanaema, kassi põetama?
Minu eriala on selline, et mõeldamatu oleks teatud päevadel kuus, et ma minema jooksen töökohalt.
Laps on mul ka, lapse haiguse korral, jäin temaga koheselt koju ning leiti asendaja enne uue tööpäeva algust, poole tööpäeva pealt mil mina olin alustanud tööga, olnuks minu ameti puhul mõeldamatu minema minna.

Anonüümne ütles ...

See teibiteema oli ju Inno enda provokatsioon. mida Alice oleks pidanud siis sellele vastama, kui talle terve postitus pühendati. loomulikult ei usu mitte ükski normaalne inimene, et Alice lasteaias lapsi teibib. see antud juhtum on kindlasti erand ja vaevalt seda kunagi enam keegi katsetama hakkaks. muide see õpetaja rääkis ise vanematele selle loo ära see pole muidugi õigustus, aga kui ta poleks sellest rääkinud, siis polekski keegi teada saanud.
mõnede kommentaaride põhjal jääb mulje, et pensionär polegi inimene. muide tänapäeva vanaemad ei pruugi üldse nii vanad olla. mina sain vanaemaks oma 39 sünnipäeval ja praegu on lapselaps 3 aastane.
See kui targad kõik on ajab naerma.kõik teavad täpselt mida pensionärid teevad ja kuidas nad töötavad.äkki mõni räägib oma kogemustest hoopis.

Anonüümne ütles ...

Anonüümne 16.20 Vahet pole,et ei kommenteeri igat teemat.Esimesena aga üldjuhul alati,omale meelepärasel teemal.
muide antud postituses on alice kommentaar viies. tee silmad lahti kontrolli enne kui kirjutama hakkad.

Anonüümne ütles ...

Tore, et siin Alice on olemas, paneb täpselt samad mötted kirja nagu mina siia tahaks kirjutada. Kui Innost-Irjast kuskil juttu tuleb,siis köik ytlevad ah need totukesed,need ju pool segased. Millest see kyll tuleb? Miks te olete naeruväärseks muutunud?

Anonüümne ütles ...

Rebane Alice ja kass Basilio...

Anonüümne ütles ...

Jumala eest, aidake ometi Epp Petroonele uut meest otsida!

Anonüümne ütles ...

Tuleb ka anonüümsena siin koht uuesti sisse võtta,nagu näha on kana kahed ja ühed juba platsis, Alicest ei räägigi... 24/7 blogis ;)

Alias ütles ...

Idioote on palju, aga vaid kaks neist peavad avalikku blogi :D

naine ütles ...

Kui inno provotseerib teibiteemaga siis on õigustatud laste teipimine Alice rühmas?!Kust me teame,et ta ei teipinud lapsi?!Mina lapsevanemana küll tema rühma oma last(lapsi)ei viiks.Lasteaia õpetajale pole lubatud sellised naljad.Või ikka polnud nali,kes teab?!Alice võiks nüüd välja ilmuda oma anonüümse komm.alt ja anda aru.Kus ta töötab ja kui kaua ta juba lapsi teibib?

Kana Kaks ütles ...

Sa Naine oled täitsa sassi kamminud? Mis sa märatsed siin võõras blogis?

anonüümne ütles ...

16.01 anonüümne Alice penskarist sõbranna ise kirjutab,et teibivad suid lastel kinni.Haiged loomad.Teiesugused "õpetajad"tuleb pokkri pista,kus te saaks kongi jagada ja koos üksteisel suud kinni teipida.

Kana Kaks ütles ...

Mis koht see "pokkr" on ja miks peaks Alice sinna panema?

anonüümne ütles ...

Kuule Kana,sina kommenteerijate seltskonda siin küll ei vali

Kana Kaks ütles ...

Kas ma olen püüdnud või? Kas Inno palus siin märatseda või mis su probleem on?

anonüümne ütles ...

Sinu kanaaju ei mõistaks...

Alice ütles ...

Tere, tere. Piisab ainult päevaks ära jääda kui mul juba oma fänniklubi ja kõik igatsevad minu järele.Miks te siis mind ei kutsunud. Ma oleksin ka tahtnud sõna sekka öelda.Ma nimelt olin täna eriti tubli. Tulin just saunast ja ujulast nii, et kui te minu käest nüüd autogramme tahate, siis võtke sappa. Igal esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval olen kella 19.30-21.00 Nõmme ujulas Evelini vesiaeroobika trennis. Minu tunnete ära tumesinise Adidase trikoo järgi, olen tõmmu nahaga ja mu pats on pealaele kuhjatud.:D Kes ikka ära ei tunne, see võib ju üle küsida.
Pisut pean teie kommentaarides vigade parandust ka tegema. Ma nimelt ei olnud täna tööl lasteaias. Eile jälle oli lasteaed kinni ja jälle ma ei saanud lasteaia arvelt kommenteerida.Lasteaias tööl käin ma ainult 2 korda nädalas. Ülejäänud aja olen mehe plekitöökojas võtan tellimusi vastu ja annan valmis töid välja. Raha kasseerin muidugi ka. :D Mulle meeldib.
Lasetaias kahjuks pole kuidagi võimalik lõunapausi ajal käia koosolekutel ja teha kirjatööd, sest kes siis lapsi valvab. Kella ühest kolmeni istun ma alati sellel kahel päeval nädalas magamistoas tugitoolis ja valvan laste und. Peale seda kui olen neile unejutu ette lugenud ja unemuusika mängima pannud, võin teha mida tahan, aga ainult selles samas magamistoas. Tavaliselt ma käin siis jah telefonist blogisid lugemas, loen mõnda ajakirja või raamatut või koon. Vahel kirjutan enda blogisse ka, aga mulle telefonis väga kirjutada ei meeldi, arvutist ikka pilt suurem ja selgem.
Marge ma tahaksingi sind eraldi tervitada, sest ühe asja ma jätsin kirjutamata. Haapsalus käsitööpoes müüakse minu kootud pitskindaid ja palmikute sokke. Võin sulle sõbrahinnaga pakkuda. :D. Neid koon ma ka samal ajal kui laste und valvan ja lapsed pole sugugi järelvalveta. Järelvalveta oleksid nad siis kui ma oleksin koosolekul või teeksin kirjatööd.Selleks on meil ettenähtud seitsmes tund, kus teeme neid asju kui lapsi pole.
Igatahes tegite mu tuju heaks ja ma püüan edaspidi veel hoolsam ja usinam kommenteerija olla ja alati ikka selle esimese kommentaari kirjutada.
Ma armastan ka teid kõiki ja nüüd ma tegelen natuke oma perega ka kui lubate.

Anonüümne ütles ...

Alice sa oled nii vahva ja positiivne naine. Ma naeran südamest ja soovin sulle kõike head. Usun, et sa oled väga tore ja südamlik õpetaja.

Irja ütles ...

Aitäh kõigile entusiastlikele kommentaatoritele! Suur rõõm, et teid nii palju. Kuna kommenteerimine on nüüd vaba, siis ärge mängige politseinikku - kõigil on siin vaba voli kommenteerida. Minu silm küll mingit märatsemist ei näe.

anonüümne ütles ...

Teibi-Alice,issand kui hea,nüüd on mingi Marge ka platsis.Aina huvitavamaks läheb :D

anonüümne ütles ...

Teibi-Alicil on siin oma fännclub :D

Marina ütles ...

Ah, oleks see vaid nii, Irja, et kommenteerimine on vaba. Varsti hakkate jälle kommentaare kustutama ja siis keerate kommenteerimise võimaluse kinni. Ja siis lahti. Ja siis jälle kinni. Ja nii edasi.

. ütles ...

"Kirjasaatjad üle kogu maa" on ühtäkki ellu ärganud?
Ahjaa, muidugi, vennad Tähismaad said ju raha ning on võimelised libekeeltele jälle maksma 😁
Good old times are comin' back to you, pole midagi paremat kinnimakstud pugejatest. Kogemusi teil juba on.

Kana Kaks ütles ...

Huvitav on jah see, et see julge ja tähtis Irja, kes siin kõiki pidevalt perse saadab, ise mingit kriitikat ei kannata ja varsti jälle niutsudes kommentaarid ära keelab. Juhtub see nagunii.

anonüümne ütles ...

Keegi Marge võiks ka oma kommentaari lisada :D

Kana Kaks ütles ...

Sa anonüümne oled Tühismaade müügiosakonnast? Arvad, et suudad sellest blogist sissetulekuallika neile teha? :D. Oh seda naiivsust!

anonüümne ütles ...

Teibi-Alice lasteaia laste vanematele võiks ka sellest blogist rääkida.Huvitav oleks teada,mida nad õpetaja hobist arvavad(eriti kommentaaridest,kus Teibi-Alice lastel lubab teipi valida enne suude teipimist)

anonüümne ütles ...

Kana,on uneaeg,hommikul vara teri nokkima

Kana Kaks ütles ...

Nojah, Innot-Irjat ju kah tudivad juba 💤

Anonüümne ütles ...

Keegi hull on siia lahti lastud ja tal on suurusehullustus. Vajab vist teibiravi.

Anonüümne ütles ...

Teibi-Alice,auuu kus sa oma värviliste teipidega oled?

Anonüümne ütles ...

viimane kommija on ilmselt Inno sugulane. Inno ju ka kirjutab kogu aeg ühte ja sedasama. Sellel siin ka plaat rikki läinud. perekonnaviga. Kahju, aga mis teha.ikka lähevad mõned untsu ja aiataha.

Anonüümne ütles ...

Me oleme kõik siin Eestis sugulased omavahel :D

Anonüümne ütles ...

Kuule teibi anonüümne. Su jutt on juba tüütuks muutunud. See pole isegi naljakas vaid nõme.Võibolla peaks hoopis sinu kohta kellegile avalduse tegema? Äkki sa oled Jämejalast ära jooksnud?

anonüümne ütles ...

Kes keelab kommenteerimast?Mis see sind torgib?Saan aru,et kõik Alice sõbrad ja sugulased siin hoos.Miks ma siis ei või???

Irja ütles ...

Arutasime Innoga päris põhjalikult selle kommenteerimise vabaduse üle ja leidsime, et üks koht võiks ju ometi selline olla, kus kommenteerimine on vaba. Postimehes ju enam ei ole ja Delfi ka piirab. Otsustasime, et laseme kommentaarid jälle vabaks. Ja väga mõnus kohviku atmosfäär on jälle tekkinud. Kui hommikul ärkad, siis Kohvik juba sumiseb :).

Anonüümne ütles ...

Blogi teenimapanekuks on vaja külastajaid.
Ka kanad kogu oma pasandamisega küivad sordi alla.
Teeks siis juba interneti kohvik/kanala.

Kana Kaks ütles ...

Kõtt, anonüümne, mis kanala! Irja tahab peent kohvikut, sellist, millises tema lapsena issuga käis!