esmaspäev, 26. september 2016

Marina Imantovna jättis meie pere Portugali piinlema ja tal läks halvasti

Irja isa ütles, et kõik kes talle elus on halba teinud, neil on läinud halvasti. Tundub, et sama asi on Irjaga. Kõik, kes talle elus käkki keeravad, neil läheb millegipärast halvasti.

Võtame mõne hiljutise näite. Palusime Portugalis abi välisministeeriumilt, et saaksime lastega kiiresti koju sõita, kuna sealne kuumus mõjus halvasti laste tervisele - Juulikesel tekkisid kuumusest krambid. Eesti saatkond Portugalis oli põhimõtteliselt päri, sest alaealised lapsed on võimalik riigi abiga koju tuua ja kuivõrd neid poleks saanud lennuki peale ilma saatjata, siis oleks meid Irjaga vormistatud saatjateks. Saatkond küsis abi andmiseks luba välisministeeriumilt. Välisministeerium eesotsas minister Marina Imantovna Kaljurannaga (nimi venepäraselt, sest ta peab end ise uhkusega venelaseks) ütles aga abist ära, väites, et igaüks peab end õppima ise aitama. See oli loomulikult löök allapoole vööd. No õnneks jõudsime heade annetajate abiga ilusti tagasi Eestisse, aga Kaljurannal, kelle otsusega meid hätta jäeti, läks väga kehvasti. Ta on oma ministri kohast ilma, ei saanud temast presidenti ja ta on poliitiline laip.

Võtame Edgar Savisaare juhtumi. Ta mängis suurt sõpra, saatis meile Portugali raha ja mis kõik veel. Palus enda juurest Hundisilmalt kindlasti läbi astuda, kui Portugalist tagasi jõuame. Viisime talle veel Portugalist pärit kingituse. Aga siis, kui lapsed ootamatult haigestusid, keeras noa selga. Tema lakei Oudekki Loone hakkas meilt välja pressima artikleid, mis olid mõeldud Kesknädalas avaldamiseks. Ähvardades, et muidu läheb meil kehvasti. Tallinna TV esitaski 2000-eurose nõude. Irja oli juba päris hädas. Kuni eile tuli lohutav sõnum: Loone on Keskerakonna peasekretäri kohalt lahti lastud ning Savisaar võetakse erakonna juhi kohalt maha 5. novembril. See oli kergendus.