esmaspäev, 26. september 2016

Marina Imantovna jättis meie pere Portugali piinlema ja tal läks halvasti

Irja isa ütles, et kõik kes talle elus on halba teinud, neil on läinud halvasti. Tundub, et sama asi on Irjaga. Kõik, kes talle elus käkki keeravad, neil läheb millegipärast halvasti.

Võtame mõne hiljutise näite. Palusime Portugalis abi välisministeeriumilt, et saaksime lastega kiiresti koju sõita, kuna sealne kuumus mõjus halvasti laste tervisele - Juulikesel tekkisid kuumusest krambid. Eesti saatkond Portugalis oli põhimõtteliselt päri, sest alaealised lapsed on võimalik riigi abiga koju tuua ja kuivõrd neid poleks saanud lennuki peale ilma saatjata, siis oleks meid Irjaga vormistatud saatjateks. Saatkond küsis abi andmiseks luba välisministeeriumilt. Välisministeerium eesotsas minister Marina Imantovna Kaljurannaga (nimi venepäraselt, sest ta peab end ise uhkusega venelaseks) ütles aga abist ära, väites, et igaüks peab end õppima ise aitama. See oli loomulikult löök allapoole vööd. No õnneks jõudsime heade annetajate abiga ilusti tagasi Eestisse, aga Kaljurannal, kelle otsusega meid hätta jäeti, läks väga kehvasti. Ta on oma ministri kohast ilma, ei saanud temast presidenti ja ta on poliitiline laip.

Võtame Edgar Savisaare juhtumi. Ta mängis suurt sõpra, saatis meile Portugali raha ja mis kõik veel. Palus enda juurest Hundisilmalt kindlasti läbi astuda, kui Portugalist tagasi jõuame. Viisime talle veel Portugalist pärit kingituse. Aga siis, kui lapsed ootamatult haigestusid, keeras noa selga. Tema lakei Oudekki Loone hakkas meilt välja pressima artikleid, mis olid mõeldud Kesknädalas avaldamiseks. Ähvardades, et muidu läheb meil kehvasti. Tallinna TV esitaski 2000-eurose nõude. Irja oli juba päris hädas. Kuni eile tuli lohutav sõnum: Loone on Keskerakonna peasekretäri kohalt lahti lastud ning Savisaar võetakse erakonna juhi kohalt maha 5. novembril. See oli kergendus.

33 kommentaari:

Helen ütles ...

Jaa. Nii ongi. Mhmh. Täitsa õiged tähelepanekud.
Sest Portugali ju saadeti teid teie tahte vastaselt asumisele ja ära tulla ei lastud, lasti teil piinelda. Mhmh.

Ann ütles ...

Milline normaalne inimene läheb reisima nii, et ei taga omale koju sõidu raha? Ok lapsed jäid tõesti haigeks, aga seda kannab ju kindlustus siis.
Miks peab kaljurand teid koju aitama, kui ise sinna ronisite. Teile annetati korduvalt raha, aga te ainult raiskasite selle ära. Hotellid, söök, ostsite hilpe ja tagastasite neid. Mõistuse vastane.
Aga ikka on teie hädades ja lollustes teised süüdi. Te ise olete ju süüdimatud.

Inno ütles ...

Et meid võiks siis ahju ajada, Ann?

Anonüümne ütles ...

Kas te selle peale pole mõelnud, et kuidas küla koerale nõnda koer külale. Olete elus nii palju halba teistele teinud ja ükskord peate ise samuti kõige selle eest vastutama.Ja tahate veel komandat last, et 300 eurot toetust juurde saada.Imeinimesed. Kõik teised on pahad ja süüdi, aga oma tegusid ei näe.
Angelmannidel ongi krambid ja ei tekkinud Juulil ka need seal Portugalis palavusest. Tal olid Võrus ka krambid kui pidite artikli kirjutama ja töö tegemeta jätsite kuigi olite tasu kätte saanud.Kas oli ka palav või? Rinnapiim pidi ju aitama.

Inno ütles ...

10:23 ano, palun selgita täpsemalt, mis see halb on? Kas olen kellegi kuhugi piinlema jätnud?

Marina ütles ...

Miks Kaljurannal halvasti läks? Mina arvan, et ta ise ei näe seda sugugi nii dramaatiliselt. Töötuks see tubli naine kindlasti ei jää ja mõni teine amet peale presidendi või välisministri oma võib samuti väga rahuldustpakkuv olla.

Lisaks- väga rumal on süüdistada Kaljuranda selles, et ta teie arutut perekonda riigi raha eest koju ei toonud. Reeglid on reeglid ja need kehtivad kõigile. Perekond Tähismaad oma lastega pole sugugi kõrgemal seisvad teistest eestlastest. Lisaks polnud te ju tegelikult hädas ja te polnud ka püüdnud ennast ise aidata (müünud kasvõi oma iphone ja läpakas maha, samuti laste topeltkärud, olekski suurem osa rahast olemas olnud).

Samuti julgen väita, et just teie ise olete oma kurjuse ja õela käitumise eest kõige rohkem karistada saanud. Puudega laps, töötustaatus, olematu renomee ja puuduvad tööalased väljavaated- ei kõla just nagu unistuste elu või mis?

Inno ütles ...

No ma ei tea, nii imelik kui see ka pole, aga mina olen praegu õnnelikum kui kunagi varem oma elus. Võrreldav sellega, mis oli kooselu alguses oma eelmises suhtes või lapsena maal vanaema juures. Minu jaoks on kõige tähtsam perekond ja võimalus veeta aega koos perega ja see on minu jaoks 100%-liselt täidetud.

Helen ütles ...

Aga mida sa siis virised kogu aeg, kui sa nii õnnelik oled? Igav on, jah? Virised eriti nende asjade kalla, millest sa mõhkugi ei tea.
Ja sa võiksid endale terminid selgeks teha. Teie pere ei sattunud Portugalis olles "majanduslikesse raskustesse", vaid te laristasite ise mõtlematult oma rahad maha. Täiskasvanud haritud inimesi, kes on lihtsalt lollid, ei peagi riik kuskilt palmi alt koju aitama. See, et te siin süüdistate Kaljuranda, on vist küll kõige lollim asi, mis ma siit blogist olen lugenud. Aga noh, eks see on ju ilukirjandus teie arust. Samas, kas ilukirjanduses süüdistatakse päris inimesi, elavaid inimesi, eriti asjades, milles nad põrmugi süüdi pole? Ei, seda nimetatakse laimuks. Jah, teie tuba, teie luba, aga laim jääb laimuks.

Anonüümne ütles ...

inno kas sa tahad tõesti öelda, et sa oled oma elus kõik õigesti teinud? Loomulikult eksimine on inimlik ja me kõik teeme vigu, aga teie ju kasutate teiste headust ära.Pärast laimate ja sõimate neid avalikult ja arvate, et nii ongi õige. Panete oma blogisse kõik kirja ja arvate,et teid tunnustatakse selle eest ja kiidetaskse, et oi kui tublid te olete. Kui palju oled sa siin oma eelmisest perest halba kirjutanud ja mis eeskuju oma poistele andnuda. Sa pole neid kasvatadagi aidanud ja ikka pole nende ema midagi väärt. Tänases Pealinnas on Ingridist kena pilt ja ta näeb endiselt särav ja kena välja kõigest hoolimata.

Inno ütles ...

Ma mõtlen seda, et järsku õnnestub sellest blogist teha perele sissetuleku allikas ja selleks peab see olema loetav ja loetavamad on just sellised intrigeerivad tekstid. Sellepärast virisengi kõige kallal, Helen.
Kaljuranna süüdistamine pole päris laest. Tema oli rahva teener ja oleks pidanud omalt poolt kaasa aitama, mida ta ei teinud. Välisministri kohus on välismaal hätta sattunud kaasmaalasi aidata, see pole ainult šampanjaklaaside kõlistamine või välismaalastega suhtlemine. Kaljurand jättis oma töö tegemata ja sai lõpuks teenitud palga. Ma loodan, et temasuguseid enam sellesse ametisse ei panda.

Helen ütles ...

Te ei sattunud hätta. Hätta sattunud eestimaallasi ikka aidatakse, teie ei olnud hädas.

Marina ütles ...

Sellest blogist ei õnnestu teie perel iial piisavat sissetulekuallikat teha. Siin käsitletavad teemad on selleks liiga... jamad. Enamus teemasid on intrigeerimiseks tehtud, pastakast imetud. Te vist peate oma lugejaid lollideks?

Ma arvan, et M. Kaljurand on hetkel samuti õnnelik. Ma usun, et ta saabki nüüd jälle rõõmsalt tavainimese kombel elada, oma perega koos olla. Karistuseks pead seda ainult sina, Inno. Sest sa oled tigedust ja kadedust silmini täis (ehkki väidad, et oled maru õnnelik, aga su õelad teod ja sōnad räägivad vastupidisest).

Te ei sattunud välismaal hätta, te tegite seal mingit napakat inimkatset, ka selle hammustasid välismini töötajad kohe läbi. Tublid!

Inno ütles ...

Jajah, ja Indiasse lõksu jäänud laevakaitsjad teevad ka mingit napakat inimkatset! :)
Aga see Kaljurand paistab jah selline idioot, kes pani päevapealt oma valitsuse liikme ameti maha, siis ütles, et temast saab parim president üldse ja kui ei saanud, siis on väga õnnelik.

Ann ütles ...

Inno, sina ei tea Kaljuranna õnnelikku/õnnetut olekut, et seda siin arutada. Ta teadis täpselt millega ta riskib. Ta ei ole omale häbi teinud ja saab elu väga hästi hakkama. Ta ajab pea püsti ja läheb edasi. Aga sina süüdistad teda idootsuses ja lollustes. Mida ta sulle teinud on? Rahast jättis ilma? Ega ta seda ei teinud ju sinu kiusamiseks. Te ei olnud hädas, teie blogi oli avalik koht, et te te lihtsalt laristate ja vassite. Ma arvasin, et sa oled natuke arukam inimene.

Anonüümne ütles ...

Küllap Mariina kandideerib Riigikogus uuesti.

Marina ütles ...

Mille poolest teie pere laevakaitsjatele sarnaneb?

Välisministri ja presidendi amet on väga vastutusrikkad ja stressirohked. Kui saatus tahtis nii, et Kaljurand neist ilma jääks, siis küllap oskab tema selles head näha :). Ta saab ju nüüd kogu aeg perega koos olla ja tasapisi ringi vaadata. Ehk isegi töötuna mõne koolituse võtta ja niisama puhata, reisidagi ehk, perega?

Tal on selles mõttes ka lihtsam, et saab sõpradega väljas käia, trenni teha jmt, kuna ta ei pea oma meest valvama ja tollele vett pähe valama. Ja ei ole tal nälg majas ega näpud põhjas. Ma arvan, ta tunneb kergendust ja on õnnelik, just nagu sinagi väidad end olevat.

Anonüümne ütles ...

Mida te siis Edgarile kinkisite?

Inno ütles ...

Ühe kausikese.

Helen ütles ...

Nii nunnu. Kausikene armasale sõbrale.

Anonüümne ütles ...

Oleks võinud kilusuppi ka Katariina kohvikust sisse osta.

Anonüümne ütles ...

Kujutame nüüd ette, et Portugalis oleks "surmasuhu sattunud, sest seal on palav" suvaline Eesti pere, kes oleks sel puhul kukkunud näiteks Õhtulehes vahtu üles kloppima ja halama, et "jah, meil oli raha, aga sõime ja jõime ja jalutasime ja nüüd enam ei ole raha, ei saa koju tagasi ja Eesti välismin PEAB meid aitama". Ja kujutame siis edasi ette, et välismin tõepoolest kohustab mõnd Portugalis resideeruvat saatkonnatöötajat - Tähismaade meelest peaks see muidugi olema suursaadik ise - "õnnetu" pere oma tiiva alla võtma, otsima välja lennupiletid (loomulikult sobiks ainult need, mis pere arvates neile mugavaimad tunduvad, et lapsed ja ise ka muidugi saaks kahe lennu vahel paar päeva hotellis pikutada jne), siis vedama pere isiklikult autoga lennujaama, ostma kaasa saiakesi, hüvasti jättes embama-suudlema, lastel päid silitama, lennukile järele lehvitama jne jne. Ja mis te arvate, mitu samasugust süüdimatut, välismaal "surmasuus" vaevlevat peret pöördub pärast seda Eesti välismini poole? Hea äriidee ju. Ostame aga heotsapileti, pikutame ja puhkame ja jalutame, küll pärast hoolitseb meie eest Eesti riik. On ju nii, Tähismaad - miks siis teised peaks halvemad olema kui teie? Välisministeerium küsib raha juurde riigieelarvest, värvatakse uusi ametnikke ja lõppu ei paista, sest paraku pole teie poolt viljeldav lollus ja teadmine "meil on õigus nõuda!" ilmast otsas - "hea" eeskuju ju nakkab!

Anonüümne ütles ...

Miks te snonüümse kommimisvõimaluse tagasi panite? Hakkas igav iseendaga rääkida? Omaenda sõnu sööte ja mitte vähe - on see teie meelest mingi tase?

LPR ütles ...

Nii, et praegu käib marker researchi faas? Nii kuidas esialgne feedback näitab, peaks see blogi saama julmalt populaarne. Võib tekkida probleeme, et kuhu peatselt sissevoolav rahavoog suunata. Olete sellele jõudnud mõelda üldse suures ettevalmistamise tuhinas? See peaks olema esmane küsimus kui üldse hakata niivõrd suure asjaga tegelema. See on tohutu vastutus.

Anonüümne ütles ...

JAH, KA MIND HUVITAB, MIKS ON TAAS KOMMENTEERIMINE LUBATUD KÕIGILE???

NIMELISI KOMMIJAID JÄI KASINAKS?

Anonüümne ütles ...

Ilma anonüümsete kommentaatoriteta ei oleks see blogi midagi väärt. Ja see, et Inno unistab sellest blogist rahateenimise koha teha, on ju paras naerukoht...

Anonüümne ütles ...

No aga raha on ju paha? Kuidas siis jälle nii, et blogi olgu sissetulekuallikas? Teil pole ju raha vaja: te elate rinnapiimast ja meeletust õnnest.

Kristi ütles ...

Kui kaua te jaksate seda rumalat juttu käiata? Kas te ise ei väsi ära juba? Minge jalutage oma lastega 'pikki' 4km ringe ja pange oma internet kinni, kuna maksta te selle eest nagunii ei jaksa.

Kristi ütles ...

Kui kaua te jaksate seda rumalat juttu käiata? Kas te ise ei väsi ära juba? Minge jalutage oma lastega 'pikki' 4km ringe ja pange oma internet kinni, kuna maksta te selle eest nagunii ei jaksa.

Anonüümne ütles ...

Tihtipeale, kui mingit Inno vaimusünnitust loen, arvan, et enam idiootsemaks minna ei saa. Aga ma eksin, sest Inno taandareng on ikka nii võimas, et aina debiilsemaid lugusid suudab ta hääbuv aju genereerida.

Anonüümne ütles ...

Tore, et siin Alice on olemas, paneb täpselt samad mötted kirja nagu mina siia tahaks kirjutada. Kui Innost-Irjast kuskil juttu tuleb,siis köik ytlevad ah need totukesed,need ju pool segased. Millest see kyll tuleb? Miks te olete naeruväärseks muutunud?

Anonüümne ütles ...

Mulle küll inno ja irja blogi meeldib, nad on nii lahedad out of law tüübid, ega kõike saa sõna sõnalt võtta see on ikkagi meelelahutus.
Nagu ka see leia 10 erinevust https://www.facebook.com/jalgalla/?fref=ts ja https://www.facebook.com/USUN-Savisaart-911023662308145/?fref=ts

etkaril ja odekal on ikka lõplikult krõõsha ärasõitnud.

Irja ütles ...

Isegi pilk on kergelt kreisi juba :)

Lilleke Rohus ütles ...

Veebikolumnist Inno ütles ...
Et meid võiks siis ahju ajada, Ann?

Minu arvates küll. Maailm on niigi ülerahvastatud, seega tuleks teha nagu Spartas.