teisipäev, 8. august 2017

Järgmine ühiskonnakorraldus - tšillism

Kõik varasemad ühiskonnakorraldused tuginesid inimese tööle, kus kõige aluseks oli töötav inimene, nö kuldsete kätega mees ja vahe oli ainult selles, mismoodi see kuldsete kätega mees oli töö ja töövahenditega seotud.

Aga tänaseks on kõigi ühiskonnakorralduste ja paljude arvates ka kogu inimkonna alus - kuldsete kätega mees, tänaseks on see mees surnud. Või kui ta veel surnud pole, siis istub ta külapoe juures, joob Bocki ja ootab surma.

Töö on üle võtnud masinad, tänapäeval intelligentsed masinad, kes on õppinud nii tööd tegema kui omale tööd leidma ja kes on kuldsete kätega mehe, selle kõigi ühiskonnakorralduste isa jätnud täiesti ilma vajaduseta. Töö mõistes pole inimest enam vaja ja inimestele pole ka tööd vaja, sest asju on juba toodetud palju ja need muutuvad järjest odavamaks. Põhimõtteliselt ei maksa masinate poolt toodetu mitte midagi.

Praegust ühiskonnakorraldust võib pidada masinismiks. Kuivõrd aga ühiskonnakorraldusi defineeritakse läbi inimeste, mitte masinate, siis kui masinad tööd teevad, inimesed tšillivad, mistõttu võib praegust ühiskonnakorraldust nimetada tšillismiks, sõnast tšillima.

P.S. Ja kodanikupalga peaks välja nõudma Facebookilt, nagu soovitab FT.

Kommentaare ei ole: