esmaspäev, 16. veebruar 2009

Hakkab infot tulema reformierakondlaste kohta: Hannes Astok


Hannes Astok, kujutis Reformikirjast.

Kirjasaatjad, kes laiali üle maa, annavad teada infot Tartu endise abilinnapea, Riigikogu liikme Hannes Astoki kohta. Astok on viimasel ajal olnud hästi vait, pole tast olnud kippu ega kõppu. Ent veel mõni aeg tagasi möllas ta Tartu abilinnapeana, jagades oma tuttavatele soodsaid diile vasakule ja paremale. Ja muutus võimu juures täissöönud ülbeks purakaks, suure kontrastina võrreldes tema kunagise usina ajakirjaniku-ametiga Q-Raadios, mille ta asutas Tartusse koos Kuku Raadio endise juhi ja omaniku Rein Langiga.

Nagu teatavad kirjasaatjad, on Hannes Astok olnud aastaid Tartu reformi hall kardinal, räägiti, et igast sisse tulnud 7st kroonist võttis Astok 1 endale. Mõeldud on siis parteikassa rahasid ning mitte ainult ametlikest allikatest.

Enne viimaseid Riigikogu valimisi paar aastat tagasi oli Astokil unistus, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kõrvale tuleb veel üks soe koht - IT- ministeerium. Astok kirjutas usinalt isegi artikleid e-Eestist. Loomulikult pidi temast kui innovaatilisest ja e-valimisi pooldavast mehest saama selle asutuse minsiter. Asi jäi millegipärast soiku.

Astokist on kohvikus olnud ka varem juttu. Näiteks sellest, et Tartu linnavalitsuse päevil armastas ta kirjutada kommentaare Puldan Mati nime all. Ning sellest, et ajal, kui tema oli Tartu abilinnapea (1997-2005), anti tema tädipoja Alar Kroodo firmale Linnaehitus seadusevastaselt luba nn Tigutorni ehituseks, tehti vastav planeering just selle krundi jaoks, ning Kroodo kontrollitava krundi jaoks teispoole Emajõge. Kroodo partner on neis ärides Tartu linnavolikogu mõjukas liige Verni Loodmaa. Kroodo ja Loodmaa kontrollivad lisaks Tartus Hansakeskust (mh hotell Pallas) ja hotelli London. Skeem on lihtne: Kroodo ostis odavalt vajalikud krundid, Astok ja Loodmaa aitasid sinna tekitada vajalikud load. Sellega sõideti julmalt üle mitmetest Tartu ettevõtjatest, kes olid juba tükk aega varem planeerinud kõrghooneid. Neilt napsati nö nina alt idee ära ja jäeti pika ninaga. Saatuse irooniana seisab see Tigutorn nüüd tühjalt ja selle kortereid loositakse lühiajaliseks kasutuseks välja Lõunakeskuse ostukampaaniates.

Lisaks on huvitav, miks lehvivad Verni Loodmaa hotellide - Pallas ja London küljes pidevalt Tartu linna lipud? Vastavalt Tartu lipu kasutamise korrale tohib seda lippu heisata vaid pidupäevadel. Aga ju siis on Astoki, Kroodo, Loodmaa & Co jaoks Tartus iga päev pidupäev.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Hah. Kusjuures ma olen sellele lipu-asjale ise ka korduvalt mõelnud. Täiesti naljakas, tahaks kohe ametlikku põhjendust kuulda.

Anonüümne ütles ...

seli-lang-loodmaa-astok! VLKSM!
ansip-KPSS!

Anonüümne ütles ...

http://www.tartupostimees.ee/?id=83102

Huvitav on selles artiklis lause: Kruudalt ja raadiojaama-nädalalehe eksomanikult Neinar Selilt ei õnnestunud Tartu Postimehel täna kommentaare saada.

Neinar Seli on ju reporter Nils Niitra suur eeskuju ja sõber. Ja nüüd ei saa kommentaarigi? :DDD Tehke Tartu kõrtsides tiir ja kui vähegi veab, näete mitmeid oravaid õlleklaasi tõstmas kohaliku maakonnalehe ajakirjanikega. Ju sääl õllelaudades pannaksegi Tartu linna asjad paika.

Anonüümne ütles ...

Lipu kasutamise kord ütleb muuhulgas: "Lisaks eeltoodule on Tartu linna elanikel õigus heisata linna lipp ... Tartus tegutsevatel ettevõtetel ja organisatsioonidel oma ürituste ja tähtpäevade puhul. Linna lipu alalise heiskamise otsustab linnavalitsus."

Ehk on nende äridel pidevalt miongi tähtpäev? Või on tõesti sõbrad eriloa andnud?