esmaspäev, 16. märts 2009
Äripäev viskleb agoonias
Väljavõte Delfi veebist.
Kas pole huvitav?! Veel mõni päev tagasi kutsus Äripäeva juht Igor Rõtov kõiki uljalt investeerima, kuna buum on ukse ees. Samal ajal lastakse Äripäevast töötajaid lahti ja vähendatakse sunniviisiliselt palku. Äripäevas on põhiline vara, millesse investeerida, töötajad. Miks sa, Igor, siis seda ei tee?! Miks käivad sõnad ja teod teineteisest lahus, ahh?! Ai-ai-ai. Kas häbi pole?!
Mina pigem näen, et Äripäev tõmbleb agoonias. Kuna reklaamiturg on kokku kukkunud ja Äripäev, mis toitub põhiliselt reklaamist, saanud eriti kannatada. Aga selle asemel, et töötajaid trukkida, võiks selle paberlehe üldse kinni panna ja keskenduda ainult võrguleheküljele. Kui ajakirjanike kui põhilise vara arvelt hakata kokku hoidma, siis lahkuvad paremad tegijad ja leht jääb veel rohkem kängu. Aga tundub, et Äripäevas on mingid muud prioriteedid. Ilmselt on juhtkond end sidunud mingite lubadustega, millest ei saa taganeda. Või muud säärast. Ja küllap suureneb sellega Igori enda sissetulek ja preemiad, kui saab töötajad paljaks teha. Pärast lööb koos Bonnieridega rõõmsalt tantsu.
Igori jutt mingite uute asjade ülesostmisest meenutab pigem Hans Hadniel Luige kunagist juttu pärast aktsiaemissiooni ja laenuvõtmist, kuidas selle rahaga ostetakse projekte üles nii Rumeenias kui Bulgaarias. Neist pole miskit kuulda olnud. Osteti kallilt hoopis Delfi kaubamärk, millega pole osatud miskit tarka peale hakata.
Tegelt on ajakirjanduses ainuke asi, mida tasub üles osta, ajakirjanikud. Ja mida aeg edasi, seda enam on just tegijad olulised. Nagu Delfi näitab, ei piisa kaubamärgist. Postimees, kes on osanud investeerida tegijatesse, nagu Anu Saagim, on rebinud Delfile internetis järele, ja läinud juba möödagi. Selles osas müts maha Postimehe ees. Ka paljud Äripäevast ja Ekspressist lahkunud ajakirjanikud kirjutavad nüüd Postimehes.
Teemad
Ajakirjandus,
Kuulsused,
Õigus,
Äri
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
6 kommentaari:
osalt on inno su jutt väga õige
samas jälle, räägid endale natuke vastu
anu saagimit ajakirjanikuks pidada, eriti "tegijaks" on veits liialdus
omas elemendis on anu muidugi super, aga
ja kui sa nüüd vaatad, kas elu24 lokkab reklaamist? reklaamiandjad paraku selles väga klikitavas portaalis oma klienti eriti ei näe
BizDets Estonia. Ja nii see läheb... Varuge pulki riisi söömisejks, metsa veel on. Kartulisaak sügisel hukkub. Riis kasulikum ka, nii mõnelgi mehel võtab kartulinäo eest.
Saagimi klikid lähevad Postimehe "arvele" ja vahet pole, kus saidil need reklaamid siis täpselt avanevad.
Äripäev on siis lihtsalt solidaarne kogu Eesti ettevõtlust tabanud kärpimisega. Ma meenutaks, et 2003. veebruaris läks ETA kinni ja turule jäi ainult üks agentuur.
Kui riigis on vähe tootmisega tegelevat tööstust ja R&D on lausa olematu, siis pole ka vajadust eraldi majanduslehe järele. Piisab ühe päevalehe abilehest ja Kalevi telekanali uudistest (niikaua kui neid veel edastatakse). Isegi ETV ei edasta enam maailmas toimuva kohta majandusuudiseid. Ainult kohalike ettevõtete halvasti varjatud tarbimisreklaami ja kohati panganduse olukorda puudutavat kuid poliitkastmega lookesi a la devalveerimist ei tule.
Postimees teeb tegelikult klikkidega rehepappi ehk siis nende kontserni kuuluvate portaalide lehed uuendavad ennast teatud minutite arvu järel automaatselt. Kui seda teha tunni jooksul näiteks 5 korda ja töökohal sisse jäetud arvutis öö läbi siis võibki jääda mulje, et lugejate arvult ollakse suur. Delfi küll ei "peta" refreshiga aga selle kood on sõna otses mõttes möödunud sajandist ja pole enam ammu konkureeriv kaasaja interneti võimalustega. Tema lugejad on pigem käimise harjumusega.
Lisan veel ühe olulise märkuse, et Eesti Meedia võtab bännerite pealt tasu pindala ja üleval oleku päevade eest. Läänes on juba aastaid tasustamine kas näitamise kordade või tellija lehele tulnud klikkide järgi.
noh, see näitab ikka täielikku asjatundmatust, kui väita, et Postimees on Delfist mööda läinud. Vahe neil ikka 100 000 lugejat Delfi kasuks.
yo: virgokruve
mis mõttes on Delfi kood eelmisest sajandist?
Postita kommentaar