pühapäev, 7. juuni 2009

Vello Väärtnõu räägib ERSP ajaloost, poliitikast, budismist, IX: juttu tuleb Tähismaade blogistOtselink videole on siin, klikka siia!

ERSP asutaja, vabadusvõitleja ja budist Vello Väärtnõu räägib ERSP ajaloost ja poliitikast. Juttu tuleb Tähismaade blogist, olukorrast Eestis, budismist.

22 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Särav isiksus. Ma usun Väärtnõud, kui budisti palju enam, kui näiteks Mälli või Grünbergi. Viimased on rohkem sellised tigedikud ja wannabed.

ken taur

Anonüümne ütles ...

Kuradi Väärtnõu väänas Mällile ja Grünbergile raskelt ära. Väärtnõu on elus edukas.Nood jälle laulsid Kärmasele hümni et too laimas Väärtnõud üle kogu Eesti.

Anonüümne ütles ...

Seda meest Väärtnõud ja tema juttu võib usaldada.Ka budistina on ta lahe.Ikkagi ERSP tegija.Kas nood budistid on kõik sellised?

Anonüümne ütles ...

Ega Mäll pole budist vaid krooniline alkash kes budismi pealt teenib.

Anonüümne ütles ...

ei usu inimest, kes väidab, et on usklik, samas mustab teist usku. ei asa aru, mis moodi kristlus ennast peale surub? viskad lause õhku. põhjenda ära. vastupidi. usk on väga vabatahtlik. kas sa oled avatud või ei. kas sinu hing vajab seda või ei. tema tahab praegu oma budismi peale suruda. et viige aga koolidesse sisse ja pange kujud püsti.
aga eks igaüks apelleerib sellega millega oskab.

Anonüümne ütles ...

anole 17:39
kus näed sa teise usu mustamist?
kus näed sa oma usu pelesurumist?
inimene avaldab oma veendumusi ja arusaamu. ta räägib inimeste maailmapildi avardamisest!
ainult rumal mustab ja ainult rumalale saab midagi peale suruda.

Anonüümne ütles ...

Vello Väärtnõu ja Margus Lepa võiksid saada kokku ja vestelda...sest see kõik mida räägib Margus Lepa on väga õige aga paraku tal vast puuduvad teadmised tervisest...Margus Lepa on väga pinges...noh ja Väärtnõu võiks ju anda talle mõne õpetussõna.)))
Kas Väärtnõu ühineb radikaalidega?
Elagu konkurents!

Anonüümne ütles ...

mitte ei näe, vaid kuulen. kuula ikka ka millest räägib. üks tõsiselt usklik inimene selliselt ei käitu.
ei ole tema ütleja, et üks usk on õigem kui teine.

Anonüümne ütles ...

üks usk on õigem kindlasti kui teine juhul kui ta annab teadmist ja avardab isiklsust või lausa toodab isiksusi (mitmus). Kes vajab jumala palumist - vaid see kes teadmises ei näe kasu ja loodab.Kes rajab enda elu lootusele? Ikka see kes reaalsusele ja reaalsele teadmisele rajatud plaane ei oska teha
Ori palub peremehelt või jumalalt .Kristlus toodab alistuvat massiinimest ,kes niisama vingub .Hoia enda kristlik mula - seda nagu nii ei vaja keegi. Ära raiska enda hinnalist aega siin kommentaariumis vaid kasuta seda palumiseks.

Anonüümne ütles ...

Mingi ebardlik kristlane siin budismi ja budist Väärtnõu vastu sonimas.Pole need kristlased erilist kasu Eestile toonud küll aga budistid.Iseseisvuse osas olid nad esimesed kes ideega ja programmeriga ametlikult välja tulid.
Ja taas ilmub mingi ristlane nuka tagant ägama budismi vastast teksti.Kopp ees neist ristlastest juba ammu.

Anonüümne ütles ...

Pärnu kohtusaalis toimub 15.06.2009 järjekordne istung, kus peategelasteks on Väärtnõu stuupat ehitamas käinud ja Väärtnõu poolt toetatud budistidest Pärnu poksiklubi mehed Indrek Niit ja Allan Lebedev.

Noored mehed koos veel kahe sõbraga peksid Pärnus ühe mehe vaeseomaks, kes neile julges öelda, et autoga kõnniteel ei sõideta.

Istungite päevakord:
http://www.just.ee/kotsing/index.aspx?court=8

Indrek Niit stuupat ehitamas:
http://nyingmapa-buddhism.no-ip.org/images/stories/fruit/indrek-0.jpg

Allan Lebedev stuupat ehitamas:
http://nyingmapa-buddhism.no-ip.org/images/stories/fruit/vivraatoritassimine-0.jpg

Uudis kriminaalmenetlusest seoses peksmisega:
http://www.postimees.ee/300508/esileht/krimi/314559.php

Anonüümne ütles ...

Jälle on mendid kohale ilmunud et ilusat asja solkida.

Anonüümne ütles ...

Kas see on Väärtnõu kohtucase?

Anonüümne ütles ...

Kuna jutt käib Väärtnõu sõpradest budistidest ehk poxijatest tekib küsimus . Miks neid kuradi poksijaid nii vemmeldatakse siiani lehtedes ja telekas?

Nad pole vist ERSP-s olnud ega punastele rauda pannud,millest selline viha nende vastu?

Sama ila ja laim nende suhtes nagu Väärtnõu aadressil. Väärtnõu vist poxiga ei tegele neile poxijatele saab siis süüks panna poximixt ehk nn.sporti.
Huvitav miks? Ahjaa nad on ju veel lisaks budistid ja ehitavad midagi koos Väärtnõuga ,kuid mis selles halba on?

Ikka kasulikum kui niisama linna peal jõlkuda ja narkotsi panna.

Juba aastaid käib selle Väärtnõu ja poxiklubi peksmine meedias ja nagu midagi uut pole esile tulnud ikka seesama autoga kõnniteel sõitmine ja mingi varganäo ehk "ausa ärimehe peksmine" Lehekommentaarides oli juttu et kogu Pärnu linn pidi regulaarselt poxiklubi poolt kord nädalas läbi pekstama.Miks seda "kohutavat vägivalda" siis üles ei võeta ,kuid ikka seesama vana autoga kõnniteel sõitmine.
Ja jälle seesama kohtuasi juba vist 10 korda kohtumajas.
Mitte kuidagi ei saa politsei neid kinni pandud.Miks?
Järelikult pole nende vastu midagi .Ja see Väärtnõu on süüdi selles et nende poxijatega suhtleb või on asi hoopis vastupidi et poxijate viga on see et ERSP tegijaga suhtlevad ja sattusid selle pärast löögi alla?.

K-rrat maeivõi juba kusele ajab see politsei poolt aastate pikkuseks venitatud laim ja pasa kaela kallamine sellele budistide jõugule. Otsige midagi uut asemele.Pange politseinikud kinni ,kes kuritegevusega tegelevad.Jätke see Väärtnõu ja tema budistidest poxijad lõpuks rahule.

Anonüümne ütles ...

See vahejuhtum politseiga ei üllata. “Seltskond, kellega Väärtnõu meid siin külastas ja kes ka ennast mingit pidi nagu budistideks peavad, on kriminaalse maailmaga seotud,” nimetades neid koguni budismi “mustadeks lammasteks”.

“Neid on linnas aeg-ajalt näha avatud särgikaeluse ja sonimütsiga, aga samas palvehelmed kaelas. Siis see teema jooksis nagu läbi, et nad on tõelised budistid, kes siis raevukal moel viivad Buddha õpetust toime. Nendel on nagu õigus toimetada budismi sildi all mingit pidi.

Tegelikult ei ole see budismi olemusega kuidagi seotud,”

Kaido Soobik

Anonüümne ütles ...

"Ärge kunagi selgitage. Teie sõbrad ei vaja seda ja teie vaenlased ei usu seda niikuinii."

Anonüümne ütles ...

Neid Pärnu Everlasti poksiklubi poisse on aastaid tümitatud meedias ja süüdistatud erinevates kuritegudes ,

Selline moodus on vist veel effektiivsem kuna nood Pärnu poisid ,budistid on massimeedia poolt nii maha tehtud et enam allapoole inimlikkust ei saa neid lasta.

Ja õeldakse et meil ei ole politseiriiki ja kuidas veel.

Inimesed kannatavad vägivaldse politsei ja ebaõiglase kohtusüsteemi käes.

Anonüümne ütles ...

Vana Roomas peeti laimu nii rängaks kuriteoks, et laimaja otsaette põletati täht C, mis tähistas laimu ja laimajat (calumniation tähendab alusetut süüdistust ehk laimu, calumniator = laimaja). Rängalt laimajalt võeti koguni elu, sest laimamine on kellegi tahtlik tapmine vaimselt.

Anonüümne ütles ...

"Häid romaane kirjutavad inimesed, kes ei karda."

Anonüümne ütles ...

"Ma leian üha enam, et peab hoidma vähemuse pool, kes on alati targem."

Anonüümne ütles ...

Tiibeti budismi Nyingma Eesti kogudus eitab igasugust seotust väidetava budistliku narkotalu omaniku Vello Väärtnõuga.

Nyingma budistid eitavad oma seotust Väärtnõuga (3)

Tiibeti budismi Nyingma Eesti kogudus eitab igasugust seotust väidetava budistliku narkotalu omaniku Vello Väärtnõuga.

Kogudus teatas, et Vello Väärtnõul, kes on väidetavalt Nyingma koolkonna õpetuste järgija, ei ole kunagi olnud ega ka pole praegu kogudusega mitte mingeid sidemeid ega suhteid. Samuti ei ole Väärtnõu Tiibeti budismi Nyingma Eesti koguduse loomisel osalenud ega selle algataja ega ka selle vaimne aluspanija või mõjutaja.

Lisaks väidetakse, et kogudusel ei ole mingeid suhteid ega sidemeid Vello Väärtnõu "sekretäri" Marju Broder'i poolt 2007. aastal vormistatud MTÜ-ga Eesti Nyingma.

Raimond Põllupüü

Anonüümne ütles ...

Ühiskond, kes ei austa oma juhte, on hukkumisele määratud ühiskond. Ühiskond, kes valib või mis veel hullem, kellele määritakse kaela austamist mitte väärivad juhid, on rängalt ja enamal juhtudest ravimatult haige