pühapäev, 10. jaanuar 2010

Heidit, loobu põrandaküttest ja mõtle õhksoojuspumba peale!


Väljavõte Ekspressi veebist.

Ekspressi ajakirjanik Heidit Kaio tegi eksperimendi, kus püüdis kolm kuud elektrit kokku hoida ja kirjutab nüüd tulemustest, mis olid tema sõnul masendavad. Kuna mingit erilist kokkuhoidu ei tulnud.
Heidit, ma olen ise kogenud elektri kasutaja ja kokkuhoidja. Lasin minagi paigaldada oma eelmises kodus elektrilise põrandakütte, minnes kaasa Eesti Energia lubadustega, et öine elekter jääb odavaks, mingi 30 senti/kWh, ja et elektriküte on kõige mõistlikum lahendus. See oli veidi enam kui 10 aastat tagasi. Ei läinudki palju aega mööda, kui energiafirma tõstis öise elektri hinna päevasega võrreldes pea samale tasemele ning on sellest ajast peale muudkui hinda kruvinud. Mis on muutnud elektrilise põrandakütte konkurentsitult kõige kallimaks kütteliigiks. Ma katsetasin seda ise oma kodus, kus mul oli elektriline põrandaküte sauna eesruumis. Kui selle sisse lülitasin, kerkis terve mu majapidamise küttearve kahekordseks. Kuigi sauna eesruum moodustas vaid 5% kogu ligi 100 m2 köetavast pinnast. Seetõttu loobusin sellest küttest sootuks ja ostsin sauna eesruumi tavalise õliradika. Mis polnud samas ka eriti mugav lahendus, kuna sauna kiviplaatidest põrand jäi ikka külmaks. Ent vaipadega sai selle probleemi ära lahendada.

Ise olen nüüd kaalunud ja võrrelnud eri küttevõimalusi, millest puudega ahju kütmine on kindlasti kõige odavam, aga noorele perele kahtlemata väga ebamugav. Sest kui juba paar päeva ära oled, läheb kodu külmaks nagu hundilaut. Ise olen kombineerinud ahjukütet koos õliradikatega, mida saab muide ka väga lihtsalt taimeritega panna öist elektrit kasutama.

Ma ise soovitan õhksoojuspumpa. Mis, nagu mu soomlastest sõbrad väidavad, annab kütmisel mitmekordse kokkuhoiu. Ja tasub end ära juba 4-5 aastaga. Pump ise maksab muidugi mingi 20 000 krooni ringis koos paigaldusega, mille eest saaks kodu mitu aastat lahedalt kütta, ent elektri hind tõuseb veelgi (valitsus võttis just elektrifirma kaudu laenu) ning pumba tasuvusaeg selle lüheneb, võimalik et isegi paari aasta peale.

Küttepumpade müüjad soovitavad ka maakütet, aga mina seda linnakoju ei soovita, kuna ta vajab päris suurt territooriumi, ehk vaba maad, et kütta ära nii elamine kui ka vesi, väikse aia puhul peab arvestama, et kogu aed kaevatakse üles ning kevadel on maapind tükk maad kauem härmas. Maasoojuspumba hind jääb 200 000 krooni kanti ja see annab mitmekümne kordse kokkuhoiu.

Minu soovitus Heiditile oleks: kanda kogu elektrilise põrandakütte investeering kiiremas korras maha, osta ajutiselt elektrilised õliradikad (need ei maksa palju, 600-1000 krooni tükk) või lasta paigaldada kohe õhksoojuspump. Õhksoojuspumpadel on ka filtreeriv funktsioon, mitmetel on sees ionisaatorid ja UV-lambid, mistõttu on toas ka meeldiv värske õhk.

44 kommentaari:

M.K. ütles ...

PEDOFIILI-INNO, see pole nüüd küll mingi tõestus, kui ütled et sul ei lähe väikeste poiste peale kõvaks. sina oled erapoolik ja võid vabalt valetada. mine võta kuskilt kirjalik tõend, mis kinnitab, et sa pole toime pannud seksuaalkuritegusid ja sind ei kahtlustada alaealiste seksuaalses ärakasutamises. kaitsepolitsei või mõni muu sarnane institutsioon ehk annab sulle selle (eeldusel et sa mingi haige tõesti ei ole nagu ise väidad). siis skänni see tõend sisse ja pane pilt siia. ja allkirja peab olema andnud mõni objektiivne ning tõsiseltvõetav politseiametnik.

KUIDAS SAAB SINU PEDOFIILIAVASASEID ÜLEASTUMISI TÕSISELT VÕTTA KUI POLE MINGEID TÕENDEID SELLE KOHTA, ET SA EI OLE ISE LASTEAHISTAJA, INNO?

P.S. ja ära üritagi seda mitteseksuaalkurjategija olemise tõendit võltsima hakata koduste vahenditega. selline asi on seadusega karistatav.

Anonüümne ütles ...

Ega see MK ometi see patsiga Margus Kiis pole? Varem ta julges ikka oma nimega kommida, kas king kuskilt pigistab vääh?

Anonüümne ütles ...

Nonii, kohe tuleb siia tasuta elekter ja paneb pool kilomeetrit linke maha, palju õnne.

Inno ütles ...

MKle:
minu ülesastumised pole pedofiili-vastased, vaid informeerivad. Pedofiilia on Eestis olnud seni vaka all hoitud, samas väga oluline teema. See on mingi nõuka ajast pärit arusaam, et info, avalikustamine on vastasus. Ma kirjutan sellest, mida näen ja kuulen.
Ma pole lapseahistaja, sest ma pole lapsi ahistanud. Vastupidi, ma olen seisnud lapseahistamise ja perevägivalla juhtumite avalikuks tuleku eest. Kui sul on vastupidist infot, siis lao aga tõendid lagedale. Ja võib arvata, et sul neid pole, muidu sa siin niisama ei targutaks.

Inno ütles ...

Pedofiilia vastu ei aita mitte pedofiilide hukkamine, kastreerimine või muul viisil füüsiline vägivald, vaid nende piltide ja nende kohta igakülgse info avaldamine.

MK tegevuses näen ma selget rünnakut pedofiilide teema avalikustamise vastu, mistõttu võib arvata, et MK on ise pedofiil.

Anonüümne ütles ...

Kõige võimsam relv on avalikustamine, siin pole kahtlustki.

Maaküttest: on paigaldatud isegi tikksirgelt ülalt alla, maa sisse pikk torustik, ühele tornmaja tüüpi elamule.

Samas, kallis ikkagi ja igasugused head ideed odavamaks kütmiseks, on teretulnud. Igasugused monopolid märatsevad riigis ja võimud vaatavad seda orgasmieelses seisundis mõnuga pealt.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

http://www.scoraigwind.com/

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Küsimus:Kuidas saab ELEKTRIT TASUTA ?
Vastus:katuseharja elektrituulikutel(Rooftop wind turbines)http://www.scoraigwind.com/ ja päikesepaneelidel peale tasuvusaja möödumist on elekter tasuta:

1.Koduleheküljel www.veebikiri.ee 10.2008
http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/
http://209.85.229.132/search?q=cache:aPadvwoes6EJ:ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/+http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/&cd=1&hl=et&ct=clnk&client=firefox-a
http://bakeri.ee/default.asp?click=1
http://bakeri.ee Veebikiri 10.2008
taastuvenergia seadmete kohta oli kirjas tekst:
Kui kiire on tasuvusperiood?
Tasuvusperiood ei ole ülitäpselt määratletud ja on sõltuvuses tarbimisest. Reeglina, mida suurem on tarbimisvajadus seda lühem on tasuvusperiood.
On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva ja juhuseid kus tasuvusarvutuse tulemus on 20 aastat. Reeglina on tasuvusaeg praeguste hindade jures 5-10 aastat. See ei ole pikk aeg. Tuulegeneraatorite/päikesepaneelide puhul tuleb arvestada, et peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta. Ja mis peamine seadmed kuuluvad kliendile ning lisamakse kohustused
puuduvad. Soojuspumpade tasuvusaeg jääb 3-8 aasta piiridesse.
http://www.scoraigwind.com/

2.Kommentaar Äripäeva kommentaariumist:
vaatleja 06.10.09 09:41
Kas Te tõesti arvate, et elektrienergial on kuhugi veel tõusta? See oleks üpris imelik .... sest energia hinnale paneb piirid tavatarbija. Nimelt minnakse alternatiivide kasutamise peale ... päikeseenergia koos mõne kW-te tuulegeneraatorite peale ... nende vallas on areng kiire ja seadmed on juba kättesaadavad igale internetikasutajale eriti soodsalt. Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb ja tulevik on selle päralt, kes hakkab pakkuma majapidamisele täit lahendust ... mida varem seda parem, sest vastasel korral minnakse internetti ja ostetakse otse tootjalt. Ideaalis ei ole majapidamisele vaja salvestusjaama, kui ta saaks müüa oma üleliigse energia EE-le ning pimedal ajal teha tasaarvelduse. Ma usun, et sellisel juhul langeb tasuvusaeg 2-3le aastale majapidamise kohta. Tulevik on inimeste kätes...s.o. http://www.scoraigwind.com/

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

3.Arvutagem siis millal hakkab jooksma TASUTA ELEKTER katuseharja elektrituulikute(Rooftop windturbines)http://www.scoraigwind.com/ puhul:

a.Säästa liitumistasu arvelt:Rahvasuu teab rääkida,et Eesti Energia küsib kõrget liitumistasu kuni miljon krooni.Vello Väärtnõult küsiti 250 000 Eesti krooni... Peale liitumistasu tasumist jääte ikka ja aina võlgu Eesti energiale,igakuiste elektri arvete näol mis aina tõusevad koos "elektri hinna tõusuga"-see on legaalne väljapressimine.
Liitumistasu asemel muretsege taastuvenergia seadmed http://www.scoraigwind.com/ja siis hakkab areng minema teises suunas-te hakkate lugema päevi mil hakkate saama tasuta elektrit...http://www.scoraigwind.com/

b.www.energiaekspert.ee on kirjas tekst:
ELEKTRITUULIK MAKSAB END TAGASI
Kasu elektrituulikust on näha juba järgmises elektriarves! Elektrituuliku tasuvusaeg sõltub tuulte tingimustest, toodetud elektrienergia kogusest ja elektrienergia lõpphinnast.
5 kW-ne elektrituulik peaks tuulte tingimustest olenevalt tootma 10 000 kuni 20 000 kWh elektrienergiat aastas. Aastane energia tarve normaalselt soojustatud tänapäeva väikeelamu kütmisel on u. 120 kWh/m2 ehk näiteks 100 m2 majal umbes 12 000 kWh aastas. Valgustusele ja majapidamismasinatele kulub seejuures ca 5000...6000 kWh aastas
http://www.scoraigwind.com/

Anonüümne ütles ...


minnes kaasa Eesti Energia lubadustega, et öine elekter jääb odavaks, mingi 30 senti/kWh, ja et elektriküte on kõige mõistlikum lahendus.


Eesti Energia pole kunagi lubanud, et öine elekter jääb ODAVAKS, vaid et see jääb ODAVAMAKS kui päevane. Sellest, et mitte ükski energialiik ei lähe eales enam odavamaks, saab aru igaüks. Välja arvatud nähtavasti endine perssekukkunud "majandusajakirjanik". Aga mida tahtagi hälvikust, kelle tähelennuks Äripäevas jäi rubriik "kuidas nad elavad" - käia prominentide aia taga ja hinnata lambist nende kinnisvara maksumust.

Ööelekter on jätkuvalt odavam kui päevane, seega mõistusega tarbija jaoks on kõik loogiline. Ise kütan ka elektriga, kasutan öist niipalju kui võimalik ega kurda. Lollidel on alati raske.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

c.www.maassen.ie :
The first task of the wind turbine is offset the power that you require for your own needs when the wind is blowing. The generator will at times produce more power than you can use-this power is fed back in to the grid. New legislation now ensures that you get paid by the ESB (first 4000 microgenerator registered/including free import export meter) for any power you feed back into the grid. The first 3000kW you will receive 19cent per kW and for everything above 3000kW you will receive 9cent per kW.
Below are two example of how much a typical house can benefit from an MSET6 wind turbine.
1)Based on Very good wind site 7m/s ave.annual wind speed.
4500kW @ 18.6cent used from your turbine Saves - 837euro
3000kW @ 19cent paid from ESB for your export - 570euro
12500kW@ 9cent paid by the ESB for your export - 1125euro
Total annual gain 7m/s site = 2532.00euro
2)Based on good wind site 6m/s ave.annual wind speed.
4500kW @ 18.6cent used from your turbine Saves - 837euro
3000kW @ 19cent paid from ESB for your export - 570euro
8500kW@ 9cent paid by the ESB for your export - 765euro
Total annual gain 6m/s site = 2172.00euro
(As the cost of electricity rises year on year the gains will increase also)
http://www.scoraigwind.com/

4.Kõikse odavamalt saab katuseharja elektrituuliku(Rooftop windturbin)http://www.scoraigwind.com/ siis mil toda ise ehitada.www.otherpower.com http://www.scoraigwind.com/
USA-s on katuseharja elektrituulikute valmistamise buum,elanikud ise ehitavad katuseharja tuulikuid autogaraazides-http://www.scoraigwind.com/

5.Katuseharja elektrituulikute (Rooftop windturbines) s.o. väikesevõimsusega elektrituulikute http://www.scoraigwind.com/ kasutamiseks ei ole vaja tegevusluba.Teisisõnu,elektrituuliku jaoks mis tagab oma kodu tarbeks vajaliku elektrivoolu ei ole vajadust taodelda luba:https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13123108&searchCurrent
§ 22. Tegevusluba
(1) Tegevusluba on nõutav:
1) suurema kui 1 MW netovõimsusega tootmisseadme kasutamise lõpetamiseks;
2) elektrienergia tootmiseks, välja arvatud tootmiseks ühe tootja poolt kokku alla 100 kW netovõimsusega tootmisseadmete abil.
Ühepereelamu jaoks ju piisab 5 kw elektrituulikust.
http://www.scoraigwind.com/

6.Päikesepaneelide ise meisterdamine Eestis on hoogu võtmas,www.saklubi.ee ja nende valmistamise kursused samuti:
http://ttysak.blogspot.com/2009/12/christmas-with-ttu-sak.html#comments
7.Ökomajas säästab hästi: A Finnish low energy house, the annual heating costs (without capital costs) are about 300 USD.
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B73H9-4829TP2-R&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1

8.TASUTA ELUMAJAD(vaid 20 000 krooni)- ei ole enam vajadust maksta üüri-talgute korras ehitatud majad päästavad meie inimesi pagaorjusest s.o. kodulaenust,vaata www.savikodu.pri.ee Pange tähele,et ehitusmaterjalide peale kulub vaid umbes 20 000 krooni.Kui mitme kuu üüriraha on see summa linnas? Kui maksad kuus kolm tuhat krooni üüri siis kusagil kuue-seitsme kuu üüri raha asemel saaksid omale kodu kus poleks vaja maksta kellegile üüri...vaba ja odavat maad leidub palju.www.savikodu.pri.ee-siin peitub võti küsimusele kas olla peremees või pangaori.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

9.PEAAEGU TASUTA TRANSPORT-elektriautod ja elektriveoautod vajavad ju vaid elektrit,aga elektrit ju saab tasuta...oma maja katuselt katuseharja elektrituulikust...
http://www.scoraigwind.com/

10.TASUTA PANGANDUS ehk Islami pangad ei võta laenult intresse:
http://www.idara.com/store/islamic-books/english-books/banking-without-interest/prod_846.html
http://www.sustecweb.co.uk/past/sustec12-3/bank_operates_without_interest.htm

11.www.riigikontroll.ee/.../ka_40070_riigi_tegevus_energiasaastu_saavutamisel_3.06.2009_lopp.pdf -

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) 2008. a prognoosi kohaselt
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini (1997
püsihindades 120 $). Elektrihind ühtlustub Põhjamaadega elektrituru
avanedes ja Eesti Energia prognooside kohaselt maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
-elama jäävad vaid põllumaa omanikud sest varsti keegi ei jaksa osta toitu...

TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND...
TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE...
TASUTA ELEKTER ANNAB TÖÖD KÕIGILE...
TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB TÄIDETUD LASTEGA KÕIK EESTIMAA KÜLAD...
http://www.scoraigwind.com/
elektritsaabtasuta.blogspot.com

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Romantikat http://www.tripalium.org/index.cfm?birdname=poesie
Livrée aux mille hurlants
Aux voleurs de poussières
Une dame de pales
En costume rafale
Prête ses trois oreilles
à l'amant rugissant

Trois aiguilles à recoudre
Dans le ciel déchiré
Un soleil clignotant
Aux allures de vautour
Une faucheuse obsession
De moissons circulaires

Enfante des syphons
Trois p'tits tours et s'en vont
Les troupeaux d'électrons.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Inno,
parem on maasoojuspump ja tuulikud sest tuulikud panevad käima maasoojus pumba...kütte saad tasuta

Anonüümne ütles ...

kle "elektrik", seni kui sa ei näita mulle oma isiklikku tasuta elektriga majapidamist, topi oma loll jutt suhu tagasi.

ken taur

Inno ütles ...

Jah, saab küll tasuta, kui tuulik ja maasoojus, aga selleks on vaja teha majapidamise kohta ca 300 000 kroonine investeering. Selle eest saab praeguse seisuga enam kui 10 aastat elektriga kütta, ja selle ajaga on seadmed ka amortiseerunud. Nii et see variant ei tasu end veel praegu ära. Midagi ei juhtu, kuni energia hind veelgi tõuseb, nii et sellised "tasuta" lahendused end ära tasuvad.

Anonüümne ütles ...

Iirielektrik panigi kohe kilomeetripikkused kommid maha! Inno, kustuta vähemalt ta võõrkeelsed postid ära! Zajebal...

iluspoiss

Anonüümne ütles ...

To 16:33 - ei, ma arvan, et see on Triin Põldra, see noorblogija, kes on end Ingridile sappa haakinud ja kellest Ingridil ei õnnestu kuidagi lahti saada. Ta on toimetuses mitu korda rääkinud, et see Triin Põldra on üks hull, kes ei taha kuidagi aru saada, et ta ei taha temaga enam suhelda. Enne kui Madeirale läks, ütles, et vähemasti seal saab sest hullust vähekeseks asu.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Kuule Inno,miks sa räägid sellistest
üüratutest summadest...
Vaata www.scoraigwind.com
ja www.otherpower.com
Neist selgub,et tuuliku valmistamine pole teps mitte kallis.
Ja ma tean,et Volta tehasest saab
30 KW tuuliku 100 000 krooni eest...
Sellise tuulikuga varustab viie või kuue majapidamise elektriga...s.o. siis kusagil 20 000 krooni pere peale,muidugi sinna lisanduvad inverterid ja akud jms.
Ja on teada,et Eestis pannakse igale kliendile hinnas kirves selga...
Fakt on ka see,et ainult alternatiivide kasutuselevõtt peatab monopolide võimaluse tõsta elektrihinda...

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

http://www.omasaar.ee/index.php?content=artiklid&artid=17141&sub=29&sec=48
Nael: Elektrit saab tasuta (1)

Autor: Einar S. Pett
Esmaspäev, 11. jaanuar 2010

See, kes ütleb, et tasuta asju pole olemas, on valetaja. Tasuta saab igasuguseid asju.

Just nimelt, näiteks elektrit saab tasuta. Selleks tuleb pöörduda internetiaadressile elektritsaabtasuta.blogspot.com . Mine sinna, tee leping ja võid kodus kõik ämbrid elektrit täis lasta. Kui anumatest puudu jääb, siis lase üks surakas ämmale taskusse ka.

Mulle meeldib see elektri tasuta jagamine, eriti tore on see, et agar elektrijagaja on alustanud aktiivset turunduskampaaniat Oma Saare netilehes.
Milline helge mõtlemine, pean tunnistama. Usun, et sündinud on uus turundusguru.
“PEAAEGU TASUTA TRANSPORT – elektriautod ja elektriveoautod vajavad ju vaid elektrit, aga elektrit saab tasuta maja katuselt katuseharja elektrituulikust,” väidab ta.

Mulle meeldib, kui inimesed mõtlevad innovaatiliselt. Paned aga majakatusele tuuliku püsti, lohistad juhtme oma auto katusele, laed ja sõidad. Milles küsimus. Soovitan soojalt just suurematele bussi- ja rekkafirmadele. Kergem on vist, kui teil on lamekatusega maja.


Väsimatu elektrijagaja järgmine tore idee on: “TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND... TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE... TASUTA ELEKTER ANNAB KÕIGILE TÖÖD... TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB TÄIDETUD LASTEGA KÕIK EESTIMAA KÜLAD.”

Täiesti õige suhtumine. Tuleb vaid hankida endale tasuta elektrit ja kõik mured on murtud. Eelkõige peavad elektritsaabtasuta.blogspot.com veebisaiti külastama need paarid, kel järglaste tegemine on veidi komplitseeritud. Sealt saab abi. Ma ei imestaks, kui too innovaatiline elektripakkuja paneks naised käima peale ka meeste abi kasutamata. Ikka väike peotäis tasuta elektrit ja kõik Eestimaa külad on lapsi täis.

Palju peaks endale tasuta elektrit muretsema ka Eesti vabariigi valitsus. Nagu öeldud, annab tasuta elekter kõigile tööd. Tundub täiesti uskumatu, et härra peaminister pole siiani aru saanud, et kogu selle kärpimise ja töötute juurdetekitamise asemel tuleb kasutada tasuta elektrit. Kuigi mulle tundub, et valitsus on sellest ideest veidi juba innustust saanudki. Pean silmas nimelt kärpekrokodille. Teadupoolest kannavad krokodillide nime ka need asjandused, millega saab auto käima, kui selle vooluallikas on tühjaks jooksnud.

Ja mis kõige olulisem – kui keegi tunneb, et ta ei ole vaba, siis tasuta elektri abil ta lõpuks siiski vabaks saab. Näiteks kui keegi tunneb, et teda ahistab naaber või kaasreisija bussis, siis kandku alati kaasas veidi tasuta elektrit. Tunned end ahistatuna, kasuta seda ahistaja eemalepeletamiseks.

Mina ja minu sõpruskond kasutame juba ammu tasuta elektrit. Mul on kodus kõik pistikud ühendatud arvutiga, mis omakorda on interneeduse abil ühendatud elektritsaabtasuta.blogspot.com saidiga. Pean tunnistama, et aeg-ajalt läheb elektripakkuja liialt hoogu ja pakub tööstusvoolu. Pärast seda, kui eelmine kord tuli tööstusvool ajal, mil ma just pardliga habet ajasin, ma enne ikka kontrollin, kui kanget kraami pakutakse.

Minu hea sõber prof Kosmos teadis rääkida, et tema uus sõber Serg O’Elder sai väikese annuse kangemat sorti tasuta kraami siis, kui oli endale elektrilise soojenduskoti tagumiku alla pannud. Nüüd pidi tal natuke raskusi olema mõningate igapäevaste toimingute tegemisega. Nagu näiteks istumisega.

Samas kiidab mu naaber Kiibi-Kalle, et tasuta elekter on kena asi. Ta ütles, et kuna tal kiipide näol on juba elektroonikat sees, siis nüüd plaanib ta end täielikult akutoitele viia. Tuleb teha vaid ühekordne investeering akude näol ning kuna toide tuleb tasuta ja seda päris sööki-jooki enam vaja pole, siis saab ta kogu raha sukasäärde panna. Meisterbürger Tiidu Surve oli lubanud teha taas kord innovatsiooni ja paigaldada Kuressaare kesklinna ka spetsiaal-sed laadimiskohad. Elekter oleks seal loomulikult tasuta.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Ja kas sa siis ei lugenud seda artiklit vää?
His family and this business have been power-bill free for over 11 years!http://www.ecoinnovation.co.nz/
His family and this business have been power-bill free for over 11 years!

His family and this business have been power-bill free for over 11 years!

His family and this business have been power-bill free for over 11 years!



EcoInnovation is a New Zealand-based renewable energy store and consultancy. Michael Lawley, our founder and chief engineer, is the world's foremost expert on the re-tasking of the SmartDrive motor, which can be salvaged from Fisher and Paykel washing machines, as well as some LG and Whirlpool versions. His family and this business have been power-bill free for over 11 years!

Our expertise was earned in the field, not just in the drawing room: we have been involved in over a thousand successful installations of micro-hydro, wind, and solar power systems.

We are also passionate educators (and not without a sense of humor), just watch Michael on the nationally popular 'My House My Castle' television show, playing the role of Carbon Cop, as he busts energy-wasting offenders while keeping it light. "You take thirty minute showers. And you're alone in there!?!" And if you are in need of a good investigation at your own location, how about an on-site audit?

We now have complete Turn-Key Systems available for the first time ever on the site! We have always sold them, but now they are conveniently categorized and economically priced to suit your needs.

We are also now promoting the Positive Futures Trust in our community of Taranaki, New Zealand. Please read more about it here.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Ja kas sa siis pole lugenud seda teksti vää?
Koduleheküljel www.veebikiri.ee 10.2008
http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/
http://209.85.229.132/search?q=cache:aPadvwoes6EJ:ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/+http://ehra.ee/veebikiri/taastuvenergiapohised-tehnoloogiad/&cd=1&hl=et&ct=clnk&client=firefox-a
http://bakeri.ee/default.asp?click=1
http://bakeri.ee Veebikiri 10.2008
taastuvenergia seadmete kohta oli kirjas tekst:
Kui kiire on tasuvusperiood?
Tasuvusperiood ei ole ülitäpselt määratletud ja on sõltuvuses tarbimisest. Reeglina, mida suurem on tarbimisvajadus seda lühem on tasuvusperiood.
On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva ja juhuseid kus tasuvusarvutuse tulemus on 20 aastat. Reeglina on tasuvusaeg praeguste hindade jures 5-10 aastat. See ei ole pikk aeg. Tuulegeneraatorite/päikesepaneelide puhul tuleb arvestada, et peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta.

On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva

On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva

On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva

peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta.

peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta.

peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb

Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb

Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

payback period was found to be between 17 and 25 months, whereas the CO2 payback was between http://journals.pepublishing.com/content/724614867721n2l2/

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Sleek Solar and Wind Powered Hybrid Street Lamps
http://www.inhabitat.com/2009/07/13/hybrid-wind-solar-street-lamps/

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

The calculated payback times therefore include a 10% annual increase in the price of electricityhttp://www.bwea.com/pdf/small/mid-wales-microwind.pdf
The calculated payback
times therefore include a 10% annual increase in the price of electricity charged to consumers.

The calculated payback
times therefore include a 10% annual increase in the price of electricity charged to consumers.

Caveats
The development of domestic roof-mounted wind turbines has only just begun. The two turbines
investigated here are at the post-development stages and are gearing up for mass production. This
means that prices for installed turbines are currently far in excess of the target price. Work done on
payback times is performed using the final target price, which is probably some 18 months away
for Swift, and perhaps 12 months away for Windsave.
There is currently no mechanism for getting paid for electricity exported to the grid, or for claiming
Renewable Obligation Certificates (ROCs). The control panels of both turbines display indicative
values of kWh produced, but this is not sufficient for DNOs to credit electricity payments or claim
ROCs. This greatly decreases the cost-effectiveness of the turbines, although it should be pointed
out that the environmental benefits of increasing locally generated electricity still exist. To increase
the cost-effectiveness of the turbines, a method of energy storage, such as an electric immersion
heating element in a water tank, should be used. This will help ensure that all of the production of
the wind turbine is matched by the load of the household. This caveat is probably less of an issue
for businesses where there is likely to be some level of 24hr loading. Work done on payback times
therefore assumes that the output of the turbine is completely matched by the load. Where an
immersion element is not available, this assumption is stretched and the payback times should be
viewed accordingly.
This report is written in the climate of unsettled but increasing energy prices. DTI statistics
catalogue a rise in electricity prices by 11.2% from March 2004 to March 2005. To suggest that
electricity prices will not rise in the future would be contrary to the projected increase in worldwide
demand for gas (the single largest component of the electricity generating fuels in the UK). Indeed,
prices for gas have risen even faster than electricity prices over the last year. The calculated payback
times therefore include a 10% annual increase in the price of electricity charged to consumers.
This document is likely to be revisited several times as development of turbine technology
continues, and the electricity prices will be reviewed as part of the update.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

The payback time of a turbine will be influenced by any grant support available. At the time of
writing, Swift was accredited for Clear Skies grant funding of £1500. Windsave was undergoing the
accreditation process, and the assumption has been made that the application for accreditation will
be successful. The grant funding has not been included in calculation of payback times, as the
cost of installation has been estimated to be roughly equivalent to the available grant.
The final important point when considering payback times for any wind turbine is the windspeed
at its location. There is an online resource available to determine average windspeeds at a given
location to the nearest square kilometre (http://www.dti.gov.uk/renewables/technologies/windspeed/
online.html). Although this should not be used for detailed study, it suggests that a windspeed of
4.5-6ms-1 is typical for an urban site at 10m hub height. There is not much data on whether the
siting of a turbine on a roof reduces yield due to turbulence or increases it due to a “wind flow
enhancement” process. Given the above, a windspeed of 5.5ms-1 has been selected as the basis for
payback times.
Windsave has yet to produce a power curve for their turbine. Without this information it is
impossible to determine payback times. It is hoped that this will become available by Autumn 2005.
For this version of the document Swift is the only turbine for which payback times have been calculated.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

energy payback time http://www.daviddarling.info/encyclopedia/E/AE_energy_payback_time.html
energy payback time
The time required for any energy producing system or device to produce as much energy as was required in its manufacture. For solar electric panels, this is about 16-20 months.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Photovoltaics#Energy_payback_time_and_energy_returned_on_energy_invested
Energy payback time and energy returned on energy invested

The energy payback time is the time required to produce an amount of energy as great as what was consumed during production. The energy payback time is determined from a life cycle analysis of energy. The energy needed to produce solar panels will be paid back in the first few years of use.[73]

Another key indicator of environmental performance, tightly related to the energy payback time, is the ratio of electricity generated divided by the energy required to build and maintain the equipment. This ratio is called the energy returned on energy invested (EROEI). Of course, little is gained if it takes as much energy to produce the modules as they produce in their lifetimes. This should not be confused with the economic return on investment, which varies according to local energy prices, subsidies available and metering techniques.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Life-cycle analyses show that the energy intensity of typical solar photovoltaic technologies is rapidly evolving. In 2000 the energy payback time was estimated as 8 to 11 years[74], but more recent studies suggest that technological progress has reduced this to 1.5 to 3.5 years for crystalline silicon PV systems [70].

Thin film technologies now have energy pay-back times in the range of 1-1.5 years (S.Europe).[70] With lifetimes of such systems of at least 30 years[citation needed], the EROEI is in the range of 10 to 30. They thus generate enough energy over their lifetimes to reproduce themselves many times (6-31 reproductions, the EROEI is a bit lower) depending on what type of material, balance of system (or BOS), and the geographic location of the system.[75]

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_cells#Solar_cells_and_energy_payback
Solar cells and energy payback
Further information: Low-cost photovoltaic cell

In the 1990s, when silicon cells were twice as thick, efficiencies were much lower than today and lifetimes were shorter, it may well have cost more energy to make a cell than it could generate in a lifetime. In the meantime, the technology has progressed significantly, and the energy payback time, defined as the recovery time required for generating the energy spent for manufacturing of the respective technical energy systems, of a modern photovoltaic module is typically from 1 to 4 years[25][26] depending on the module type and location. Generally, thin-film technologies - despite having comparatively low conversion efficiencies - achieve significantly shorter energy payback times than conventional systems (often < 1 year).[27] With a typical lifetime of 20 to 30 years, this means that modern solar cells are net energy producers, i.e. they generate significantly more energy over their lifetime than the energy expended in producing them.[25][28][29]
[edit]

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Links to this post
The days of a 15 year payback time for a solar collector are over - we can now achieve payback times of less http://www.honglesolar.com/Knowledge.htm

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Payback Time http://www.housebuildersupdate.co.uk/labels/Renewables.html

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Links to this post
http://greenlifesmartlife.wordpress.com/2009/02/11/the-cost-of-pvis-there-a-payback/

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Urban windmills harm the environment http://www.lowtechmagazine.com/2008/09/urban-windmills.html

the energy payback time of a large windmill is less than one year.

Anonüümne ütles ...

ELEKTRIT SAAB TASUTA:

http://www.youtube.com/watch?v=-FSjobpJ9Zs

Anonüümne ütles ...

ELEKTRIT SAAB TASUTA:

http://www.youtube.com/watch?v=Bbht8fCGpfQ&feature=related

Anonüümne ütles ...

ELEKTRIT SAAB TASUTA:
http://www.youtube.com/watch?v=zqjtz3rEPG0&feature=related

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Taavile.
No nüüd sa siis tead millest pead hoiduma:)))

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Monday, January 11, 2010
Andres Raid: Tõesti - kas meist endist ei sõltugi enam midagi? http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/article.php?id=28327371

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Sunday, January 10, 2010
Windfarm myths http://www.embracewind.com/myths.html
Windfarm myths
Myth: Tens of thousands of wind turbines will be cluttering the British countryside

Fact: To obtain 10% of our electricity from the wind would require constructing around 12,000 MW of wind energy capacity. Depending on the size of the turbines, they would extend over 80,000 to 120,000 hectares (0.3% to 0.5% of the UK land area). Less than 1% of this (800 to 1,200 hectares) would be used for foundations and access roads, the other 99% could still be used for productive farming. For comparison, between 288,000 to 360,000 hectares (1.2-1.5% of the UK land area) is covered by roads and some 18.5 million hectares (77%) are used for agriculture.

Myth: Building a wind farm takes more energy than it ever makes

Fact: The comparison of energy used in manufacture with the energy produced by a power station is known as the 'energy balance'. It can be expressed in terms of energy 'pay-back' time, i.e. as the time needed to generate the equivalent amount of energy used in manufacturing the wind turbine or power station.
The average wind farm in the UK will pay back the energy used in its manufacture within six to eight months. This compares favourably with coal or nuclear power stations, which take about six months.


Myth: Wind farms are inefficient. They are only operational 30% of the time

Fact: A modern wind turbine produces electricity 70-85% of the time, but it generates different outputs dependent on wind speed. Over the course of a year, it will generate about 30% of the theoretical maximum output. This is known as its load factor. The load factor of conventional power stations is on average 50%. A modern wind turbine will generate enough to meet the electricity demands of more than a thousand homes over the course of a year.

Myth: Wind energy needs back-up to work

Fact: All forms of power generation require back-up and no energy technology can be relied upon 100%. The UK's transmission system already operates with enough back-up to manage the instantaneous loss of a large power station. Variations in the output from wind farms are barely noticeable over and above the normal fluctuation in supply and demand, seen when the nation's workforce goes home, or if lightning brings down a high-voltage transmission line. Therefore, at present, there is no need for additional back-up because of wind energy.

Even for wind power to provide 10% of our nation's electricity needs, only a small amount of additional conventional back-up would be required - in the region of 300-500 MW. This would add only 0.2 pence per kilowatt hour to the generation cost of wind energy and would not in any way threaten the security of our grid. In fact, this is unlikely to become a significant issue until wind generates over 20% of total electricity supply.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Myth: Installing wind farms will never shut other power stations

Fact: The simple fact is that power plants in the UK are being shut down either through European legislation on emissions or sheer old age. We need to act now to find replacement power sources: wind is an abundant resource, indigenous to the UK and therefore has a vital role to play in the new energy portfolio.

Myth: Wind power is expensive

Fact: Wind energy is one of the cheapest of the renewable energy technologies. It is competitive with new clean coal fired power stations and cheaper than new nuclear power. The cost of wind energy varies according to many factors. An average for a new onshore wind farm in a good location is 3-4 pence per unit, competitive with new coal (2.5-4.5p) and cheaper than new nuclear (4-7p). Electricity from smaller wind farms can be more expensive.

Myth: The UK should invest in other renewable energy technologies and energy efficiency instead of wind power

Fact: Wind energy's role in combating climate change is not a matter of either-or. The UK will need a mix of new and existing renewable energy technologies and energy efficiency measures, and as quickly as possible. Significant amounts of investment have been allocated for wave and tidal energy development, and these technologies, along with solar and biomass energy, will have an important role in the UK's future energy mix. However, wind energy is the most cost effective renewable energy source available to generate clean electricity and help combat climate change right now. Furthermore, developing a strong wind industry will facilitate other renewable technologies which have not reached commercialisation yet, accumulating valuable experience in dealing with issues such as grid connection, supply chain and finance.

Myth: Wind farms should all be put out at sea

Fact: We will need a mix of both onshore and offshore wind energy to meet the UK's challenging targets on climate change. At present, onshore wind is more economical than development offshore. However, more offshore wind farms are being built all of the time and prices will fall as the industry gains more experience. Furthermore, offshore wind farms will take longer to develop, as the sea is inherently a more hostile environment. To expect offshore to be the only form of wind generation allowed would therefore be to condemn us to missing our renewable energy targets and commitment to tackle climate change.

Myth: Wind farms are ugly and unpopular

Fact: Beauty is in the eye of the beholder. Whether you think a wind turbine is attractive or not will always be your personal opinion. However, studies regularly show that most people find turbines an interesting feature of the landscape. On average 80% of the public support wind energy, less than 10% are against it, the remainder are undecided. Surveys conducted since the early 1990's across the country near existing wind farms have consistently found that most people are in favour of wind energy, with support increasing among those living near existing wind farms.

Myth: Wind farms negatively affect tourism

Fact: There is no evidence to suggest this. The UK's first commercial wind farm at Delabole received 350,000 visitors in its first ten years of operation. A MORI poll in Scotland showed that 80% of tourists would be interested in visiting a wind farm. Furthermore, wind farm developers are often asked to provide a visitor centre, viewing platforms and rights of way to their sites.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Myth: Wind farms harm property prices

Fact: There is currently no evidence in the UK showing that wind farms impact house prices. However, there is evidence following a comprehensive study by the Scottish Executive that those living nearest to wind farms are their strongest advocates.

Myth: Wind farms kill birds

Fact: The RSPB stated in its 2004 information leaflet Wind farms and birds, that "in the UK, we have not so far witnessed any major adverse effects on birds associated with wind farms". Wind farms are always subject to an Environmental Impact Assessment. BWEA members follow best practice guidelines and work closely with organisations such as English Nature and the RSPB to ensure that wind farm design and layout does not interfere with sensitive species or wildlife designated sites. Furthermore, a 2004 report published in the journal Nature confirmed that the greatest threat to bird populations in the UK is climate change.

Myth: Wind farms are dangerous to humans

Fact: Wind energy is one of the safest forms of producing electricity. No member of the public has ever been injured by a wind turbine anywhere in the UK. Wind energy leaves no harmful emissions or residue in the environment.

Myth: Wind farms are noisy

Fact: The evolution of wind farm technology over the past decade has rendered mechanical noise from turbines almost undetectable with the main sound being the aerodynamic swoosh of the blades passing the tower. There are strict guidelines on wind turbines and noise emissions to ensure the protection of residential amenity. These are contained in the scientifically-informed ETSU Working Group guidelines 1996 and must be followed by wind farm developers, as referenced in national planning policy for renewables. The best advice for any doubter is to come along to Wind Weekend and hear for yourself!

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Obama taastuvenergiast http://www.wepower.us
WePOWER Wind Energy Turbines 2.5 Times More Effective