Väljavõte Ekspressi veebist.
Ekspress on viimased aastad olnud nagu kiiresti vananev Hans H. Luik: sisult pulbrine ja vormilt loppis. Ma vaatasin teda hiljuti TV3 Õhtuse Ekspressi saates ja ei tundnud ära. Mees on täiesti läbi. Nagu Läti raha. Nõnda ka tema leht.
Ja millest peaks tulema see hüpe? Et midagi on veel avastamata. See on samasugune litsi lubadus nagu siis, kui Luik pani Eesti Sõnumitega kokku Päevalehe, Hommikulehe ja Rahva Hääle. Pidid tulema korrespondendid üle kogu maailma ja mis kõik veel. Ja mis sellest lehest, Päevalehest tänaseks saanud on? Mitte sittagi, olgem ausad, mis vaikselt hääbub nagu see Eesti Ekspresski. Kus on järel veel mõned head ajakirjanikud, ent kes ei suuda millestki kirjutada, kuna igalt poolt vaatavad vastu Luige huvid. Ajakirjanikest on saanud Luige PR-agendid. Kes vorbivad teha lugusid, mis peremehele kasulikud. Mille eest peremees on raha vastu võtnud.
Ekspressi allakäik sai alguse juba 15 aastat tagasi, kui Luik võttis raha vastu Emexi toonaselt juhilt Robert Lepiksonilt. Luik sai omale rulli tasku, Lepikson positiivse promo, ent leht hakkas alla käima.
7 kommentaari:
Lugu oli nagunii valmis enne Ekspressi ilmumist, kui seda toimetaks Inksu, oleks kirjas ka tegelik tõde, et Ekspress on vituhaisune. Nüüd tõde blogis varjatakse, tegeldakse pseudoprobleemidega.
kuule " murelik eestlane" ,keri oma pasaga rämmeli blogisse.
Rämmeli blogi ei võta vasta, modereerrib, tsenseerib.
Pidid tulema korrespondendid üle kogu maailma ja mis kõik veel.
Mis meenutab mulle, et Türja ärples ka siin mõni aeg tagasi, et mingi kõva välisajakirjanik olla ette valmistamas artiklit või artikleid, mis siis Eesti tegeliku elu hoobiga paljastab ja mida kõike veel. Kuidagi vaiksevõitu on - mis juhtus? Soovisite parimat, aga välja kukkus nagu alati või?
Irw...
Vaene pedofiil Lembit oli hommikul pulbrine ja loppis, juhtub.
Kas teate kust on tulnud väljend avalikud suhted?
See on eestikeelne mugandus terminist public relations (PR).
Väljandi leiutas Sigmund Freudi nõbu Edward L. Bernays Ameerikas 1928. aastal, kuna väljandil "propaganda" oli tekkinud tänu ilmasõjale liiga negatiivne kuvand.
Tegemist on üldse väga intrigeeriva persooniga, kelle tähtsus 20. sajandil rahvamasside manipuleerimise kunsti väljatöötamisel pole võrdset.
Bernays otsustas näiteks tubakatööstuse kasumi nimel naised suitsetama õpetada nõnda, et pani noored modellid ülele paraadile marssima ja märguande peale võtsid nad sigaretikarbis sukasääre vahelt välja ja hakkasid korraga suitsetama.
Lehemehed muidugi pildistasid üritust ja artiklipealkirjades oli "Naised marsivad vabaduse tõrvikutega" jne
Postita kommentaar